Wakacje – dla niektórych czas odpoczynku, dla innych aktywnej pracy. Jeżeli należycie do grona szczęśliwców, którzy się wylegują na plaży, zapraszamy do poczytania o tym, co robią ci, którzy muszą siedzieć za biurkiem ?.
Kolejny raport o zagrożeniach przed wami!
Mbank znów na celowniku
Klienci Mbank korzystający z wersji light muszą uważać. Ostatnio ujawniono dwa sposoby na kradzież danych do logowania i oczyszczenie konta z pieniędzy. Oba nie są zbyt wymagające – wystarczy korzystać z bankowości internetowej z poziomu telefonu i znać kilka informacji osobistych. Mbank na szczęście już podjął działania, które mają ograniczyć możliwości ataku. Więcej na:
https://niebezpiecznik.pl/post/jeszcze-latwiejszy-sposob-na-ominiecie-mobilnej-autoryzacji-w-mbanku/
Sto lat, sto lat, niech NIE żyje nam!
Spam świętuje swoje 40 urodziny! I nie wygląda na to, żeby źle mu się powodziło. Ilość niechcianych e-maili stale wzrasta, a wiele z nich to zainfekowana korespondencja, której celem jest zhakowanie komputera ofiary. Mimo tej okrągłej rocznicy nie świętujcie więc zbyt hucznie. ? Niech to, co nadaje się do kosza, trafia nadal do kosza!
http://di.com.pl/spam-konczy-40-lat-czego-by-mu-zyczyc-60176
Letnie łatanie IE
We wtorek Microsoft wypuścił dużą aktualizację dla Internet Explorera, która zawiera 60 łatek dla różnych luk odkrytych w tym programie i w programie Windows. Aż 20 z nich określono jako krytyczne, dwie pozwalały na atak typu 0-day.
Instalujcie, bo nie ma na co czekać!
https://www.securityweek.com/microsoft-patches-zero-day-flaws-windows-internet-explorer
Adobe załatany
Wakacyjnych łatek (oprócz IE) doczekał się też Adobe. Co ciekawe, wykryto w nim podobną lukę co w Explorerze… Pakiet przeznaczony jest dla Flash Player, Creative Cloud Desktop Application, Experience Manager oraz aplikacji Acrobat i Reader. Zawiera 11 poprawek, które warto jak najszybciej zainstalować.
https://thehackernews.com/2018/08/adobe-patch-updates.html
Insta zhakowany?
Burza, która przetoczyła się przez media społecznościowe w ostatnich dniach pokazuje, że ktoś zhakował wiele kont na Instagramie. Użytkownicy nie mogą się na nie zalogować, a próby resetu hasła są nieskuteczne, bo nowe dane do logowania idą na konto hakerów.
Jak zabezpieczyć się przed takimi przykrościami? Korzystajcie z dwuskładnikowego uwierzytelniania tam gdzie to możliwe!
https://www.infosecurity-magazine.com/news/hackers-target-instagram-users/
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Przetestuj program antywirusowy AVG Internet Security Unlimited . Program wyróżniony przez takie firmy jak AV-TEST czy też AV-Compratives.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!