Raport o zagrożeniach 16.08, czyli o okrągłej rocznicy, łataniu dziur i wakacyjnych zabawach hakerów

0

Wakacje – dla niektórych czas odpoczynku, dla innych aktywnej pracy. Jeżeli należycie do grona szczęśliwców, którzy się wylegują na plaży, zapraszamy do poczytania o tym, co robią ci, którzy muszą siedzieć za biurkiem ?.

Kolejny raport o zagrożeniach przed wami!

Mbank znów na celowniku

Klienci Mbank korzystający z wersji light muszą uważać. Ostatnio ujawniono dwa sposoby na kradzież danych do logowania i oczyszczenie konta z pieniędzy. Oba nie są zbyt wymagające – wystarczy korzystać z bankowości internetowej z poziomu telefonu i znać kilka informacji osobistych. Mbank na szczęście już podjął działania, które mają ograniczyć możliwości ataku. Więcej na:

https://niebezpiecznik.pl/post/jeszcze-latwiejszy-sposob-na-ominiecie-mobilnej-autoryzacji-w-mbanku/

Sto lat, sto lat, niech NIE żyje nam!

Spam świętuje swoje 40 urodziny! I nie wygląda na to, żeby źle mu się powodziło. Ilość niechcianych e-maili stale wzrasta, a wiele z nich to zainfekowana korespondencja, której celem jest zhakowanie komputera ofiary. Mimo tej okrągłej rocznicy nie świętujcie więc zbyt hucznie. ? Niech to, co nadaje się do kosza, trafia nadal do kosza!

http://di.com.pl/spam-konczy-40-lat-czego-by-mu-zyczyc-60176

Letnie łatanie IE

We wtorek Microsoft wypuścił dużą aktualizację dla Internet Explorera, która zawiera 60 łatek dla różnych luk odkrytych w tym programie i w programie Windows. Aż 20 z nich określono jako krytyczne, dwie pozwalały na atak typu 0-day.

Instalujcie, bo nie ma na co czekać!

https://www.securityweek.com/microsoft-patches-zero-day-flaws-windows-internet-explorer

Adobe załatany

Wakacyjnych łatek (oprócz IE) doczekał się też Adobe. Co ciekawe, wykryto w nim podobną lukę co w Explorerze… Pakiet przeznaczony jest dla Flash Player, Creative Cloud Desktop Application, Experience Manager oraz aplikacji Acrobat i Reader.  Zawiera 11 poprawek, które warto jak najszybciej zainstalować.

https://thehackernews.com/2018/08/adobe-patch-updates.html

Insta zhakowany?

Burza, która przetoczyła się przez media społecznościowe w ostatnich dniach pokazuje, że ktoś zhakował wiele kont na Instagramie. Użytkownicy nie mogą się na nie zalogować, a próby resetu hasła są nieskuteczne, bo nowe dane do logowania idą na konto hakerów.

Jak zabezpieczyć się przed takimi przykrościami? Korzystajcie z dwuskładnikowego uwierzytelniania tam gdzie to możliwe!

https://www.infosecurity-magazine.com/news/hackers-target-instagram-users/


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Przetestuj program antywirusowy AVG Internet Security Unlimited . Program wyróżniony przez takie firmy jak AV-TEST czy też AV-Compratives.

antywirus avg logo

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku