Raport o zagrożeniach 23.08, czyli o dodatkach do Chrome, aktualizacjach – psujach i nowościach na YT

0

Dla niektórych środek wakacji, dla innych czas powrotu z urlopu i do szkoły. Dla nas (jak zwykle 😉) kolejny tydzień wytężonej pracy i monitorowania co w cyber-trawie piszczy. Oto zestawienie najciekawszych newsów z ostatniego tygodnia, czyli nowy raport o zagrożeniach.

Aktualizacja, która psuje zamiast naprawić

Instalowaliście ostatnio poprawkę do swojego Windows 10 Mobile? Jeżeli to wersja 15063.540 to liczcie się z możliwością wystąpienia błędów. Niestety, ta aktualizacja „zaszkodziła” niektórym aplikacjom wymagającym do swojego działania włączonego GPS (np. popularnemu Runtastic). Są kłopoty z ich prawidłowym działaniem…

Co zrobić w tej sytuacji? Jest możliwość obejścia problemu – wystarczy włączać GPS po uruchomieniu aplikacji (a nie przed). I pozostaje czekać na aktualizację aktualizacji…

http://www.chip.pl/2017/08/wadliwa-aktualizacja-windows-10-mobile/

„Łamiąca wiadomość” na Youtubie

Nowość! Od niedawna wśród wyświetlanych zajawek filmów znajdziecie również breaking news – informacje o ważnych wydarzeniach na świecie. Pierwszy filmik, który się pojawił, dotyczył ostatnich zamachów w Barcelonie.

http://www.chip.pl/dzieje-si%C4%99/sekcja-breaking-news-youtubeie/

Dodatki do Chrome pełne niespodzianek

A wśród nich – wirusy. W ostatnich dniach zidentyfikowano 8 zainfekowanych rozszerzeń do Chrome. Są one bardzo popularne – szacuje się, że na atak jest narażone nawet 5 milionów internautów!

Hakerzy tym razem uderzyli w deweloperów oprogramowania, stosując phishing. Ci, którzy kliknęli w fałszywy mail udostępnili możliwość dopisywania kodu do swoich dodatków. Efekt? Zawirusowane rozszerzenia do przeglądarki. Na razie wiadomo o ośmiu, ale to pewnie nie koniec listy. Jeżeli korzystacie z: Web Developer, Chrometana, Infinity New Tab, CopyFish,
Web Painta, Social Fixer, TouchVPN lub Betternet VPN to mamy dla Was złą wiadomość…

Jak się chronić? Zajrzyjcie do swojego Chrome’a i odinstalujcie (lub chociaż wyłączcie) wszystkie dodatki z których nie korzystacie.

http://www.chip.pl/2017/08/przejeto-8-rozszerzen-do-chrome/

WannaCry w natarciu na LG?

O WannaCry wielu już zdążyło zapomnieć, tymczasem samoobsługowe kioski centrów serwisowych LG w Korei zostały nim zainfekowane w ostatnim tygodniu! Wygląda na to, że ransomware jest wciąż aktywny, na bieżąco monitorując urządzenia i wyszukując kolejne ofiary… Tak, róbcie częściej kopie zapasowe.

Więcej o ataku WannaCry przeczytacie na Trybie Awaryjnym.

https://www.infosecurity-magazine.com/news/lg-hit-by-wannacrylike-ransomware/


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku