Dwustopniowa weryfikacja w GMAIL, Facebook i Dropbox

1

Próbujemy w was zaszczepić chęć korzystania z dwustopniowej weryfikacji tam, gdzie to możliwe.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Jest to jedno z lepszych zabezpieczeń, jakie obecnie występują w przyrodzie. Nawet w przypadku złamania lub wykradnięcia waszego hasła macie dodatkowy mur do sforsowania w zapasie. Do tego, naszym zdaniem, jest on bardzo solidny.

1.To co to była dwustopniowa weryfikacja?

W celu krótkiego przypomnienia, dwustopniowa weryfikacja polega na tym, że po podaniu hasła, zawsze lub tylko w nowej lokalizacji, zostaniemy poproszeni o podanie losowego kodu.

Taki kod wygenerowany jest wyłącznie na tę okazję. Zestaw znaków, tak liter jak i cyfr, może przyjść do was na pocztę, smsem na telefon, może być w postaci zdrapki (głównie w bankach), odczytywany z aplikacji w smartfonie bądź ze specjalnego urządzenia przypominającego pendrive z wyświetlaczem. Ufff, trochę jest tych możliwości, prawda?

2.Gdzie możemy to włączyć?

Niestety, nie wszystkie serwisy posiadają taką opcję. My znaleźliśmy dla was trzy popularne strony / usługi jakimi są poczta Google – GMAIL, Facebook oraz dane w chmurze od Dropboxa.

Dla każdej z nich pokazujemy na filmiku co należy zrobić, aby aktywować dwustopniową weryfikację. Chociaż oczywiście, jeśli macie pytania to zawsze służymy pomocą.

3.Nie wiecie czy Wasza ulubiona strona posiada taką opcję?

Napiszcie ją w komentarzu, sprawdzimy i odpowiemy najszybciej jak to możliwe. Jeśli okaże się, że ma to możecie liczyć na tutorial!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku