Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla domu»Wzmacnianie sygnału Wi-Fi w Twoim domu (Część 2)
    Porady dla domu

    Wzmacnianie sygnału Wi-Fi w Twoim domu (Część 2)

    6 komentarzyPrzeczytasz w 5 minut
    Wzmacnianie domowego Wi-Fi jest bardzo proste, jak zna się parę ciekawych tricków
    Przygotowałem dla Ciebie parę wskazówek, jak wzmocnić domowe Wi-Fi

    W drugiej części poradnika AVG przygotowałem dla Ciebie jeszcze więcej wskazówek, dzięki którym wzmacnianie sygnału sieci Wi-Fi stanie się o wiele łatwiejsze. Do dzieła!

    Twoje Wi-Fi nadal działa powoli nawet po zastosowaniu naszych poprzednich porad? W dalszym ciągu sieć działa niesprawnie i doświadczasz rozłączeń?

    W drugiej części praktycznych porad, jak optymalizować domową sieć Wi-Fi, pokażemy Ci, jak dodatkowo wzmocnić jakoś sygnału. Jeśli przegapiłeś część pierwszą, znajdziesz ją tutaj!

    Jak wzmocnić syganł Wi-Fi w domu – część 2

    Spis Treści
    Zwiń
    Rozwiń

    Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

    • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

      PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

      Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

      Zapisz się

    • AVG TuneUp

      PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

      Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

      Sprawdź

    • AVG Internet Security

      ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

      Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

      Sprawdź

    • Bezpieczna firma z AVG

      E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

      Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

      Zapisz się

    Wzmacnianie sygnału Wi-Fi: Bezprzewodowy repeater

    Jeśli Twoje mieszkanie posiada grube ściany lub jest na tyle duże, że router zwyczajnie nie daje rady przesłać sygnału z jednego końca mieszkania do drugiego, możesz zainwestować w bezprzewodowy wzmacniacz sygnału (repeater).

    Repeater

    Repeater to urządzenie podobne do routera, które namierza, wzmacnia i zwiększa zasięg sieci Wi-Fi. Repeater łączy się z Twoim routerem, jak zwyczajny użytkownik, uzyskując adres IP przez DHCP, jak laptop lub komputer.

    • Lokalizacja: Znajdź najlepszą pozycję dla swojego routera (szczegóły poznasz w części 1 tego poradnika). Ustaw wzmacniacz sygnału blisko tego miejsca, ale upewnij się, że urządzenie jest w stanie odebrać mocny sygnał (80% lub więcej) z Twojego głównego routera. W innym wypadku repeater nie będzie w stanie przekazać sygnału dobrej jakości.
    • Wyposażenie: Pamiętaj, że repeater może być sprzedawany pod różnymi nazwami – niektóre firmy określają swoje repeatery jako „Wzmacniacze Zasięgu”, inne jako „Regenerator Wi-Fi” lub jeszcze inaczej. Wszystkie te urządzenia pełnią jednak tą samą funkcję. Wystarczy upewnić się, że wybierzesz taki, który przekieruje Twój sygnał 802.11n/ac oraz będzie współpracować z innymi urządzeniami.
    • Konfiguracja: Każdy producent posiada własne procedury instalacji, ale zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz to nazwa i hasło do sieci.

     

    Wskazówka: Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak używać routera jako uniwersalnego repeatera.

    Dostosuj ustawienia Wi-Fi

    Na Twoim routerze istnieje wiele zaawansowanych ustawień, które mogą Ci pomóc dostroić sygnał w domu. Niestety, każdy producent posiada różne opcje pod różnymi nazwami, dlatego wyjaśnimy Ci jak i czego szukać. Ponadto, istnieje kilka opcji, które powinieneś sprawdzić, aby przekonać się, czy są ustawione na wartości domyślne.

    • Sieć Wi-Fi w częstotliwości 5 Ghz : Jeśli Twój router potrafi pracować w tym trybie, zalecane jest utworzenie sieci Wi-Fi w częstotliwości 5 Ghz, zamiast standardowej  2.4 Ghz. Urządzenia zdolne do pracy na tej częstotliwości są znane jako „Dual-band”.

    Ponieważ większość routerów przesyła dane na częstotliwości 2.4 Ghz, używanie mniej popularnej częstotliwości 5 Ghz może przynieść dodatkowe korzyści.

    5GHz settings

    Aby włączyć połączenie 5 Ghz, przejdź do strony konfiguracyjnej routera (zazwyczaj widocznej na urządzeniu) i znajdź ustawienia sieci bezprzewodowej. Jeśli znajdziesz opcje zmiany częstotliwości na 5 Ghz, włącz ją!

    • Próg RTS: RTS oznacza ‘Request to send’. Oznacza to możliwość wysyłania danych do punktu dostępu przez system. Mniejszy próg oznacza bardziej stabilne połączenie Wi-Fi, ponieważ dane będą częściej przesyłane. Jednakże, jeśli nie masz problemów ze swoim połączeniem Wi-Fi upewnij się, że Próg RTS jest na maksymalnym poziomie.

    RTS Threshold

    Aby to zrobić, przejdź do konfiguracji routera i postaraj się znaleźć „RTS Wartość progowa” w ustawieniach sieci bezprzewodowej i zmień wartość na 2347. Obniż tę wartość tylko wtedy, gdy masz problemy ze stabilnością połączenia.

    • Wartość progowa fragmentacji: Wartość ta określa maksymalny rozmiar pakietu, jaki system może wysłać. Mniejsze pakiety poprawią stabilność, ale obniżą wydajność. Jeśli masz problemy z niestabilną siecią, zmniejszenie wartości progowej fragmentacji nie jest zalecane. Upewnij się, że jest ustawiona według ustawień domyślnych (zazwyczaj 2346).
    • Włącz ustawienia dla Gier/Multimediów: Niektóre karty sieciowe mogą być skonfigurowane do użytku regularnego lub do gier/multimediów. Jeśli udostępniasz plik video lub grasz w gry, włączenie tej opcji przekieruje pakiety sieciowe w odpowiednie miejsce. Inaczej mówiąc, jeśli oglądasz video w sieci, pakiety sieciowe zostaną przekierowane na video.

    Advanced Settings

     

    Sprawdź swoją sieć Wi-Fi

    Ta porada nie jest bezpośrednią techniką optymalizacji, ale to świetny sposób na sprawdzenie, czy nasze dotychczasowe działania dodatkowo zoptymalizowały wydajność sieci. Darmowa aplikacja „QCheck” to doskonałe narzędzie, które zmierzy wydajność, przepustowość i możliwości transmisji danych Twojej sieci bezprzewodowej. „QCheck” jest dostępny na tej stronie po wypełnieniu krótkiego formularza.

    QCheck

    Wpisz swój adres IP w polu „Endpoint 1” i inny adres IP Twojej sieci w „Endpoint 2”, aby przeprowadzić test szybkości. Zapewni Ci to informacje przydatne podczas optymalizacji sieci Wi-Fi przy pomocy naszych wskazówek.

     

    Wymień swoją antenę!

    Niektórzy producenci routerów sprzedają zewnętrzne anteny, które są znacznie silniejsze, niż anteny wbudowane w urządzenia. Jeśli Twój sygnał w niektórych miejscach jest słaby(i wszystkie nasze poprzednie porady zawiodły), musisz sprawdzić, jakie anteny sprzedaje Twój producent, kierunkowe czy wielokierunkowe.

    • Wielokierunkowa: Wysyła sygnał we wszystkich kierunkach. Domyślnie, większość wbudowanych anten jest wielokierunkowych. Jeśli zdecydujesz się na antenę wielokierunkową upewnij się, że wybierzesz taką o wysokiej czułości.

    Antenna

     

    • Kierunkowa: Ten rodzaj anteny wysyła silny sygnał sieci bezprzewodowej w określonym kierunku, zamiast rozsyłać go we wszystkich kierunkach, znacznie poprawiając wydajność w strefie docelowej. To tak jak świecenie latarką w wybranym kierunku, zamiast używania zwykłych lamp sufitowych!

    Nową antenę należy podłączyć używając złącza SMA lub MMCX. Więcej informacji znajdziesz na stronie ‘Do-It-Yourself Wireless Antenna Update’ stworzonej przez BinaryWolf, którą mogę spokojnie polecić. Znajdziesz tam masę pomocnych poradników, specyfikacje sprzętowe, które pomogą Ci wybrać najlepszą antenę oraz odpowiednią konfigurację.

    To wszystko! Korzystając z tych porad i wskazówek na pewno zwiększysz wydajność Twojej sieci Wi-Fi oraz swoje doświadczenie. Jeśli masz inną metodę, której używasz do udoskonalenia działania swojej sieci Wi-Fi, podziel się nią w komentarzach!

     

    źródło: www.avg.com

    Oceń artykuł
    [Głosów: 0 Średnia: 0]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    Encyklopedia Bezpieczeństwa

    Odbierz darmowe porady od AVG
    sygnał wifi wzmacniacze wzmocnienie
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    trybawaryjny
    • Facebook

    Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    6 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    SSD
    SSD
    7 lat temu

    Mam takie pytanie: generalnie wifi w domu działa jak należy, kompy dają radę w całym mieszkaniu, telefon podobnie. Tylko z telewizorem jest problem – a raczej nie zainstaluje do niego anteny. Czy któreś z wymienionych rozwiązań (np. konfiguracja routera) może pomóc? Ewentualnie jakiś inny sposób?

    0
    Odpowiedz
    Arkadiusz Zakrzewski
    Admin
    Arkadiusz Zakrzewski
    7 lat temu
    Reply to  SSD

    Owszem powinny pomóc. Problemem może być konstrukcja anteny i umiejscowienie jej w telewizorze dlatego zbiera gorzej sygnał wifi. Dodatkowa konfiguracja na pewno nie zaszkodzi.

    0
    Odpowiedz
    Demolo
    Demolo
    6 lat temu
    Reply to  Arkadiusz Zakrzewski

    Witam.jakie repeater y można kupic z wymiennymi antenami ??…nie mogę nic znaleźć…pozdrawiam

    0
    Odpowiedz
    Arkadiusz Zakrzewski
    Admin
    Arkadiusz Zakrzewski
    6 lat temu
    Reply to  Demolo

    Na przykład TP-Link TL-WA855RE ale nie wiem na 100% czy ma on odpinane anteny.
    Poza tym, repeater nie musi mieć wymiennej anteny bo nie taka jest jego konstrukcja i przeznaczenie. Nie zwiększysz zasięgu skutecznego repeatera wymieniając mu antenę na inną niż dał producent bo pewnie przez skuteczność sygnału i propagację wcale na tym nie zyskasz.

    0
    Odpowiedz
    Ronald
    Ronald
    7 lat temu
    Reply to  SSD

    Autor nie wspomniał o jeszcze kilku ważnych parametrach. Beacon Interval – w dużym uproszczeniu to częstość wysyłania sygnałów synchronizujących urządzenia w sieci WIFI. W przypadku kłopotów z połączeniami można spróbować zmniejszyć wartość z domyślnej = 100 na mniejszą – np. 75 lub 50 a nawet 25. Zmiana tego parametru pomaga szczególnie w mieście, kiedy w okolicy pracuje więcej urządzeń i nie ma wolnych kanałów. Kolejna ważna rzecz to moc sygnału. Wbrew pozorom, silny sygnał to nie zawsze dobry sygnał, bo ten silny, może odbijać się od ścian i przedmiotów w domu i w efekcie, zakłócać sam siebie oraz wywoływać echo… Czytaj więcej »

    0
    Odpowiedz
    Paweł
    Paweł
    7 lat temu

    Mam pytanie dotyczące strony konfiguracyjnej tenda . Generalnie chodzi o to że kiedy próbuje wejść w zakładkę z ustawieniami DNS ( na stronie routera oczywiście) rozłącza połączenie z routerem potem trzeba go resetować i tak ciągle przez co nie mogę w ogóle dobrać się do konfiguracji jest na to jakaś prostsza metoda?

    0
    Odpowiedz
    SSD
    SSD
    4 lat temu

    Mam takie pytanie: generalnie wifi w domu działa jak należy, kompy dają radę w całym mieszkaniu, telefon podobnie. Tylko z telewizorem jest problem – a raczej nie zainstaluje do niego anteny. Czy któreś z wymienionych rozwiązań (np. konfiguracja routera) może pomóc? Ewentualnie jakiś inny sposób?

    0
    Odpowiedz
    Arkadiusz Zakrzewski
    Arkadiusz Zakrzewski
    4 lat temu

    Owszem powinny pomóc. Problemem może być konstrukcja anteny i umiejscowienie jej w telewizorze dlatego zbiera gorzej sygnał wifi. Dodatkowa konfiguracja na pewno nie zaszkodzi.

    0
    Odpowiedz
    Paweł
    Paweł
    4 lat temu

    Mam pytanie dotyczące strony konfiguracyjnej tenda . Generalnie chodzi o to że kiedy próbuje wejść w zakładkę z ustawieniami DNS ( na stronie routera oczywiście) rozłącza połączenie z routerem potem trzeba go resetować i tak ciągle przez co nie mogę w ogóle dobrać się do konfiguracji jest na to jakaś prostsza metoda?

    0
    Odpowiedz
    Ronald
    Ronald
    4 lat temu

    Autor nie wspomniał o jeszcze kilku ważnych parametrach. Beacon Interval – w dużym uproszczeniu to częstość wysyłania sygnałów synchronizujących urządzenia w sieci WIFI. W przypadku kłopotów z połączeniami można spróbować zmniejszyć wartość z domyślnej = 100 na mniejszą – np. 75 lub 50 a nawet 25. Zmiana tego parametru pomaga szczególnie w mieście, kiedy w okolicy pracuje więcej urządzeń i nie ma wolnych kanałów. Kolejna ważna rzecz to moc sygnału. Wbrew pozorom, silny sygnał to nie zawsze dobry sygnał, bo ten silny, może odbijać się od ścian i przedmiotów w domu i w efekcie, zakłócać sam siebie oraz wywoływać echo… Czytaj więcej »

    0
    Odpowiedz
    Demolo
    Demolo
    4 lat temu

    Witam.jakie repeater y można kupic z wymiennymi antenami ??…nie mogę nic znaleźć…pozdrawiam

    0
    Odpowiedz
    Arkadiusz Zakrzewski
    Arkadiusz Zakrzewski
    4 lat temu

    Na przykład TP-Link TL-WA855RE ale nie wiem na 100% czy ma on odpinane anteny.Poza tym, repeater nie musi mieć wymiennej anteny bo nie taka jest jego konstrukcja i przeznaczenie. Nie zwiększysz zasięgu skutecznego repeatera wymieniając mu antenę na inną niż dał producent bo pewnie przez skuteczność sygnału i propagację wcale na tym nie zyskasz.

    0
    Odpowiedz
    Najnowsze komentarze
    • Patryk Dropbox jest świetny. Fajnie zintegrowany z wieloma aplikacjami, wygodny, wiele użytecznyc...Dropbox – dysk w chmurze
    • Wiktoro Dobre zasilacze awaryjne UPS ma w ofercie marka armacJaki zasilacz UPS do firmy wybrać?
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Skontaktuj się z biuro@avg.pl podaj dane subskrypcji (numer zamówienia oraz nr refe...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Robert Zainstalowałem i opłaciłem subskrypcję produktu avg TuneUp i teraz mam problem z anulowan...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Asia Świetny artykuł, ale warto go trochę zaktualizować, bo powstało sporo ciekawych stron z ra...Aplikacja z promocjami – którą wybrać?
    Skuteczny Antywirus
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz