Zapisz się na newsletter i nie przegap
nowych wpisów dotyczących bezpieczeństwa!

Darmowe szkolenie z bezpieczeństwa na Facebooku

28

Dużo korzystasz z Facebooka? Na Twojej tablicy udostępniały się dziwne wpisy? Dostawałeś podejrzane wiadomości? Chcesz wiedzieć jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego profilu?


tune-up-600x400


Weź udział w całkowicie darmowym webinarium przygotowanym przez firmę CORE, dystrybutora oprogramowania AVG by AVAST w Polsce.

Dla kogo szkolenie?

Szkolenie przygotowane jest przede wszystkim dla osób, których wiedza o komputerach jest podstawowa – nie są informatykami, nie znają się na tajnikach systemu, komputery wykorzystują do zwykłych, codziennych czynności takich jak poczta, przeglądanie wiadomości czy bankowość online.

Szkolenie dedykujemy osobom, które regularnie korzystają z portalu Facebook i chcą zwiększyć bezpieczeństwo profilu swojego oraz swoich znajomych.

Czego się dowiesz?

Poznasz podstawowy zakres zachowań i informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Facebooka:

 • Co robić by korzystanie z Facebooka było bezpieczne, o czym pamiętać?
 • Na jakie ustawienia prywatności i bezpieczeństwa zwrócić uwagę?
 • Jak rozpoznać fałszywe posty wyłudzające dane?
 • Na co uważać przy wyrażaniu zgody podczas odpalania aplikacji na dwa sposoby?
 • Jak usuwać niechciane posty pojawiające się na tablicy?
 • Jak korzystać z dziennika aktywności oraz usuwanie z jego poziomu?
 • Jak ustawić aplikacje blokowania?
 • Dowiesz się jak wyglądają obecnie najnowsze metody wyłudzania danych – w tym metoda „na wnuczka”, czyli ostrzeżenie przed swobodnym pisaniem wiadomości w messengerze.

Kto prowadzi szkolenie?

Szkolenie poprowadzi autor większości tekstów i artykułów na TrybieAwaryjnym – Tomasz Wasiewicz.

Czy szkolenie jest darmowe?

Tak, szkolenie jest całkowicie darmowe. Do wzięcia udziału wystarczy komputer podłączony do internetu. Odbędzie się ono w czwartek 24 listopada 2016 roku o godzinie 20.00. Potrwa niecałą godzinę.

Jak się zapisać?

Na szkolenie możesz się zapisać klikając  w ten link – wypełnij krótki formularz. 15 minut przed rozpoczęciem webinarium otrzymasz link do zapisu.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

28 komentarzy

   • Szkolenia mogły być np. nt. jak bezpiecznie korzystać z internetu; co pobierać a co nie pobierać z darmowych stron; zakładanie własnej strony www (w języku C++ lub JAVA czy też HTML).

    • Panie Janie. Choć oczywiście tematy te są ważne, tak ciężko jednoznacznie zawrzeć szkolenie z bezpiecznego korzystania z Internetu. Darmowych stron, jak Pan to określił są miliony, jeśli nie miliardy. Każda inna, każda potencjalnie korzystna co niebezpieczna. Nie mniej jednak możemy przemyśleć temat i chociaż w części odpowiedzieć na nurtujące pytania. Co do zakładania własnej strony to obecnie nie jest zupełnie potrzebna umiejętność programowania. Jest całe mnóstwo serwisów, które w łatwy sposób pomogą Panu postawić pierwsze kroki w projektowaniu stron. Jeśli jednak chciałbym Pan napisać swoją stronę również służę pomocą w doborze tutoriali. Sam temat trochę wykracza poza dziedzinę, w której się obracamy.

 1. Tak więc,zadaję pytanie po dzisiejszym szkoleniu 🙂 Jak to się dzieje,że czasem mimo udostępnienia lub polubienia jakiegos napotkanego postu (np konkurs na profilu AVG) potem nie odnajduję go na swojej tablicy w aktywnosci?

 2. Z jakiego powodu czasem nie mogę się wylogować? Tzn po kliknięciu w trójkącik normalnie rozwijający listę,na której min jest „wyloguj” lista się nie ukazuje.Widać jedynie migające kreseczki ,inaczej mówiąc „kręci się” i tyle,Korzystam z przeglądarki chrome.

    • Jak często się to dzieje? Facebook ma od czasu do czasu własne problemy. Takie zachowanie może wynikać właśnie z tego, że to jego serwery mają gorszy okres. Nie można wtedy poprawnie wysyłać wiadomości i „ściany” się nie ładują poprawnie. Może też być problem z Pani połączeniem internetowym. Z jakich usług Pani korzysta? Osiedlowa sieć, dostawca kablówki lub telefonii komórkowej, darmowy Internet z miasta a może AREO2?

 3. Czy można nie blokując całkowicie osoby spowodować by nie widziała wszystkich moich aktywności? Załóżmy,że nie chcę by Ania Kowalska nie widziałą w jakich zabawach biorę udział,bo drażni mnie,że łazi za mną krok w krok 😉

  • Tak, można tak zrobić. Rozwiązanie na dzień 25.11.2016.

   1. Klikamy w kłódkę w prawym górnym rogu (ustawienia prywatności).
   2. Klikamy w opcję „kontrola prywatności”.
   3. Klikamy w opcję „kto będzie mógł zobaczyć moje przyszłe posty”.
   4. Zaznaczamy „więcej opcji” i wybieramy opcję kółka zębatego „ustawienia niestandardowe”.
   5. Pojawi się okno „nie udostępniaj” – wpisujemy tam osoby, których nie chcemy, by widziały nasze posty.

   To tak na szybko – napiszemy dokładną instrukcję krok po kroku 🙂

 4. Bardzo mi się podobało szkolenie wiele można się nauczyc bardzo są potrzebne takie szkolenia.Dziekuje serdecznie organizatorom.Serfecznie pozdrawiam

Skomentuj

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku