Raport o zagrożeniach 5.04 czyli o wiosennym łataniu, problemach Fejsa i ciekawym sposobie ataku na firmy

0

Początek kwietnia przynosi wiele ciekawostek, z którymi warto się zapoznać. W najnowszym raporcie o zagrożeniach znajdziecie obszerny opis ostatnich problemów FB (tak, ten tydzień był dla nich niezbyt dobry) oraz kilka słów o ankiecie dotyczącej bezpieczeństwa firm. Piszemy również o wiosennych porządkach w systemach operacyjnych, czyli dużych i ważnych pakietach łatek, które musicie mieć.

Dużo się dzieje, więc jeszcze cieplutki, kolejny raport przed wami. Zapraszamy do czytania i dzielenia się ze znajomymi!

Łatanie Windowsa

Na początku kwietnia Microsoft wypuścił dużą łatkę dla Windows 10 (KB4490481). Zawiera ona aktualizacje naprawiające wiele znanych błędów i już od dawna była oczekiwana. Wraz z nią pojawiła się poprawka serwisowa KB4493510. Microsoft sugeruje, by zainstalować poprawkę najpierw, bo koryguje niektóre błędy mogące się pojawić po instalacji łatki.

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-1809-cumulative-update-released-with-huge-list-of-fixes/

Android też załatany!

Nie tylko Windows, ale również Android ma swoją wiosenną łatkę. Naprawia ona dwa krytyczne błędy oraz kilka pomniejszych luk. Przeznaczona jest dla systemów Android 7.0 i wyższych. Jeżeli zastanawiacie się czy warto instalować, przeczytajcie dlaczego tak.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/google-fixes-two-critical-android-code-execution-vulnerabilities/

FB chce znać twoje hasło!

To nie nowość, że FB zbiera sporo danych. Jednak ostatnio okazało się, że nowym użytkownikom sugerowano by podali FB swoje hasło do skrzynki e-mail, dając tym samym dostęp do wszystkiego co tam jest! FB tłumaczył się, że nie przechowuje tych haseł, a liczba osób, które zobaczyły taki komunikat jest „bardzo mała”. Podobno ta opcja już została wyłączona.

Jak chronić swoje hasła? Na pewno nie podawajcie ich nikomu…

https://gizmodo.com/facebook-is-just-casually-asking-some-new-users-for-the-1833764891

Wyciek danych z Fejsa

Poza problemami z proszeniem o hasła do maila, FB ma również inne zmartwienia. Eksperci z UpGuard znaleźli w sieci 164GB danych o 540 milionach użytkowników FB na niezabezpieczonych serwerach Amazon. Dane zbierała firma współpracująca z Fejsem (Cultura Colectiva). Pochodziły także z apki „At the pool”. W pakiecie znajdowały się informacje o aktywności w social media, znajomych, identyfikatory i nazwy kont, a także hasła.

Pakiet danych został już zabezpieczony, ale co raz trafiło do sieci… dlatego zobaczcie jak chronić swoją prywatność online!

https://thehackernews.com/2019/04/facebook-app-database.html

To wszystko wina drukarki?

Roczne straty na poziomie 1,5 miliona złotych, niezadowoleni klienci, utrata danych, problem z zachowaniem ciągłości działania, kary finansowe – brzmi jak scenariusz filmu grozy? Nie, to nie scenariusz. To obraz jaki maluje się po lekturze ostatniego raportu firmy badawczej Quocirca. Sprawdziła ona jakie straty ponieśli przedsiębiorcy w 2018 roku w efekcie ataków hakerskich na… drukarki.

O hakowaniu drukarek pisaliśmy jakiś czas temu na Trybie Awaryjnym. Wygląda na to, że w najbliższych latach firmy będą musiałaby się lepiej przyjrzeć temu jak są chronione…

https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/atak-hakerski-podczas-korzystania-z-drukarki-w-firmie-niepokojace-wyniki-badania


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku