Duża aktualizacja programów konsumenckich AVG

0

Połączone siły Avast&AVG Technologies zapewniają jeszcze lepszą jakość ich flagowych produktów, zabezpieczających urządzenia przed oprogramowaniem szpiegującym, hakerami, kradzieżami danych oraz innymi cyberzagrożeniami. To wszystko bez niepotrzebnego spowalniania komputera i zaśmiecania go plikami, które są zbędne. Na stronie producenta pojawiły się właśnie długo wyczekiwane nowości.

Avast Software, lider na rynku zabezpieczeń internetowych dla użytkowników indywidualnych i firm, ogłosił dzisiaj wypuszczenie na rynek najnowszych wersji produktów AVG dla ochrony domu bez limitu stanowisk: AVG AntiVirus FREE, AVG Internet Security Unlimited oraz AVG Ultimate. 

Najnowsze wersje produktów gwarantujących bezpieczeństwo zostały wypuszczone zaledwie po 120 dniach od przejęcia AVG przez Avasta. Nowe produkty zapewniają połączenie najlepszych rozwiązań technologicznych AVG i Avasta, aby użytkownik otrzymał najlepszą możliwą ochronę, przy zachowaniu wysokiej wydajności komputera, a także łatwości obsługi.

Aktualizacja programów konsumenckich AVG – przedstawiamy co się zmienia

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jakie zmiany i nowości?

Użytkownicy programów AVG AntiVirus FREE i AVG Internet Security Unlimited zyskają teraz ochronę w czasie rzeczywistym przed złośliwym oprogramowaniem typu 'zero-second’. Jest to możliwe, dzięki technologii CyberCapture, czyli skanerowi plików zlokalizowanego w chmurze.

Najnowsza wersja programu chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem (również typu ransomware), atakami hakerów, blokuje ściąganie zainfekowanych plików i załączników w wiadomościach e-mail, a także zabezpiecza prywatne dane.

Dodatkowo wszystkie produkty gwarantujące bezpieczeństwo internetowe zostały wyposażone w skaner dobrze znany z AVG TuneUp, który pomaga użytkownikowi w zmniejszeniu ilości niepotrzebnych i nieużywanych plików, a także znacząco zwiększa wydajność komputera.

Sama aplikacja AVG TuneUP została wyposażona w całkowicie nowe narzędzie Software Updater, które automatycznie ściąga i instaluje najnowsze aktualizacje najpopularniejszych i najważniejszych dla Twojego komputera programów. W ten sposób komputer jest mniej narażony na różnego rodzaju zagrożenia, na bieżąco naprawiane są błędy oraz dodawane nowe funkcjonalności.

Najnowsza wersja AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE: ilość i zasięg cyberzagrożeń wzrasta w lawinowym tempie, co oznacza, że odpowiednie zabezpieczenie każdego komputera jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Użytkownicy darmowej wersji programu będą teraz chronieni w następujący sposób:

 • Ochrona komputera: aktualizacja zabezpieczeń w czasie rzeczywistym, by uzyskać jak najlepsza ochronę przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami, rootkitami oraz innymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Program wykorzystuje elementy sztucznej inteligencji, aby w czasie rzeczywistym rozpoznać i zablokować zagrożenie, by nie miało możliwości dotrzeć do użytkownika.
 • Ochrona sieci i poczty e-mail: blokuje niebezpieczne linki, pliki do pobrania oraz załączniki do wiadomości mailowych.
 • Aktualizacje: systemy zabezpieczeń aktualizowane na bieżąco, wcześniej opcja była dostępna jedynie w płatnej wersji.
 • Nowy tryb passive: umożliwia personalizację systemów zabezpieczeń na swoim komputerze np. poprzez zainstalowanie dwóch różnych produktów antywirusowych.
 • Nowa zapora online: w czasie, gdy użytkownik korzysta z internetu, skaner systemu wykrywa niebezpieczne linki, podejrzane strony internetowe, zainfekowane pliki do ściągnięcia.

Najnowsza wersja AVG Internet Security Unlimted

AVG Internet Security Unlimited: program dla użytkowników wymagających jeszcze bardziej zaawansowanej ochrony i dodatkowych funkcjonalności, jak np. blokowanie hakerów, ochrona płatności i prywatnych plików.

 • Ochrona przed atakami hakerów: przeciwdziała atakom hakerów, którzy mają na celu kradzież Twoich prywatnych plików, zdjęć i haseł.
 • Ochrona prywatnych danych: umożliwia użytkownikom szyfrowanie i ukrywanie prywatnych zdjęć i plików, a także trwałe usunięcie niepotrzebnych danych.
 • Ochrona płatności: umożliwia bezpieczne korzystanie z zakupów przez internet, internetowych płatności. Blokuje spam i wiadomości phishingowe, których celem jest wyłudzenie Twoich danych potrzebnych do logowania się np. w banku.
 • Zabezpieczenia DNS: ta funkcja chroni przed wejściem na fałszywą witrynę internetową np. imitującą stronę logowania banku, z którego korzystasz. Wykorzystuje bezpieczne serwery DNS Avasta, co sprawia, że płatności i zakupy online są całkowicie bezpieczne.

Najnowsza wersja składników AVG Ultimate:

Użytkownicy otrzymają cały wachlarz nowych oraz ulepszonych funkcjonalności:

 • Automatyczna aktualizacja oprogramowania: AVG TuneUp zwiększa swoją efektywność dzięki opatentowanej technologii, umożliwiającej automatyczną aktualizację najbardziej popularnych aplikacji, jak np. Skype, Adobe reader, Flash i Chrome. Wszystkie aktualizacje przeprowadzane są automatycznie w tle, co zwiększa znacząco komfort użytkowania komputera. Jeżeli jednak użytkownik chce dodatkowo trzymać rękę na pulsie – możliwa jest manualna obsługa aktualizacji.
 • Tryb uśpienia: kolejna z opatentowanych technologii AVG, która przyspiesza komputer i zwiększa jego wydajność poprzez 'uśpienie’ nieużywanych aplikacji. Pozwala to skupić się na aktualnie używanych programach i przedłużeniu żywotności baterii. Komputer działa tak szybko, jak w dniu zakupu.

Prognozy na przyszłość

Vince Steckler, Dyrektor Generalny Avasta, wyjaśnia: „Po połączeniu rozwiązań technologicznych AVG i Avasta otrzymaliśmy narzędzia, które w niezwykle kompleksowy sposób są w stanie analizować i przewidywać zagrożenia w sieci. Dzięki naszej technologii odkryliśmy np. znaczący wzrost występowania złośliwego oprogramowania typu ransomware. Wzrost ten pomiędzy rokiem 2015 a 2016 wyniósł aż 105% i biorąc pod uwagę analizowane przez nas dane, tendencja wzrostowa na pewno się utrzyma.

Również świadomość użytkowników internetu wzrasta, są oni bardziej czujni, po ostatnich atakach hakerów oraz próbach wyłudzenia danych, o których donosiły media. W naszym obecnie coraz bardziej cyfrowym świecie, bezpieczeństwo internetowe wymaga podjęcia świadomych decyzji i my jak najbardziej zachęcamy wszystkich użytkowników, żeby wybrali produkty które najlepiej spełnią ich oczekiwania.

Czy muszę pobrać najnowszą wersję?

Jeżeli masz zainstalowany program AVG, nie musisz pobierać najnowszej wersji, program zaktualizuje się automatycznie.

Czy zmiany dotyczą też wersji Internet Security i PC TuneUp?

Obecnie zmiany dotyczą wersji dla ochrony domu bez limitu stanowisk: AVG Internet Security i AVG Ultimate. Wyżej wymienione programy, które zakupuje się na określoną liczbę stanowisk zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie.

Czy nowe menu jest dostępne po polsku?

Tak – program zaktualizuje się do nowej, polskiej wersji

Masz pytania co do nowych wersji?

Jeżeli masz pytania dotyczące nowych wersji – zadaj je śmiało w komentarzu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aktualizacji PC Tune Up – kliknij tutaj.

Źródło: //now.avg.com/avg-launches-powerful-new-security-and-tune-up-products-for-2017/

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP to program do przyśpieszenia komputera. Odśwież swój komputer i odkryj jego moc na nowo.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Z wykształcenia filolog, z wyboru tłumacz. Uwielbia swojego Kindle'a, nie rozstaje się ze smartfonem, nie wyobraża sobie życia offline. A do tego niepoprawna zakupoholiczka (oczywiście online).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku