Szybkafaktura.pl – faktury nawet w 21 sekund

1

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub niewielkiej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami i obarczone jest czasochłonnymi czynnościami. To między innymi zarządzanie dokumentami, raportowanie czy w końcu wystawianie faktur i przesyłanie ich do kontrahentów. Na szczęście część tych czynności można znacząco przyspieszyć, korzystając z szybkafaktura.pl, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na to, co najważniejsze – rozwój własnego biznesu.

Dobry program do wystawiania faktur online powinien charakteryzować się kilkoma cechami. Musi być przejrzysty, prosty w obsłudze i umożliwiać wystawianie faktur z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. Taka właśnie jest usługa szybkafaktura.pl, w której wygenerowanie pierwszej faktury zajmie nie więcej, jak 30 sekund.

Jak wystawić fakturę online? Poznaj możliwości szybkafaktura.pl

Prowadzenie firmy i „papierologia” z tym związana może przerażać. Wiele osób zastanawia się, jak szybko i skutecznie wystawić fakturę online i jakie narzędzia trzeba posiadać, by temu podołać. Na szczęście wraz z programem szybkafaktura.pl wystawienie stosownego dokumentu to zajęcie co najwyżej na kilkadziesiąt sekund. Dzięki daleko idącej automatyzacji program większość czynności wykona za nas.

Aby wystawić fakturę, należy wprowadzić NIP kontrahenta. Reszta danych, w tym nazwa firmy i adres, zostanie automatycznie wczytana z GUS. Następnie wystarczy wprowadzić pozycje oraz kwoty. Wygenerowaną fakturę można w łatwy sposób pobrać na dysk komputera bądź przesłać bezpośrednio na adres e-mail kontrahenta.

Szybkafaktura.pl umożliwia więc dużą oszczędność czasu i daje narzędzia do wygodnego śledzenia statusu płatności. To przydatne szczególnie w przypadku wystawiania wielu faktur na niewielkie kwoty. Program umożliwia bowiem oznaczanie faktur jako opłaconych. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość wysłania automatycznego powiadomienia do kontrahentów, którzy zalegają z płatnościami. W przypadku długo nieopłacanych faktur program umożliwia pobranie wezwania do zapłaty czy nawet skierowanie sprawy do firmy windykacyjnej.

Użytkownik w dowolnym momencie może też wystawić korektę albo zaplanować faktury cykliczne, które są generowane i przesyłane do kontrahentów automatycznie w określonych odstępach czasowych czy powracać do już wystawionych faktur, by wygenerować podobny dokument.

Wszystkie najważniejsze informacje ma przy tym na wyciągnięcie ręki, dostępne w przejrzystym panelu. To tutaj podejrzy przejrzyste raporty finansowe swojej firmy, sumę oczekiwanych wpływów, opłaconych faktur czy zaplanowanych wydatków.

Wygodną funkcją jest także możliwość wgrania skanów dokumentów, które zostaną automatycznie rozpoznane i wprowadzone do systemu. Ułatwia to np. rejestrowanie dokumentów kosztowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby potrzebne dane wprowadzić ręcznie.

Możliwość dodania dodatkowych użytkowników sprawia natomiast, że faktury mogą być wystawiane także przez pracowników lub wspólników. Każdy z nich ma przy tym wgląd w historię fakturowania.

Szybkafaktura.pl – odpowiedź na potrzeby magazynowe

Na szybkim i łatwym wystawianiu faktur możliwości programu szybkafaktura.pl się nie kończą. Z jego funkcji skorzystają także małe i średnie firmy zajmujące się handlem, które prowadzą ewidencje magazynowe.

Moduł Magazyn pozwala na bieżąco wystawiać wszystkie potrzebne dokumenty magazynowe, w łatwy sposób przeprowadzać inwentaryzację i mieć stałą kontrolę nad stanami magazynowymi z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. Wystarczy dostęp do internetu.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zautomatyzować proces generowania dokumentów magazynowych. Mogą one być automatycznie wystawiane do każdej faktury. Sprzedawca ma także możliwość wczytania już istniejącej listy produktów, importując ją z pliku XLS lub XLSX.

W prosty sposób zoptymalizuj koszty w swojej firmie

Obsługa księgowości w małej firmie to koszt nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dzięki szybkafaktura.pl można z niego całkowicie zrezygnować. Program umożliwia bowiem samodzielne księgowanie dokumentów (obsługuje Księgę Przychodów i Rozchodów, ryczałt itp.).

Dzięki narzędziom do rozliczania każdego miesiąca swojej działalności użytkownik ma pełną kontrolę nad finansami swojej firmy. Na podstawie zaksięgowanych faktur i dokumentów w łatwy sposób wygeneruje potrzebne rozliczenia i prześle je bezpośrednio do urzędu skarbowego. Ma też możliwość zarządzania amortyzacją środków trwałych i generowania dokumentów z tym związanych.

Jeśli przedsiębiorstwo współpracuje z księgowym, może wygenerować mu specjalne konto w portalu szybkafaktura.pl. Dzięki temu uzyska on dostęp do wymaganych dokumentów, a nawet będzie je mógł pobrać w formacie odpowiednim dla programu, z którego korzysta (np. Optima, RAKS czy Symfonia).

Wystawiaj faktury w aplikacji mobilnej

Dodatkowym atutem szybkafaktura.pl jest możliwość pracy z dowolnego miejsca. Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS możliwe jest wystawianie faktur, przeglądanie raportów czy księgowanie dokumentów np. stojąc w kolejce do kasy, czy czekając na wizytę u lekarza. To także wygodny sposób na trzymanie ręki na pulsie i kontrolowanie finansów swojej firmy np. na wyjeździe służbowym czy zasłużonym urlopie.

Najważniejsze funkcje programu

 • Wystawianie faktur online
 • Wprowadzanie dokumentów kosztowych
 • Tworzenie i zarządzanie bazą kontrahentów
 • Automatyczne wysyłanie faktur do kontrahentów
 • Funkcja OCR – rozpoznawanie skanów dokumentów
 • Automatyczne przypomnienia i wezwania do zapłaty
 • Automatyczne raporty sprzedaży, zakupu, marży
 • Możliwość pobrania JPK_FA w formacie XML
 • Integracja z zewnętrznymi systemami przez API
 • Wystawianie dokumentów magazynowych
 • Łatwe inwentaryzacje
 • Kontrola stanów magazynowych
 • Możliwość wgrania pliku z bazą produktów
 • Rejestr pracowników i generowanie umów
 • Lista płac i wypłaty pracowników
 • Ewidencja czasu pracy i zarządzanie delegacjami
 • Zaawansowana księgowość – KPiR, Ryczałt Ewidencjonowany, ewidencje VAT, deklaracje podatkowe i ZUS
 • Amortyzacja środków trwałych
 • Ewidencja przebiegu pojazdu
 • Import danych z programów księgowych
 • Eksport danych księgowych do zewnętrznych programów

Artykuł przygotowane we współpracy z partnerem.

Oceń artykuł
[Głosów: 4 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Szybkafaktura.pl – faktury nawet w 21 sekund […]

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku