Wielowarstwowe zabezpieczenia bronią przed ransomware?

2

Od programu Locky do SamSam, od JIGSAW do CryptoLockera – dostępne w dzisiejszych czasach warianty oprogramowania ransomware sprowadzają wiele biznesów na kolana konsekwencjami.

Ransomware blokuje dostęp do plików, przeglądarek internetowych, aplikacji, a także całego systemu operacyjnego – wstrzymując tym samym pracę najbardziej newralgicznych części biznesu dopóki okup nie zostanie zapłacony.

W AVG używamy wielowarstwowego podejścia do bezpieczeństwa, które na wiele sposobów jest w stanie sprawdzić, przetestować, zidentyfikować oraz wyeliminować szeroką gamę złośliwych programów (w tym ransomware). Otwierając plik, nasze wielowarstwowe zabezpieczenia wykorzystują szereg różnych technik zarówno inspekcji jak i detekcji (opisanych poniżej), aby określić, czy jest on złośliwy.


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Podejście to znajduje swoje odzwierciedlenie w silniku oraz technologii zabezpieczeń naszego oprogramowania AVG Antivirus Business Edition oraz Internet Security Business Edition.

Mówiąc wprost, proces składa się z następujących warstw bezpieczeństwa:

  • Najpierw plik porównywane są ze znanymi wariantami złośliwego oprogramowania dostępnymi w naszej bazie danych – zarówno metadane jak i zawartość plików jest analizowana;
  • Następnie, pliki są testowane w emulatorze (na wirtualnej maszynie/komputerze);
  • Kiedy pliki zostały uruchomione, ich zachowanie jest oceniane za pomocą szeregu technik, uwzględniając w tym algorytmy sztucznej inteligencji;
  • Ocena behawioralna ma miejsce zarówno w aplikacji AVG jak i w chmurze, jednakże pracują one razem w tle oraz w czasie rzeczywistym, aby określić czy dany plik jest złośliwy;
  • Jeśli plik rzeczywiście okaże się być złośliwy, zostaje poddany kwarantannie, a funkcja AVG Crowd Intelligence dokonuje aktualizacji całego oprogramowania AVG.

Co więcej, regularnie poddajemy nasze oprogramowanie testowaniu w niezależnych badaniach. Wyniki takich badań są dowodami na efektywność naszych technologii oraz wielowarstwowego podejścia. Najnowsze badanie, przeprowadzone przez AV-Test.org dało nam ocenę 6/6 – najwyższą możliwą w skali ochrony. Natomiast w najnowszym badaniu Real-World Protection Test przeprowadzonym przez AV Comparatives, AVG osiągnęło wynik 99,8% w ocenie wykrywalności.


Kup w promocji antywirus AVG Internet Security


Trudno przewidzieć i ochronić się przed następnym ruchem hakerów, jednakże w świetle zagrożenia, które stale się zmienia, wielowarstwowe bezpieczeństwo wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.

Więcej informacji na temat naszych rozwiązań AVG Business Edition można znaleźć na naszej stronie poświęconej bezpieczeństwu w biznesie.

Czy uważasz, że wielowarstwowe bezpieczeństwo jest przyszłościowym kierunkiem rozwoju oprogramowania antywirusowego? Czy można dodać jeszcze jakąś warstwę? Podziel się z nami swoją opinią!

Źródło: //now.avg.com/multi-layered-security-approach-battles-ransomware/

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

  • Witam.
    Od pewnego czasu czytam Pana artykuly i powiem szczerze, ze dla ludzi malo lub bardzo malo obeznanych te artykuly moga byc w jakims stopniu pomocne. Co do tej wielowarstwowej ochrony AV, to – moim zdaniem – jest jedna rzecz ktora wszystko to „niszczy” – czynnik ludzki. Zarowno ja jak i Pan wiemy bardzo dobrze, ze ludzie sami sie zarazaja (ataki driver-by), i dopoki nie zacznie sie edukacja przyszlych internautow juz na etapie szkoly podstawowej to wiekszosc tych zabezpieczen legnie w „ruinach”. Ludzie nie beda sie ksztalcic sami bo dla nich internet to FB. Jesli nie zostana wprowadzone odpowiednie plany nauczania juz na etapie szkoly podstawowej to hakerzy nadal beda zarabiac krocie (o edukacjach w firmach juz nie bede pisal – tam tez czynnik ludzki powoduje wiekszosc „zarazen”). Pozdrawiam nin00.

    • Dziękuję za komentarz. Cały czas staramy się podkreślać, że tzw. czynnik ludzki i świadomość błędu jest najważniejsza – dlatego też cały czas staramy się to podkreślać.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku