Podsumowanie grudnia na Trybie

0

Koniec grudnia jest zawsze wyjątkowy, bo wraz z nim zaczynamy nowy rok! Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego dobrego i zachęcamy do regularnej lektury artykułów na Trybie Awaryjnym. To postanowienie noworoczne, które łatwo będzie zrealizować, bo piszemy o interesujących Was kwestiach.

W grudniu wskazaliście nam, które tematy są dla Was ważne i warto się nimi zająć. Dziękujemy za wszystkie propozycje! Nagrody dla użytkowników już zostały wysłane. Jeżeli macie inne pomysły, to zapraszamy do komentowania pod tym postem: //trybawaryjny.pl/nagrody-podpowiedzi/.

Zajęliśmy się kilkoma zagadnieniami, wzbudzającymi dużo emocji na naszym forum.

Postanowiliśmy się rozprawić z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci. Jeżeli uważacie, że problem cyberataków, wirusów i wyłudzania danych Was nie dotyczy, to zachęcamy do przeczytania tego artykułu: //trybawaryjny.pl/mity-dotyczace-bezpieczenstwa/.

Gdybyście po jego lekturze przyznali, że w sieci wcale nie jest tak bezpiecznie jak się wydaje, to radzimy jak wybrać dobry antywirus. Taki, który nie będzie kosztował majątku, ale zapewni wystarczającą ochronę (//trybawaryjny.pl/najtanszy-antywirus/). Przeczytajcie też jak być bezpiecznym na Facebooku – zapis ostatniego webinarium udostępniamy na //trybawaryjny.pl/byc-bezpiecznym-facebooku-nagranie-webinarium/.

Bezpieczeństwo zajmowało nas również w kontekście działania małych firm. Wiele z nich jest narażonych na ataki, bo poziom ochrony i świadomości jest niższy niż w korporacjach. Na co trzeba uważać w 2017 roku? Krótkie podsumowanie dla przedsiębiorców na //trybawaryjny.pl/2017-male-firmy-na-celowniku/.

Pisaliśmy po raz kolejny o polityce haseł, która… przynosi więcej złego niż dobrego! Przeczytajcie, jak skutecznie zmieniać hasło i co musicie zrobić by pozostawać w zgodzie z polskim prawem (//trybawaryjny.pl/czestotliwosc-zmiany-hasla/). A w wolnej chwili polecamy kolejny pakiet przydatnych skrótów klawiszowych (//trybawaryjny.pl/skroty-klawiszowe-iii/).

Jako że czas zmienić kalendarz, pokusiliśmy się o małe podsumowanie mijającego roku. Znajdziecie je na //trybawaryjny.pl/rok-2016-w-cyberswiecie/.

Jeżeli chcecie sprawdzić swoją wiedzę, to przygotowaliśmy małą ankietę na temat bezpieczeństwa online. Możecie ją wypełnić na //trybawaryjny.pl/ankieta-wirusy/. Jak poszło?

Jak co miesiąc zachęcamy do aktywności na forum – pytajcie, pomagajcie, komentujcie nasze teksty. Macie szansę na garść fajnych gadżetów od AVG.

Na koniec przypominamy o zakończeniu wsparcia dla starszych wersji programów AVG (pełna lista na //trybawaryjny.pl/koniec-wsparcia-avg/). Jeżeli jeszcze z nich korzystacie, to już dziś zainstalujcie nowe (to nic nie kosztuje)! Zapewnicie sobie lepszą ochronę i większe bezpieczeństwo przed niechcianym oprogramowaniem!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Przetestuj program antywirusowy AVG Internet Security Unlimited . Program wyróżniony przez takie firmy jak AV-TEST czy też AV-Compratives.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku