Podsumowanie listopada

0

Za oknami już pierwszy śnieg, a my nadal rozgrzewamy naszych czytelników nowinkami i poradami z zakresu bezpieczeństwa komputerowego. Nie przegapcie wpisów z ostatniego miesiąca! Oto one w telegraficznym skrócie.

W listopadzie zaproponowaliśmy nowość, czyli ogólnodostępne webinarium na temat zabezpieczenia fejsbukowego profilu. Szkolenie było darmowe i wzbudziło duże zainteresowanie. Już wkrótce małe podsumowanie. Śledźcie naszą stronę na bieżąco by nie przegapić kolejnych webinariów!

Użytkownicy domowi mogli przeczytać o sposobach na zabezpieczenie haseł (//trybawaryjny.pl/domowe-hasla-checklista/). Napisaliśmy ten artykuł w formie małego konkursu wiedzy. Jeżeli jesteście stałymi czytelnikami Trybu Awaryjnego to z pewnością zdaliście go celująco! J

Osobom prowadzących małe i mikro firmy doradzaliśmy, jak sprawdzić czy używane hasła są bezpieczne. Pełną checklistę dla przedsiębiorców znajdziecie na //trybawaryjny.pl/firmowe-hasla-checklista/.

Nie brakło również ciekawostek. Google stworzył sztuczną inteligencję, która potrafi szyfrować i deszyfrować wysyłane wiadomości, bez konieczności zaznajamiania jej z metodami kryptograficznymi. O rywalizacji między Eve, Bobem i Alice przeczytacie na //trybawaryjny.pl/sztuczna-inteligencja-googlea-tworzy-wlasne-systemy-szyfrowania/.

Zmianie uległy również narzędzia na Facebooku, wzbogacając się o Centrum Zapobiegania Nękaniu. To funkcja, która ma przeciwdziałać negatywnym zjawiskom na portalu, takim jak prześladowania i nękanie. Więcej na //trybawaryjny.pl/facebook-walczy-z-nekaniem-w-sieci/.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy (jak co miesiąc) – zostańcie z nami! Komentujcie, piszcie, pytajcie – jesteśmy do waszej dyspozycji!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj najlepszy antywirus Avast Ultimate. Jeden antywirus zapewni ochronę wszystkim Twoim urządzeniom.

antywirus avast logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku