Raport zagrożeń AVG 21.12 czyli o ekranach, których nie da się rozbić, polskich uniwerkach i przyszłorocznym znikaniu

0

Bieganie po sklepach za ostatnimi prezentami, przygotowania do rodzinnych spotkań… Odsapnijcie chwilę od przedświątecznego szaleństwa i zerknijcie na nasz raport. Tym razem mamy sporo ciekawostek i garść informacji o zmianach, które czekają nas w 2018.

Miłej lektury!

Żegnamy rozbite ekrany w smartfonach

I to może już niedługo. Japoński uczeń przez przypadek odkrył polimer, który można naprawić przy pomocy dotyku. Powstałe w nim pęknięcia i uszkodzenia pod wpływem ciepła łączą się ponownie, tworząc gładką powierzchnię. I ekran jak nowy!

https://tech.wp.pl/koniec-z-potluczonymi-ekranami-japonczycy-stworzyli-nowy-material-6200062975785089a?utm_content=buffer40cae&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Studenci na celowniku!

Ale nie tylko oni. Aż 11 polskich uczelni zaliczyło w ostatnim czasie wpadkę z ujawnianiem danych osobowych studentów i pracowników, ich numerów PESEL, kont bankowych i innych „ciekawostek”. Znaleźć je można było na stronach www, do których każdy miał dostęp. Jeżeli interesuje was co i gdzie wypłynęło, zachęcamy do lektury. Na liście są naprawdę niezłe uniwerki…

O wycieku danych będziecie mogli czytać coraz częściej

https://niebezpiecznik.pl/post/wpadki-polskich-uczelni-cz-ii-wycieki-danych-studentow-i-wykladowcow-dziury-w-systemach-itd/

Poprawka która… nic nie poprawia?

Taką ostatnio wypuścił Windows dla systemu rozpoznawania twarzy Windows 10 Hello. Dawniej można było obejść go pokazując wydrukowane zdjęcie. Po wprowadzenia poprawki… nadal można to zrobić 😊. I to fotką twarzy o niskiej rozdzielczości! Łatka pomogła jedynie wersjom 1703 i 1709, a wcześniejsze (z grupy 16**) dalej są narażone na atak.

Jak się bronić? Tak jak zwykle, czyli aktualizacje, aktualizacje, aktualizacje…

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-facial-recognition-feature-can-be-bypassed-with-a-photo/

W maju znikniesz z sieci

… jeżeli sobie tego zażyczysz. Po raz kolejny zmienia się ustawa o ochronie danych osobowych. Z końcem maja 2018 wejdzie w życie nowelizacja, która wprowadza prawo do bycia zapomnianym. Konsument będzie mógł zażądać od administratorów usunięcia wszystkich jego danych z sieci, z serwerów, a nawet zniszczenia papierowych wydruków!

Konsumenci się cieszą, a dla przedsiębiorców oznacza to mnóstwo zmian, nowe formularze i kolejną papierkową robotę…

P.S. Dbajcie o swoją prywatność online. Jak to zrobić? Czytajcie na Trybie Awaryjnym.

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/31841/od-maja-2018-roku-zyskamy-prawo-do-bycia-zapomnianymi-w-sieci


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku