Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla domu»Mobilne»Jak zmierzyć prędkość Internetu na urządzeniach mobilnych?
    Mobilne

    Jak zmierzyć prędkość Internetu na urządzeniach mobilnych?

    Jeden komentarzPrzeczytasz w 4 minuty
    prędkość internetu smartphone
    Sprawdzacie prędkość internetu na swoich urządzeniach mobilnych?

    Jak wybrać najlepszą sieć WiFi, jeśli mamy dostęp do kilku? W której Internet będzie najszybszy? Czy to, gdzie jestem w mieszkaniu wpływa na prędkość pobierania?

    Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.

    Na co zwrócić uwagę mierząc prędkość internetu na urządzeniach mobilnych:

    Spis Treści
    Zwiń
    Rozwiń


    Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!
    Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!

    1.Powtórka z rozrywki

    Przypominamy, że wartości prędkości Internetu podawane są trochę marketingowo oszukanych  jednostkach, czyli w Mb (megabitach)/s (sekundę). Często można się też spotkać z zapisem Mbps, oznaczającym to samo, czyli megabity na sekundę. Wszystko rozbija się o wielkość literki b. 1 bajt to 8 bitów.

    Zatem wartość podawaną przez operatorów należy podzielić przez 8. W ten sposób osoba posiadająca Internet o prędkości 10 Mb/s faktycznie będzie ściągała pliki z prędkością 1,25 MB/s.

    2.Czym mierzyć?

    W przypadku, gdy wiemy jaką wartość powinniśmy osiągnąć w teście, ściągamy aplikację speedtest.net ze sklepu swojego systemu: Android, Windows Store, App Store. Instalujemy ją i uruchamiamy. Narzędzie speedtest.net wykorzystujemy odkąd sięgamy pamięcią. Jest to znana i sprawdzona marka.

    Aplikacja jest w pełni darmowa, zawiera jedynie reklamy. Co ciekawe, w apce mamy trochę więcej opcji i jest ona bardziej osobista niże w przeglądarce komputerowej. Zawsze mamy dostęp do swoich poprzednich pomiarów, możemy też pogrzebać trochę w ustawieniach. Gdy jesteśmy gotowi klikamy Start, a po chwili otrzymujemy wyniki.

    3.Margines błędu[ihumbak_anchor]

    Nie ma takiej możliwości byśmy uzyskali wynik idealnie zgodny z tym, za co zapłaciliśmy. Warto wziąć pod uwagę, że poprawność jest w przypadku +/- 10% różnicy. Należy się w pierwszej chwili upewnić, czy aby nic się nie ściąga w tle, na przykład aktualizacje do telefonu lub aplikacji. W zależności od systemu sprawdzimy to w menu odpowiedzialnym za aktualizacje.

    [ihumbak_anchor]4.W przypadku złego wyniku[ihumbak_anchor]

    Zbyt niski wynik nie oznacza, że dostawca nas naciąga? Czy aby na pewno Spotify nie dociąga nowych utworów? Jeśli nie, przypomnijmy sobie co może to robić? Synchronizacja w serwisie Dropbox lub Google Drive? Poczta E-mail właśnie ściąga wiadomości?

    Upewnijmy się, że nic z tych rzeczy nie ma miejsca i spróbujmy raz jeszcze.  Warto pamiętać o tym, że w zależności od odległości od routera oraz samej jakości tego ostatniego zależy bardzo dużo. Jeśli jednak mamy pracować w danym miejscu to przetestujmy wszystkie dostępne sieci.  A nuż jakaś ma lepsze parametry?

    [ihumbak_anchor]5.PING

    Oprócz pomiaru prędkości należy pamiętać jeszcze o PINGu. Ten podawany jest w milisekundach (ms), dlatego, że powinien być bardzo mały. Jest to czas reakcji, mierzony od wpisania adresu trybawaryjny.pl w przeglądarce, do chwili, gdy strona zareaguje. Im ta wartość jest mniejsza tym lepiej. Warto pamiętać, że na telefonach będzie PING wyższy niż na komputerach.

    Dlatego dla smartfonów PING jest na poziomie poniżej 100 jest w pełni akceptowalny. Powyżej 300 może nam się już dać we znaki i nie powinniśmy się na niego godzić.

    6.Podsumowanie

    W przypadku telefonów sprawa jest bardziej skomplikowana niż dla PC. Warto przemieszczać się w obrębie pomieszczenia i wypróbować kilka miejsc, gdzie sygnał będzie najlepszy. Przypominamy, że gdy wynik jest w granicy błędu, czyli +/- 10% to wszystko w porządku.

    W przypadku większych wahań, warto powtórzyć pomiar za jakiś czas. Może to być chwilowy problem u operatora. Niewielkie różnice mogą się pojawiać w zależności od godziny badania, w godzinach szczytu Internetowego prędkość może być zaniżona.

    Gdy po prostu szukamy najlepszej sieci to po prostu wybieramy tę z największą prędkością ściągania oraz w miarę sensownym PINGiem.


    Licencja bez limitu stanowisk.


    7.Gdzie szukać pomocy?

    Co zrobić jeśli pomiar wykazał poprawne wyniki, a mimo to telefon wydaje się ociężały podczas przeglądania sieci? Jeśli macie telefon z Androidem możecie przeczytać nasz tekst.  Zawsze też możecie zadać pytanie na zapytaj.trybawaryjny.pl. Może też czas posprzątać swój telefon?

    Komentarze poniżej też są dla was! Piszcie, nie krępujcie się!

    ___

    Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP to program do przyśpieszenia komputera. Odśwież swój komputer i odkryj jego moc na nowo.

    antywirus avg logo

     

     

    Oceń artykuł
    [Głosów: 0 Średnia: 0]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    Internet Komórki PING prędkość smartfony tablety
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Tomasz Wasiewicz
    • Strona

    Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem IT w Centrum Nauki, sprzedaję narzędzie do dokumentowania baz danych i pomagam wielu małym studiom wypromować ich gry. Po godzinach zaś ratuję niewiasty i światy w niezliczonych właśnie grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na stronie gamesguru.org.

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Zdzich
    Zdzich
    5 lat temu

    Polecam również https://www.nperf.com

    0
    Odpowiedz
    Zdzich
    Zdzich
    4 lat temu

    Polecam również https://www.nperf.com

    0
    Odpowiedz
    Najnowsze komentarze
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Do tego potrzebujesz nośnika instalacyjnego. Możesz go samodzielnie szybko utworzyć...Jak sformatować/przywrócić Windows 10?
    • Ania A gdzie ma przechowywane dane? Lokalnie czy nie? Bo to są dane newralgiczne, finansowe itd...10 ciekawych programów do wystawiania faktur w małej firmie
    • Jarek A co jak system nie chce się uruchomić jak wtedy zrobić format?Jak sformatować/przywrócić Windows 10?
    • Natan Bardzo dobry operator, my nie mogliśmy znaleźć firmy która podłączyła by nam internet do...Jaki Internet wybrać do pracy w dużym mieście? Lista najlepszych dostawców
    • Tomek Na topie jest FakturaXL.pl i to ten program rzeczywiście wszędzie polecają. Nie bez powodu...10 ciekawych programów do wystawiania faktur w małej firmie
    Skuteczny Antywirus
    Encyklopedia Bezpieczeństwa
    Odbierz darmowe porady od AVG
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz