Wyciekło 7 milionów haseł Dropbox?

0

W serwisie Pastebin, anonimowej platformie służącej do przekazywania informacji, opublikowano informację o wycieku ponad 7 milionów loginów i haseł z serwisu Dropbox. Do tej pory ujawniono ponad 400 rzekomych nazw użytkowników i haseł.

Jeden z użytkowników twierdzi, że posiada dane do blisko siedmiu milionów kont  – wzywa jednocześnie do dotacji w walucie BitCoin, w zamian obiecując publikację kolejnych loginów i haseł.

W mailu do agencji Reuters Dropbox zaprzecza by dane te zostały wykradzione z ich konta:

„Te nazwy użytkowników i hasła zostały niestety skradzione z innych usług i zostały wykorzystane w logowaniu do kont Dropbox. Mieliśmy do czynienia wcześniej z podobnymi atakami, okazało się, że większość haseł  była wygasła i nieaktywna od jakiegoś czasu”.

Dla spokoju zmień hasło i włącz dwustopniowe uwierzytelnianie

Ekipa Dropboxa zapewnia, że dane do logowania nie wyciekły od nich w wyniku ataku hakerskiego, co wskazuje na dwie możliwości. Jedna może wynikać z podstawowego błędu większości internautów, na który stale staramy się uczulać, czyli korzystaniu jednego loginu i hasła do wszystkich kont.

W momencie wycieku danych w jednym miejscu, są one wprowadzane do najpopularniejszych serwisów (Gmail, Facebook, Dropbox, Instagram).  Druga możliwość to wyciek danych z serwisu czy usługi firm trzecich.

Może to być program, który potrafi korzystać z usług Dropboxa i przechowywać czy pobierać z niego Twoje pliki. Spowodował, że hakerzy rozpoczęli dopasowywanie zebranych danych i w ten sposób otrzymują pary adres mail i hasło, które również pasują do usługi Dropbox.

Mimo, że cała baza i deklarowane 7 milionów kont, których dane logowania jeszcze nie wyciekła, bo hakerzy czekają na wpłaty kryptowalutą Bitcoin, już teraz dla świętego spokoju koniecznie zmień swoje hasło do usługi Dropbox i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

W 6 lat po uruchomieniu usługi Dropbox świadczy usługi dla ponad 200 milionów użytkowników.

Źródło: Reuters, Redcode.net

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVAST Internet Security to dobry program antywirusowy. Zaufało nam już 300 milinów ludzi na całym świecie!
antywirus avast logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Specjalista pomocy technicznej AVG, IT Wizard, zapalony gracz, fan komiksu, literatury fantasy i muzyki metalowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku