Czy moje pliki w Dropbox są bezpieczne?

0

Dane w chmurze, z jednej strony zbawienie, z drugiej strach przed nieznanym. Czy nasze pliki są bezpieczne w usłudze Dropbox? Co sprawia, że miliony ludzi powierzają cenne informacje właśnie Dropboxowi?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Co mówi o sobie sam Dropbox?

Dropbox dzieli każdy z plików na osobne bloki, które są hashowane, szyfrowane (256 AES) i dopiero wtedy składowane lub przesyłane. Dodatkowo zachowana jest historia każdego pliku do 30 dni wstecz. Za dodatkową opłatą można ten okres wydłużyć do 120 dni. Cała infrastruktura jest regularnie testowana pod kątem słabych punktów. Jeśli tylko coś zostanie znalezione, sztab specjalistów oraz naukowców pracuje nad naprawieniem luki. Każda zewnętrzna aplikacja łącząca się z Dropbox musi dodatkowo respektować zasady i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkowo wykorzystywany jest protokół OAuth do nadawania różnych poziomów dostępu do konta.

Co Dropbox radzi użytkownikom?

Dropbox poleca stworzyć niepowtarzalne i silne hasło. Oferuje w tym celu narzędzie do określenia siły hasła. Zachęca również do uruchomienia weryfikacji dwustopniowej. Ponadto, każdy użytkownik może monitorować aktywność na swoim koncie. W łatwy sposób sprawdzicie jakie urządzenia są z nim powiązane, czy jakie były aktywne sesje WWW. Jeśli tylko coś się wam nie podoba, możecie odciąć to połączenie. Tak samo zarządzacie uprawnieniami i możecie śledzić zmiany w plikach. Dropbox przestrzega dodatkowo przed phishingiem. Jeśli dacie się nabrać, to nawet najlepsze zabezpieczenia wam nie pomogą.

Co radzi Tryb Awaryjny, żeby było najbezpieczniej?

Zdecydowanie należy zacząć od włączenia dwustopniowej weryfikacji. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na listę urządzeń podpiętych do konta. Jeśli często logujemy się z różnych miejsc warto raz na jakiś czas wyczyścić tę listę. Dzięki temu zyskamy pewność, że tylko my korzystamy z naszego konta. Zaglądajcie czasem do sesji. Nie zajmie to dużo czasu, a wystarczy by wykryć ewentualne anomalie. Warto także przejrzeć listę podpiętych aplikacji. Czy naprawdę ze wszystkich korzystamy? Jeśli nie, to wyrzućmy je. Zawsze można przywrócić połączenie.

Możecie także włączyć powiadomienia email. O wielu rzeczach związanych z logowaniem dowiecie się dodatkową tą drogą. Jeśli możecie łączcie się z Dropbox tylko używając sieci VPN, gdy jesteście poza domem. Sami dodatkowo zaszyfrujcie pliki, które umieszczacie na Dropbox, na przykład używając Sejfu Danych AVG, który umieścicie w lokalnym katalogu Dropbox. Na koniec polecamy stworzenie trudnego hasła do usługi, które będzie przechowywane w menadżerze haseł, takim jak chociażby KeePass.

Pytania?

Przekonaliśmy was do używania Dropboxa? Czujecie się bezpieczniejsi? Pamiętajcie, że najlepsze zabezpieczenia nic nie dadzą, jeśli zdradzicie komuś hasło do waszego konta. W razie pytań, zostawcie je w komentarzach. Odpowiemy!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVG Secure VPN. Prywatność i anonimowość w sieci jest możliwa!

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem IT w Centrum Nauki, sprzedaję narzędzie do dokumentowania baz danych i pomagam wielu małym studiom wypromować ich gry. Po godzinach zaś ratuję niewiasty i światy w niezliczonych właśnie grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na stronie gamesguru.org.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku