LockerPIN zresetuje Twój PIN i zablokuje telefon

0
Twój kod PIN to wystarczające zabezpieczenie zawartości telefonu przed niepożądanymi osobami. Niestety nie ochroni Cie przed nowym wirusem, który jest zdolny do przejęcia kontroli nad zabezpieczeniami telefonu.

Hakerzy w tworzeniu wirusów wykazują się coraz większą kreatywnością. Najnowsze złośliwe oprogramowanie jest w stanie zresetować i zmienić kod PIN Twojego urządzenia.

Złośliwe oprogramowanie wykorzystujące kod PIN, znane jako Android/Lockerpin.A, zablokuje ekran Twojego urządzenia i będzie domagać się $500 (€450) za odblokowanie. Co więcej, niektóre wersje LockerPIN robią zdjęcia nieświadomemu użytkownikowi i dołączają do żądań.  Działanie programu jest podobne do cryptolockera blokującego komputery stacjonarne. 

Porno, hazard i Torrenty:

Nowy kod PIN narzucony urządzeniu jest generowany losowo, więc nawet zapłacenie „okupu” nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ nawet hakerzy go nie znają. Na LockerPIN najprościej natrafić na stronach z rozrywką dla dorosłych, torrentach i plikach pobieranych z niesprawdzonych źródeł.

LockerPin to złośliwa odmiana oprogramowania, która potrafi zmienić kod PIN urządzenia

LockerPin po włamaniu się do Twojego telefonu i zmianie kodu PIN, żąda prawie 2000 zł za odblokowanie!

Jak działa LockerPIN?

LockerPIN po pobraniu skupia się na uzyskaniu zgody na uruchomienie. Pojawi się więc pod postacią okienka pytającego o zgodę na aktualizację innej aplikacji, którą posiadasz na urządzeniu. Po uzyskaniu praw administratora natychmiastowo zmienia kod PIN na losowo wygenerowany numer.
Większość ataków za pomocą LockerPIN ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, ale coraz częściej pojawiają się raporty o aktywności LockerPIN na całym świecie.

Jak pozbyć się LockerPIN?

Niestety, nie da pozbyć się LockerPIN bez utraty wszystkich plików z naszego urządzenia.
Ponowne uruchomienie urządzenia w trybie awaryjnym i usunięcie złośliwej aplikacji lub użycie Android Debug Bridge (ADB) nie rozwiąże problemu.
Jedynym sposobem na odblokowanie telefonu jest twardy reset urządzenia, który pozbędzie się wirusa na dobre, ale także przywróci ustawienia fabryczne i wykasuje wszystkie pliki przechowywane na urządzeniu.

Rozwiązanie:

Jeśli chcesz uniknąć kontaktu z LockerPIN zalecane jest stosowanie się do dwóch prostych wskazówek:
  • Nie pobieraj aplikacji z niesprawdzonych źródeł (zwłaszcza jeżeli jesteś fanem materiałów dla dorosłych lub lubisz gry online)
  • Nie uruchamiaj aplikacji, którym nie ufasz „jako administrator”.
  • Pamiętaj regularnym o backupie danych smartfona
  • Pamiętaj o kopii zdjęć ze smartfona

Ilość wirusów pojawiających się w Internecie jest coraz większa. Złośliwe oprogramowanie jest także coraz „lepsze” pod względem jakości. LockerPIN potwierdza tę teorię. Jeśli masz  problemy ze złośliwym oprogramowaniem – daj znać w komentarzach, a my postaramy się pomóc.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku