Darmowy program do faktur

0

W trakcie prowadzenia własnego biznesu należy podejmować się wielu zadań, które związane są zarówno ze sprzedażą, jak i zwiększeniem popularności, a czasem nawet produkcją. To dobry moment, żeby skupić się na uproszczeniu zadań przez siebie wykonywanych. Idealnie sprawdzi się do tego program zajmujący się wystawianiem faktur.

Można nabyć zarówno płatny program, jak i darmową wersję. Jak wiadomo, każdy przedsiębiorca pragnie ograniczyć koszty do minimum, dlatego warto wziąć pod uwagę program Faktura XL. Mowa o programie intuicyjnym, efektywnym, a przede wszystkim wpływającym na zwiększenie komfortu pracy. Dlaczego więc opierać się przed skorzystaniem z niego?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Można wymienić wiele powodów dlaczego korzysta się z coraz mniejszej ilości papierowej dokumentacji. Z każdym dniem występuje więcej kontrahentów, którzy chcą jedynie otrzymywać faktury w formie elektronicznej i dotyczy się to nie tylko operatorów linii telefonicznej, dostawców gazu czy też energii elektrycznej.

Coraz mniej drukuje się wyciągów bankowych i klasycznych faktur dostarczanych przez sklepy internetowe, które zamiast tego przyjmują postać pliku PDF. O krok dalej poszły także placówki oświaty, gdyż dziennik nie ma już dłużej klasycznej postaci, ale jest dostępny w formie elektronicznej.

Faktura Xl to program do prowadzenia księgowości online.

Faktura Xl to kompleksowe rozwiązanie dla księgowości.

Faktura XL – charakterystyka

Omówione powyżej czynności mają dwa zadania. Jedno z nich polega na uproszczeniu oraz przyspieszeniu obiegu dokumentów. W drugiej kolejności bierze się pod uwagę ochronę środowiska naturalnego. Nikt nie chce już dłużej marnotrawić papieru na drukowanie dokumentów, które prędzej czy później i tak trafią do kosza.

Warto wziąć się też pod uwagę możliwość skorzystania z platformy zajmującej się wystawieniem i zarządzaniem fakturami, noszącej nazwę FakturaXL.pl Jej zadaniem jest pozbycie się z obiegu dokumentów księgowych w formie papierowej, a to nie jedyna zaleta. Dzięki programowi, przedsiębiorcy mają ułatwione zadanie wśród całego gąszczu przepisów oraz utrudnień, z którymi muszą się zmagać każdego dnia.

Ilość jednoosobowych firm działających w Polsce jest coraz to większa. Przyjmuje się, iż każdego miesiąca rejestruje się aż 25 tysięcy nowych działalności (są to dane uzyskane od CEiDG). W ciągu całego roku w naszym kraju wystawia się przeszło 1,5 miliarda faktur, a niemalże 150 milionów cały czas występuje w postaci papierowej. Jest to ściśle związane z koniecznością gromadzenia dużej liczby dokumentów papierowych, co odbywa się w biurze księgowym, które zajmuje się księgowością danej firmy, albo siedzibie firmy lub nawet w miejscu zamieszkania właściciela.

W 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują przedsiębiorców, którzy są czynnymi podatnikami VAT do posiadania elektronicznej ewidencji podatku VAT w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Od lipca 2018 roku przepisy wymagają, aby wszyscy przedsiębiorcy rozliczający VAT posiadali faktury elektroniczne, gdyż fiskus ma prawo skierować żądanie o ich udostępnienie w formie pliku JPK FA.

Faktury elektroniczne – charakterystyka

Niejeden przedsiębiorca miał „przyjemność” zapodziać fakturę, albo na skutek niespodziewanych wydarzeń faktura nie pojawiła się u odbiorcy w wyznaczonym terminie, co wpłynęło na pomniejszenie należności. Omawiane przypadki nie występują na każdym kroku, jednakże są one związane z nerwami, a nawet strachem.

Korzystając ze statystyk, każda firma poświęca 4 godziny każdego miesiąca na sortowanie oraz archiwizację dokumentów. To ogromna ilość czasu, która mogłaby zostać poświęcona na całkiem inne czynności. Kiedy korzysta się z faktury elektronicznej, omówione sytuacje nie występują. Jest to jednoznaczne z oszczędnością czasu, stresu oraz zapewnieniem ochrony majątku firmy.

Uważamy, że digitalizacja obiegu faktur nastąpi bardzo szybko. Dlatego FakturaXL oferuje bezpłatny program do faktur, z którego można korzystać bez limitów i zobowiązań. Jest on dostępny dla wszystkich, a do zapewnienia bezpieczeństwa używa zabezpieczeń bankowych systemów transakcyjnych.

Program Faktura XL to darmowy program do wystawiania do 10 faktur miesięcznie.

Na uwag zasługuje prosty i intuicyjny interfejs.

W programie Faktura XL:

 1. 34 różne rodzaje faktur i dokumentów,
 2. 10 faktur co miesiąc bezpłatnie lub brak limitów w wystawianiu faktur w wersji za 8zł/mc,
 3. gromadzenie dokumentów bez ryzyka – nie używa się załączników,
 4. wszystkie faktury, czyli papierowe oraz elektroniczne zgromadzone są w jednym miejscu,
 5. brak oczekiwania na dostarczenie faktur do biura rachunkowego,
 6. możliwość tworzenia i wysyłania pliku JPK VAT bezpośrednio z programu,
 7. maksymalne bezpieczeństwo – standard bankowych systemów transakcyjnych,
 8. Ewidencję VAT, Deklaracje VAT i Książkę Przychodów i Rozchodów w dziale Raporty,
 9. dane do faktur można pobrać z bazy GUS,
 10. Nabywca może otrzymać fakturę na e-mail i sms,
 11. kontrola statusu uiszczenia należności za fakturę, dostarczanie przypomnień w przypadku zwłoki z zapłatą,
 12. wprowadzanie faktur przy pomocy www, a do tego używanie zaufanych adresów e-mail,
 13. modyfikowanie faktur w formie papierowych na faktury elektroniczne,
 14. sprawdzanie kontrahenta po względem rejestracji do VAT,
 15. wszystkie pliki JPK w jednym programie,
 16. możliwość integracji z drukarką fiskalną i magazynem,
 17. kategoryzacja dokumentów, analiza przychodów i kosztów.

Z Faktura XL może korzystać każdy. Jest ona przeznaczona do przedsiębiorców, biur księgowych, konsumentów, a także administracji publicznej. Przypominamy, że używanie programu nie wiąże się z żadnymi kosztami, a jest on dostępny po wcześniejszej rejestracji na stronie www.fakturaxl.pl

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku