Raport o zagrożeniach 20.05, czyli o wieeeelkim, majowym łataniu

0

Aktualny raport zdecydowanie jest pod znakiem łatania. W maju wszyscy łatają luki w swoim oprogramowaniu! Pewnie trzeba będzie zainstalować kilka aktualizacji…

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Czytajcie, sprawdzajcie czy problem was dotyczy i aktualizujcie, by uniknąć problemów z hakerami. Dodatkowo piszemy też o nowym pomyśle Google i ostrzeżeniu dotyczącym szybkich płatności. Nowy raport przed wami!

NVidia łata…

Jeżeli macie w swoich komputerach wybrane modele kart graficznych z NVidii (GeForce serii R430, Quadro R430, R418, R400, R390 oraz Tesla R400 i R418) to może być czas na zaktualizowanie sterowników! Producent ujawnił, że w poprzednich były luki, pozwalające hakerom na naruszenie prywatności, wpuszczenie wirusa na komputer lub zablokowanie działania karty.

https://www.chip.pl/2019/05/luka-w-sterownikach-nvidii/

… WhatsApp łata…

Aż 1,5 mld użytkowników jest zagrożonych luką w WhatsAppie! Okazuje się, że w programie jest błąd pozwalający hakerom na zdalne zainstalowanie oprogramowania szpiegującego. Nawet nie musicie odebrać połączenia głosowego, wystarczy, że ktoś spróbuje je nawiązać…

Koniecznie aktualizujcie, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście!

https://www.chip.pl/2019/05/news-luka-w-whatsappie-umozliwiala-atak-przez-polaczenie-glosowe/

…i Microsoft też łata!

Tym razem luka pojawiła się na platformie Remote Desktop Services (RDS), która odpowiada m.in. za usługi pulpitu zdalnego. Umożliwiała ona zdalne wykonanie akcji na komputerze użytkownika, czyli np. zmienianie danych, tworzenie nowych kont z uprawnieniami administratora czy zainstalowanie wirusa na dysku.

Luka dotyczy jedynie starszych wersji Windows (m.in. 7), ale po aktualizacji wykorzystanie jej już nie jest możliwe. Łatajcie póki czas!

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/microsoft-fixes-critical-remote-desktop-flaw-blocks-worm-malware/

Czas na wakacje, czas na G Trips!

Google Podróże (Trips) to prezent od Google dla użytkowników, którzy zamierzają gdzieś wyjechać. Usługa łączy w sobie wszystkie informacje, które są niezbędne podróżnym: od rezerwacji lotu, poprzez info o noclegach, aż po przewodniki po ciekawych miejscach w okolicy.

Już wkrótce można się też spodziewać aktualizacji Map, gdzie część tych rozwiązań zostanie dodana.

https://antyweb.pl/google-trips-wygodne-podrozowanie/

Uwaga na płatności online!

Banki i Komenda Policji ostrzegają przed podstawionymi stronami szybkich przelewów (m.in. DotPay, PayU i Przelewy24). Hakerzy najczęściej wysyłają ofierze smsa z informacją, że ma dopłacić jakieś drobne za fakturę. Sms zawiera link do strony szybkich płatności, która… nie jest stroną szybkich płatności (ale do złudzenia ją przypomina). Wpisanie tam swoich danych oznacza przekazanie ich hakerom. Efektem może być wyczyszczenie konta…

Uważajcie na podejrzane smsy, sprawdzajcie adresy stron. Lepiej też się upewnić u źródła czy faktycznie macie zaległości, zamiast wierzyć we wszystko co dostajecie. A jak bezpiecznie robić zakupy online, przeczytacie na Trybie Awaryjnym!

https://www.ing.pl/aktualnosci/bankowosc-elektroniczna?news_id=1103568-uwaga-na-falszywe-strony-szybkich-platnosci


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku