9 ciekawych programów do wystawiania faktur w małej firmie

55

Przedstawiamy kilka propozycji prostych i skutecznych programów do wystawiania faktur i rachunków. To narzędzia, które wspomogą i ułatwią pracę, a także pozwolą zaoszczędzić trochę czasu.

Oto kilka propozycji popularnych programów:

Programy do faktur w kolejności:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź


1. TAXON

Program do faktur Taxon.

Bajecznie prosta w obsłudze aplikacja służąca do wystawiania faktur i kontaktu z księgowym. TAXON dostępny jest zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Program jest darmowy w przypadku wystawiania do 10 faktur sprzedażowych oraz 10 kosztowych w skali miesiąca.

Aplikacja w prosty sposób umożliwia wrzucanie faktur do programu w postaci skanów, plików czy zdjęć. Dzięki temu wystawienie faktury kosztowej lub sprzedażowej zajmuje tylko chwilę.

Można w nim też wystawiać faktury z walutami i przeliczeniami NBP, nadać wiele serii faktur, dodać kilka kont bankowych, nadać kod GTU, ustawić opcję wyświetlenia podatków od księgowej, ustawić notyfikacje push (dotyczy podatków, wiadomości i nowej płatności).

Przydatną opcją jest, również podgląd na bieżąco do bilansu firmy co pomaga kontrolować wydatki oraz finanse firmy (również pod kątem podatków i innych opłat jakie musimy uiścić).

Link do pobrania Taxon.

2. Melpe

Prosty i funkcjonalny program do fakturowania online dedykowany dla przedsiębiorców oraz małych i średnich firm. Melpe posiada 4 funkcjonalności: fakturowanie, koszty, rozrachunki oraz CRM – szanse sprzedaży.

Do głównych zalet oprogramowania zaliczyć można brak limitu użytkowników (każdemu nowemu użytkownikowi można przypisać odpowiednie uprawnienia), możliwość obsługi kilku firm z jednego konta, stałe aktualizacje, biała lista podatników, wysyłka faktur bezpośrednio z programu oraz miękka windykacja (automatyczna wysyłka powiadomień o płatności).

Bezpłatnie program można użytkować przez 30 dni, po tym czasie koszt wynosi 6,00 zł netto miesięcznie. Po okresie próbnym wprowadzone dane nadal będą do dyspozycji użytkownika.

Program do wystawiania Faktur Melpe.

W Melpe faktury wystawiamy prosto, szybko i wygodnie.

Zobacz jak wystawić fakturę w programie: Obsługa programu melpe

Link do programu melpe

3. Faktura XL

Program do fakturowania i księgowości online w chmurze. Wyróżnia się bogatą funkcjonalnością (aż 34 różne druki w programie), niską ceną za wersję Pełną 8zł/mc oraz BEZPŁATNĄ wersją do 10 faktur na miesiąc bez limitu czasowego!

Wygląd panelu programu FakturaXL.

Program FakturaXL posiada wiele przydatnych funkcji. Program oferuje nam nielimitowaną ilość faktur, produktów i klientów pobieranie danych klientów z bazy GUS po numerze NIP. Wystawienie specjalnie przygotowanej faktury nie będzie problemem, gdyż program oferuje możliwość wyboru szablonu faktury, oraz jego personalizacji (wgranie własnego logo firmy, pieczęci, wybór czcionek i dowolnej kolorystyki). Samą fakturę możemy wysłać bezpośrednio z programu na e-mail lub sms.

FakturaXL oferuje wystawianie faktur w 7 językach i dowolnej walucie dodawanie załączników do faktur (kosztorysy, skany, zdjęcia itp.) oraz automatyczną weryfikacja klientów na białej liście podatników i w bazie czynnych podatników VAT. Program wysyła automatyczne przypomnienia o zaległych płatnościach przed i po terminie oraz posiada wbudowaną windykację online oraz faktoring raporty i ewidencje sprzedaży, zakupów, dla ryczałtu, środków trwałych.

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów automatycznie generuje pliki JPK_VAT z możliwością wysyłki bezpośrednio z programu:

 • JPK_V7M
 • JPK_V7K
 • JPK_FA
 • JPK_PKPIR
 • JPK_EWP
 • JPK_MAG

Jeżeli jesteśmy właścicielami sklepu internetowego to niezwykle przydatnymi funkcjami będą gotowe integracje ze sklepami internetowymi Woocommerce, Prestashop i bramkami płatności PayU oraz Przelewy24 integracja z drukarkami fiskalnymi (również najnowsze online!).

FakturaXL oferuje możliwość przydzielenia uprawnień wielu użytkownikom. Dzięki temu możliwe jest korzystanie na wielu urządzeniach bez ograniczeń, również z telefonów, systemów Windows, Linux i MacOS.

Zgodnie z dzisiejszymi standardami program oferuje zgodność z RODO bezpieczeństwo na najwyższym poziomie: dwuetapowe logowanie, szyfrowanie z certyfikatem SSL, replikacja danych na żywo.
* bezpłatne wsparcie techniczne 24/7

Chyba co najważniejsze dla początkujących przedsiębiorców to fakt, że FakturaXL oferuje obliczanie zaliczki na podatek dochodowy PIT oraz rozliczenia ZUS.

Link do programu FakturaXL

4. Comarch ERP XT

Intuicyjny program do fakturowania Comarch ERP XT spełnia oczekiwania co do prostoty, przejrzystości oraz estetyki interfejsu jak i szybkiego działania. Do istniejącego kontrahenta fakturę można wystawić i wysłać e-mailem w 10 sekund.

Aplikacja jest darmowa do 10 dokumentów. Później konieczne jest opłacenie miesięcznego abonamentu, który zależny jest od wykorzystywanych modułów. Naprawdę warto się zarejestrować, bo jest to kombajn który zaskakuje możliwościami. Przykładem jest funkcja OCR która umożliwia dodanie zdjęcia faktury i odczytanie jej przez program przypisując odpowiednie dane np. w rejestrach VAT. Oprogramowanie generuje pliki JPK, wspiera Split Payment a nawet pomaga w obszarach związanych z RODO w firmie. Po wystawieniu faktur można je w bardzo łatwy sposób wysłać elektronicznie do księgowości, zarówno prowadzonej przez biuro rachunkowe jak i samodzielnie w module Księgi Podatkowej lub nawet Ksiąg Rachunkowych. Bardzo może być przydatny moduł e-handlu, który umożliwia prowadzenie własnego sklepu w internecie, jak również obsługę sprzedaży poprzez Allegro lub inne marketplace.

Program do faktur - comarch erp T

Zobacz jak wystawić fakturę w programie:

 

Link do pobrania Comarch ERP XT

5. Faktura.pl

Aby zacząć korzystać z Faktura.pl potrzebujesz jedynie adresu e-mail i urządzenia z dostępem do Internetu. Aplikacja jest do tego stopnia intuicyjna, że wystawienie pierwszej faktury zajęło nam mniej niż 30 sekund.

Podstawowe funkcje działają bardzo sprawnie. Faktury wystawia się szybko, a dokumenty kosztowe można dodawać na kilka sposobów: przesyłając je z komputera, wysyłając e-mailem czy robiąc zdjęcie. Program pozwala na połączenie swojej firmy z księgową poprzez wysłanie zaproszenia lub nadanie dostępu do konta. To wygodne, bo paczkę dokumentów po zakończonym miesiącu przekazujemy jej jednym kliknięciem.

Faktura.pl jest dostępna na rynku ponad 20 lat i to doświadczenie jest widoczne w funkcjach dodatkowych programu. Na szczególną uwagę zasługuje mechanizm faktury cyklicznej, który pozwala wyeliminować z życia przedsiębiorcy żmudne i powtarzalne czynności. Bardzo przydatne okazały się „powiadomienia o wystawionej fakturze” wysyłane do kontrahenta e-mailem lub SMS-em oraz przycisk natychmiastowej płatności „Kliknij, aby opłacić fakturę”, który możemy dodać na niemal każdym wystawianym dokumencie.

Załóż darmowe konto

Program do faktur Faktura.pl.

Link do pobrania Faktura.pl

6. FakturaLight

FakturaLight to nowoczesny program do faktur na macOS i Windows, a także aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android. Interfejs programu charakteryzuje się przejrzystością oraz intuicyjnością, m.in dzięki wyraźnym, starannie dobranym ikonom, spójnej kolorystyce oraz precyzyjnym komunikatom. Pozytywny odbiór programu potęguje fakt, że reaguje on błyskawicznie na polecenia użytkownika.

Program do faktur FakturaLight, poza typową dla tego typu narzędzi funkcjonalnością, pozwala również na mailową wysyłkę wystawionych dokumentów, ewidencję kosztów, wystawianie paragonów fiskalnych, generowanie plików JPK, generowanie raportów, przygotowywanie dokumentów windykacyjnych, a także obsługę wielu firm. Na uwagę zasługuje także możliwość samodzielnego tworzenia i modyfikowania własnych szablonów wydruku za pomocą xhtml + css.

Wersję demo można testować przez nieograniczony czas. Jedynym ograniczeniem jest znak wodny na wydrukach dokumentów. Po zakupie licencji, wszystkie dotychczas wprowadzone dane pozostają, a program przekształca się w wersję pełną. Jedna licencja pozwala na korzystanie z programu na nieograniczonej liczbie stanowisk, przy jednoczesnej możliwości współdzielenia danych z wykorzystaniem bazy sieciowej.

Program dostępny jest w dwóch wersjach, standardowej oraz rozszerzonej o ewidencję magazynową.

faktura light - program do faktur dla mac

Pobierz FakturaLight program do faktur na mac

7. Invoicer

Darmowy program do fakturowania dla firm, które nie prowadzą magazynu. Z tej listy programów, wyróżnia się możliwością drukowania faktur w językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Z pewnością nada się do firm prowadzących sprzedaż poza granicami Polski. Program ma specyficzny interfejs, do którego trzeba się przyzwyczaić.

wygląd panelu Invoicer

Link do pobrania Invoicer.

8. InTaxo

Dla zwolenników rozwiązań online znajdzie się aplikacja InTaxo. Zawiera wszystkie funkcje do sprawnego wystawiania faktur VAT, faktur zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz korygujących.

Pozwala także na wystawianie paragonów fiskalnych. Dostępny jest moduł magazynowy, dla firm prowadzących magazyn. Program jest płatny.

Link do pobrania InTaxo.

9. Faktura VAT 2019

Faktura VAT 2019 to nowoczesny i prosty program do faktur. Świetnie sprawdzi się w małych i średnich firmach.  Dzięki niemu wystawisz i edytujesz wszystkie niezbędne dokument sprzedaży lub zakupu. Program do fakturowania dostępny w 3 wersjach START, STANDARD, PRO. Zawiera wszystkie podstawowe i niezbędne funkcje ułatwiające pracę w takich programach, takie jak szybkie wyszukiwanie i wprowadzanie kontrahenta z bazy GUS, własne automatycznie tworzone listy firm i cenniki, wysyłka faktury vat e-mailem w PDF, faktury z QR Code do szybkiego opłacenia, obsługę pliku JPK.

Program cechuje intuicyjna i prosta obsługa przy pomocy myszki i klawiatury.  Dodatkowo w wersji PRO, jest wzbogacona o obsługę magazynu oraz małej Księgowości. Oprócz tego w wersji PRO mamy także możliwość współpracy z Allegro i popularnymi sklepami internetowymi  w zakresie importu zamówień i bazy klientów.

Program pracuje w systemie Windows. Wersja demo działa bezpłatnie przez 31 dni. Przez ten czas można sprawdzić pełną funkcjonalność programu.

Program cechuje duża liczba opcji

Link do pobrania FAKTURA VAT 2019

 


10. Podsumowanie

Jeśli znacie inne, lepsze lub ciekawsze programy – podzielcie się swoją wiedzą, napiszcie w komentarzu. Jeżeli nie wiesz na który program się zdecydować – my polecamy program do faktur Faktura XL.

Ciekawie też wygląda TAXON – zwłaszcza jeżeli wszystko lubisz załatwiać przez smartfon, cenisz czas, wygodę i zależy Ci na jak najszybszym przesyłaniu dokumentów.

Jeśli szukasz programu na wiele lat, który pozwoli Ci na rozwój firmy w w wielu obszarach sprawdź ERP XT firmy Comarch. Jego moduły zaspokoją najprawdopodobniej wszystkie potrzeby Twojej firmy przez wiele lat.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Poznaj AVAST Business Antivirus antywirus dla biznesu. Wysoko oceniany i nagradzany program do pełnej ochrony firmy.

 

Oceń artykuł
[Głosów: 12 Średnia: 3.4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Pruszyńska
Maria Pruszyńska
3 lat temu

Ciekawe programy, w firmie, w której pracuję też takie testowaliśmy. Ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na crm, który zawiera moduł do faktur. Od dwóch miesięcy używamy Kamflexa i jesteśmy zadowoleni.

Maria Pruszyńska
Maria Pruszyńska
3 lat temu

Ciekawe programy, w firmie, w której pracuję też takie testowaliśmy. Ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na crm, który zawiera moduł do faktur. Od dwóch miesięcy używamy Kamflexa i jesteśmy zadowoleni.

Tomik
Tomik
3 lat temu

Napisaliście tu o rozwiązaniach bezpłatnych, ale może warto by było wspomnieć o programie do faktur „Faktura Small Business” używam go w swojej firmie i jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie nie jest darmowy ale 100zł na rok to nie majątek, a mamy w cenie aktualizacje, pomoc techniczną co ważne bez limitu!!! 🙂

Ana
Ana
3 lat temu

Przed załozeniem firmy testowałam rózne programy oraz wersje darmowe programów do prowadzenia księgowości i wystawiania faktur, ale najłatwiej było mi pracować na panelu https://wfirma.pl .Opłaty miesięczne nie są duze, a przynajmniej wszystko jest w jednym miejscu, włącznie z bazą klientów, czy mozliwością wysłania pliku JPK

eliza
eliza
3 lat temu

Bezpłatne programy nie są najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie kazdy z nich jest poprawnie aktualizowany- o czym często nie mamy pojęcia. Polecam https://wfirma.pl/ -płaci się niecałe 30 zł miesięcznie a faktury mozna wystawiać na spokojnie, w zaciszu domowym

anna
anna
3 lat temu

Ja testowałam w zeszłym roku w grudniu programy z serii Pakiet Przedsiębiorcy. Bardzo nam się spodobały. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Szef zdecydował i zakupił 3 moduły, tj. do Kadr i Płac, Małą Księgowość i Sprzedaż i Magazyn. Programy działają bez zarzutu. Polecam: https://www.pakietprzedsieb

Arkadiusz Malinowski
Arkadiusz Malinowski
3 lat temu

Moim zdaniem zdecydowanie zabrakło Pakietu Przedsiębiorcy Faktury VAT. To jeden z lepszych i bardziej popularnych programów. Więcej tu: http://www.pakietprzedsiebi

Dagmara (daga)
Dagmara (daga)
3 lat temu

Ja testowałem kilkanaście programów i w oko wpadł mi program do faktur Faktura Small Business, więcej informacji można znaleść na https://www.mega-tech.com.pl Można też pobrać wersję testową i przez 14 dni popracować na programie bez zobowiązań.

rita90
rita90
3 lat temu

Warto również przyjrzeć się https://www.ifirma.pl/progr… Cena nie jest wysoka a jest to na prawdę rozbudowany i wygodny w obsłudze program. W pakiecie jest również dostęp do aplikacji, do wystawiania rachunków, na smartfona. Dla mnie, osobiście, jest to świetne rozwiązanie.

rav
rav
3 lat temu

Przestańcie z t reklamą

pio24
pio24
3 lat temu

My korzystamy z fajnego programu w sersji standard http://faktura-vat.com.pl/ nie jest darmowy ale cena przystepna

Radoslavv CiepieIovvski
Radoslavv CiepieIovvski
3 lat temu

Ja polecam https://www.fakturaxl.pl program ma aż 31 różnych wzorów dokumentów, pliki JPK, ewidencje VAT, KPiR, Deklaracje VAT wysyłane bezpośrednio z programu i wszystko w przystępnej i prostej formie.

Sebioslaw Li
Sebioslaw Li
3 lat temu

Zapomnieliście napisać o podstawowej rzeczy a mianowicie braku możliwości eksportowania bazy faktur do pliku, co jest istotne, np. przy instalacji nowego systemu na komputerze. W programie Mega Fakturka, aby to zrobić, trzeba wykupić płatną wersję, która kosztuje niebagatelne 190 złotych. Nie wiem jak w przypadku innych „darmowych” programów, ale to częsta praktyka. Wpierw przyzwyczajasz klienta do swojego programy, pozwalasz mu tworzyć od miesięcy faktury i gdy nagle coś się dzieje z kompem i trzeba zrobić reinstalkę, to jesteś zmuszony do zakupu płatnej wersji lub przesiąść się na inny program, tracąc dostęp w formie elektronicznej do swoich dokumentów.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Sebioslaw Li

dlatego programy do faktur online mają tą przewagę, że nie trzeba ich instalować

Rafał Kozdęba
Rafał Kozdęba
3 lat temu

Ja polecam darmowy program do faktur Streamsoft Firmino https://www.firmino.pl/darm… (bez ukrytych miesięcznych limitów dokumentów do wystawienia)

Coolka
Coolka
3 lat temu

Nie ma nic o chmurafaktur.pl , a ja właśnie z tego korzystam. Wszystko związane z fakturowaniem mam w jednym miejscu. Nie musze już nic mieć w formie wydrukowanej, ani segregować tych dokumentów. Program jest kompletnie darmowy, a funkcji ma dużo.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Coolka

interfejs w tym programie to porażka

Ola
Ola
3 lat temu

Dla bardziej wymagających polecam http://www.erpxt.pl, RODO, JPK, i inne sprawy można ogarniać za pomocą programu, nie tylko faktury.

MichałLas
MichałLas
2 lat temu
Reply to  Ola

Zgadzam się. Nie chodzi tylko o to, aby program był darmowy. w XT jest sporo dobrych, dodatkowych funkcji. Aktualizacje i nowości są często.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  MichałLas

A jakie to funkcje? Mógłby Pan powiedzieć coś więcej?

Mateusz Lechowicz
Mateusz Lechowicz
3 lat temu

Ja tam uwielbiam InFakt – jest naprostszy i najładniejszy :DŁap link i kup sobie z rabatem 10%! https://www.infakt.pl/polec

Coolka
Coolka
3 lat temu

Tylko właśnie po co kupować coś skoro można mieć wszystko związane z fakturowaniem w jednym miejscu i w całym zakresie za darmo? Dzięki za Twój link ale sprawdź sobie chmure faktur i zobaczysz, że swobodnie możesz korzystać.

Figler
Figler
3 lat temu

A używał ktoś program do fakturowania od firmy https://www.rafsoft.net ? Jestem ciekaw konkretnych opinii

nika
nika
2 lat temu
Reply to  Figler

Koszmar. Mam go od jakiegoś czasu, bo jest prosty w obsłudze i siłą przyzwyczajenia go używam i klnę.. Ma dużo błędów, problem z kopią bezpieczeństwa, wystawia dokumenty z błędami- trzeba po kilka razy sprawdzać czy zapisał właściwą wersję czy sobie pozmieniał coś,co mu nie pasowało na Fakturze, na stałe ustalona rubryka data dostawy, co innego jest na podglądzie, a co innego zapisane w rejestrze, duże problemy z korektami…

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  nika

Dziękujemy bardzo za opinię!

Coolka
Coolka
3 lat temu

Pierwszy raz słysze o tym programie. Też jest darmowy jak chmura faktur?

Lutka
Lutka
3 lat temu
Reply to  Coolka

A co to jest za program? Jakiś nowy? Skąd go wziąć?

krzysztof
krzysztof
2 lat temu

Ja korzystam z kolei z programu przeglądarkowego z magazynem online, bo działalność jednoosobowa ale towaru coraz wiecej 🙂 i coraz częściej trzeba wystawić fakturę w biegu bo roboty robi się sporo. Więc ja od siebie polecę z czystym sumieniem bizin 🙂 Ja korzystam z wersji płatnej, ale są to tak niezauważalne koszty.. że jakby ktoś miał wątpliwości to warto skorzystać i przetestować,a później rozszerzać pakiet zgodnie z potrzebami 🙂

Marek
2 lat temu

Każda z tych propozycji jest bardzo przekonująca. Wydaje mi się, że w oprogramowanie do faktur trzeba zainwestować, ponieważ prędzej czy później darmowa opcja przestanie spełniać nasze oczekiwania. Wiadomo, że każdej branży będzie zależało na czymś innym, dlatego przy wyborze należy zapoznać się z dokładnymi możliwościami programu.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Marek

Mam kilku kolegów na włąsnej działalności, którzy wystawiają 1-2 faktury miesięcznie, więc darmowe wersje starczają im na długo.

Leo
Leo
2 lat temu
Reply to  Marek

Każdy dobry program powinien jeszcze być rokrocznie aktualizowany bo jak wiadomo przepisy się ciągle zmieniają. A na to niestety są potrzebne fundusze.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Leo

Zdecydowanie się zgadzamy z tym postulatem! Wydaje nam się jednak, ze to raczej norma w tego typu oprogramowaniu. Warto jednak o tym pamiętać przy instalacji nowego narzędzia, żeby na pewno było z najnowszą datą.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu

Miało być 5 ciekawych, nie najpopularniejszych 🙂 Ale dziękujemy za komentarz i polecenie programu.

Sebastian Bąk
2 lat temu

Polecić mogę Fakturę VAT Pakiet Przedsiębiorcy. Używam i jest naprawdę bardzo prosty, dużo funkcji, można łatwo tworzyć kopię bazy, aktualizowany w razie potrzeby jest pomoc telefoniczna : https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/download

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Sebastian Bąk

Dziękujemy panie Sebastianie za polecenie swojego produku 🙂

Frańczak
Frańczak
2 lat temu

W chmurze dostępne są różne programy, najlepszy z jakim pracowałem był bizin.pl bo i cene ma przystępną w premium, i mozna też przyzwoicie pracować z darmową wersją jeśli nie potrzebuje się dodatkowych zaawansowanych funkcji. Poza tym własnie chmura zapewnia mobilność, a jest bezpieczna, tak samo przecież działa bankowość internetowa.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Frańczak

Bardzo dziękujemy za komentarz. Nie do końca jednak się mogę zgodzić. Bankowość elektroniczna nie działa w chmurze, tylko na specjalnych serwerach. Oczywiście, to serwer i to serwer. Jednak poziom zabezpieczeń i złożoności jest mocno różny 🙂

Rysiek
Rysiek
2 lat temu

Z godnych uwagi programów do wystawiania faktur mogę polecić https://firmao.pl/faktury-online.php . To bardzo prosta w obsłudze aplikacja… umożliwia pełną integrację z magazynem produktów. Nie musimy się o nic się martwić, system sam poinformuje nas o zbliżających się terminach płatności…. polecam

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Rysiek

Pięknie dziękujemy za polecenie! 🙂 Chętnie sami przetestujemy.

Teddy
Teddy
2 lat temu

Ja polecam program Faktura Small Business firmy Mega-Tech. Jest bardzo prosty w obsłudze, posiada wszystkie niezbędne funkcje a dodatkowo ma bardzo dobre wsparcie techniczne.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Teddy

Serdecznie dziękujemy za opinię. Jak długo Pan z niego korzysta?

Marek
Marek
2 lat temu

korzystam od kilku dobrych lat z programu Faktura VAT obecenie Faktura VAT 2019 firmy Rafsoft. Polecam bardzo łatwa obsługa i szybka pomoc.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Marek

Bardzo dziękujemy 🙂 Jak duża jest Pana firma?

Robert
Robert
2 lat temu

Podobny program do faktur jest np https://www.pcbiznes.pl/ewa-faktury-i-magazyn/ pomaga również w wystawianiu dokumentów magazynowych

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
2 lat temu
Reply to  Robert

Dziękujemy! A jak długo Pan korzysta z tego programu?

sylwiana
sylwiana
1 rok temu

U nas korzystamy z https://www.bizin.pl/ bardzo intuicyjny i dostępny też w wersji basic (darmowej) dla tych przedsiębiorców którzy nie mają jakichś wielkich wymagać wobec programu, spełnia swoje podstawowe funkcje.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  sylwiana

Dziękujemy za opinię! Na pewno rzucimy okiem 🙂

Karol45
Karol45
1 rok temu

Brakuje tutaj Melpe, który dodatkowo w standardzie ma CRM szanse sprzedaży i białą listę podatników

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  Karol45

Dziękujemy bardzo za dodanie narzędzia. Chętnie przyjrzymy się mu bliżej.

Kinga
Kinga
1 rok temu

Ja korzystam w ING z samego fakturowania. Nie mam limitów i nie zapłaciłam jeszcze złotówki. A i księgowa jest zadowolona.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  Kinga

A to fakt, ja też mam ten dodatek do konta firmowego i również sobie chwalę.

Karollt
Karollt
6 miesięcy temu

Do małej firmy idelanym rozwiązaniem jest faktura-online.pl – jest prosty w obsłudze, niedrogi i ma wszystkie potrzebne funkcje 😉

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
6 miesięcy temu
Reply to  Karollt

Dziękujemy za polecenie. A co Pan uważa za „potrzebne funkcje”?

Karollt
Karollt
6 miesięcy temu

Automatyzacja wystawiania faktur (np. auto uzupełnianie danych kontrahenta, produktów, usług), statystyki, wysyłanie faktur do klientów z poziomu programu. To takie najważniejsze 🙂

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
6 miesięcy temu
Reply to  Karollt

Super, dziękuję za uzupełnienie komentarza. Czasem mamy inne potrzeby, dlatego dobrze jest wiedzieć co dokładnie oferuje program.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku