Porządkowanie życia online – posprzątaj swój telefon

1

Nadeszła wiosna! Słońce świeci, zimowe ubrania zostały wepchnięte z powrotem na wyższe półki w szafach, a ludzie wybierają się na plaże oraz do parków, aby cieszyć się piękną pogodą.

Dla wielu z nas, wiosna jest czasem odnowy – pozbywamy się starych przedmiotów na rzecz nowych. Jest to idealna pora na wyrzucenie starych ubrań lub na uporządkowanie ogrodu. Czemu więc nie posprzątamy również naszego życia online?

Nasze telefony, co prawda, nie będą pierwszą rzeczą, jaka przyjdzie nam na myśl w temacie wiosennych porządków, jednakże należy pamiętać, że prawdopodobnie zawierają nasze całe „życie”. Spójrzmy, na przykład, na samą ilość zdjęć – prawdopodobnie są ich setki. Wiele z nich to duplikaty, ze względu na fakt, iż przeważnie robimy więcej niż jedno zdjęcie nie będąc pewnymi czy uchwyciliśmy wszystko (zapominając później, aby zbędne zdjęcia usunąć).

Próba przejrzenia wszystkich jedno po drugim byłaby niezmiernie czasochłonna. Co więcej, prawdopodobnie rozpraszałyby nas przychodzące wiadomości czy powiadomienia.


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Porządki w telefonie – co warto zrobić?

Ze względu na fakt, iż zdjęcia zawierają dużo danych, warto przejrzeć ustawienia swojego telefonu, aby upewnić się, że nie ujawnimy przypadkiem swojej lokacji (jeśli tego nie chcemy). Warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • Zdjęcia zawierają informacje o lokacji, które przechowywane są jako metadane samego obrazu.
  • Informacje o lokacji przeważnie składają się z dokładnych danych GPS miejsca, w którym zrobiono zdjęcie oraz daty i godziny jego wykonania.

Wyłączenie funkcjonalności, która pozwala na przechowywanie danych o lokacji w zdjęciu jest proste. Wystarczy:

  • Wyłączyć usługi lokacyjne dla aparatu na waszych smartfonach
  • Być świadomym opcji związanych z udostępnianiem lokacji w aplikacjach, serwisach online czy mediach społecznościowych

Wszystkie te rzeczy możesz zrobić za pomocą jednego kliknięcia – umożliwia Ci to AVG Android Cleaner, który znajdziesz w AVG Ultimate. Poza czyszczeniem zdjęć, AVG Cleaner™ for Android™ identyfikuje również aplikacje oraz gry, których nie używamy, a to pozwala na ich usunięcie i zwolnienie cennego miejsca.

Aplikacja wyposażona jest również w narzędzia, które informują nas o tym, która aplikacja wykorzystuje najwięcej miejsca, baterii oraz danych – wszystko to, aby ułatwić wam decyzję o tym, czy ją zatrzymać. Pozwala to na pozbycie się wielu aplikacji takich jak apki do płatności za parking (w miastach, które się odwiedziło tylko raz) czy inne, które pobraliśmy tylko po to, by sprawdzić do czego służą.

Ważnym elementem wiosennych porządków jest również aktualizacja oprogramowania antywirusowego.

Wszystkie te funkcje znajdziesz pobierając AVG Ultimate.

Wyczyszczenie telefonu nie tylko poprawia jego funkcjonowanie, ale również sprawia wrażenie posiadania nowego egzemplarza, który jest gotowy na kolejną porcję aplikacji oraz zdjęć, które na niego wpakujemy!


Licencja bez limitu stanowisk.


Czy polecilibyście znajomym AVG Cleaner™ for Android™? A może chcielibyście się podzielić własnymi sposobami na uporządkowanie zawartości smartfonów? Podzielcie się z nami swoją opinią!

Źródło: //now.avg.com/cleaning-up-your-digital-life/

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP – program do czyszczenia komputera. Uporządkuj pliki i pozbądź się zalegających śmieci na Twoim komputerze.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chiss
Chiss
5 lat temu

AVG Ultimate jest płatne, dlatego chciałem spytać czy oferujecie również jakiś program darmowy niekoniecznie tak zaawansowany, dla ochrony telefonu?

Chiss
Chiss
3 lat temu

AVG Ultimate jest płatne, dlatego chciałem spytać czy oferujecie również jakiś program darmowy niekoniecznie tak zaawansowany, dla ochrony telefonu?

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku