Raport o zagrożeniach 27.07 czyli o szpiegowskich odkurzaczach donosicielach, czipach pod skórą i pożegnaniu po latach

0

Sezon ogórkowy i w pracy / w domu nic się nie dzieje? Wszyscy na urlopach? To doskonały czas by poszerzyć swoją wiedzę o cyberbezpieczeństwie! Specjalnie dla Was – nowy raport o zagrożeniach w sieci. Miłej lektury!

Pożegnanie z Flash Playerem ☹

Adobe właśnie ogłosiło, że przestanie wspierać Flash Playera w 2020 roku. Koniec Flasha był bliski – od lat oprogramowanie bywało wykorzystywane do ataków hackerskich, a giganci na rynku IT – m.in. Google – domyślnie blokowało wykorzystywanie go. Jednak przyznajcie, że wprowadzenie Flasha to była rewolucja. Pamiętacie stare gry i animowane witryny? Łezka się w oku kręci…

http://www.securityweek.com/adobe-kill-flash-player-end-support-2020

Atak na Office 365

48 różnych organizacji korzystających z Office 365 zostało ostatnio zaatakowanych przez hakerów. Próbowali oni przełamać zabezpieczenia i zalogować się na konta pracowników. Wykorzystali fakt, że nie wszystkie firmy korzystają z dwuskładnikowego uwierzytelniania. Atak został tak skoordynowany, by uniknąć wykrycia, ale i tak został namierzony i odparty.

https://www.infosecurity-magazine.com/news/widespread-bruteforce-office-365/

Red is bad… and hacked (?)

Patrioci też nie mogą czuć się bezpieczni. Popularny sklep oferujący odzież patriotyczną Red is Bad mógł paść ofiarą ataku. Przez pewien czas dane klientów wraz z danymi o zamówieniach były dostępne dla każdego. Problem już naprawiono, trwa sprawdzanie co było powodem wycieku. Jak być bezpiecznym online? Czytajcie na Trybie Awaryjnym!

http://www.chip.pl/2017/07/red-is-bad-mogl-byc-cyberatak/

Gra o Tron bije rekordy… piracenia!

Nowy sezon Gry o Tron przebił wszystko, co dotychczas można było nielegalnie oglądać w Internecie. Pierwszy odcinek 5. serii na nielegalu obejrzało 90 milionów internautów! (+ 16 milionów legalnie, na stronie HBO). Niezły wynik, prawda?

J. R. R. Martin, obyś żył wiecznie, a saga nigdy nie się skończyła!

https://tech.wp.pl/nowa-gre-o-tron-obejrzalo-nielegalnie-ponad-90-milionow-osob-6147730148984961a

Nie ufaj swojemu odkurzaczowi!

Zwłaszcza jeżeli jest to nowy model firmy Roomba. Te sprzedawane od 2015 roku potrafią tworzyć mapy pomieszczeń które sprzątają. Teraz Roomba chce sprzedawać pozyskane dane innym podmiotom (takim jak np. Google lub Amazon), oczywiście po uzyskaniu zgody klientów. Tak przynajmniej twierdzą jej menedżerowie.

Chcecie zachować prywatność w sieci? Czas powrócić do analogowej miotły i szufelki 😉

https://www.bleepingcomputer.com/news/technology/roomba-maker-preparing-to-sell-maps-of-your-home-to-advertisers/

Proszę, oto mój czip!

Niedługo możecie usłyszeć to w każdym sklepie i zakładzie pracy. Tak, to nie science fiction. Amerykańskie i szwedzkie firmy już czipują swoich pracowników, by ułatwić im poruszanie się po firmie, logowanie do firmowych systemów i płacenie w stołówce. Czipy podobno nie mają gps-a i są zabezpieczone przed kradzieżą danych, ale kto wie jak długo?

Orwellowski Rok 1984 nadchodzi wielkimi krokami…

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/30793/amerykanska-firma-zaczela-chipowac-pracownikow

 


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku