Raport zagrożeń 28.03 czyli m.in. o nowinkach technologicznych, problemach w biznesie i tym jak dostać Teslę 3 na własność

0

Ostatnie dni to wiele ciekawostek i kilka ostrzeżeń, dlatego czas na kolejny raport. Znajdziecie w nim info o problemach związanych z aplikacjami zdrowotnymi, dowiecie się o kolejnym wycieku danych i poczytacie o nietypowych zawodach, bo… w hakowaniu. Zapraszamy do lektury!

Firmy na celowniku hakerów

Ankieta Kaspersky Lab Polska nie pozostawia wątpliwości – firmy są ulubionym celem hakerów. Ponad połowa europejskich przedsiębiorstw doświadczyła ataków w przeciągu ostatnich 2 lat i musiała się zmierzyć z ich konsekwencjami. Najczęściej uderzano w usługi (w ponad 30% przypadków), zagrożona była również integralność danych (18%), a w 15% przypadków doszło do ich utraty. Prognozy nie są optymistyczne: 1/5 respondentów twierdzi, że ilość ataków na firmę wzrasta…

Jeżeli nie wiecie jak ochronić swój biznes przed atakiem przeczytajcie nasz krótki poradnik.

http://di.com.pl/w-ciagu-dwoch-lat-ponad-polowa-europejskich-firm-ucierpiala-w-wyniku-co-najmniej-jednego-cyberataku-62414

Gigantyczny wyciek danych osobowych w USA

Odpowiada za niego Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) – instytucja, która wspiera ofiary klęsk żywiołowych (np. huraganów). Okazuje się, że ktoś niefrasobliwie przekazał wykonawcy zarządzającemu programem dane osobowe ofiar. Są wśród nich tak ważne informacje jak np. adres zamieszkania czy data urodzenia. Wyciek dotyczy 2,3 miliona osób poszkodowanych w czasie huraganów Harvey, Irma i Maria oraz ofiar pożarów w Kalifornii.

Podjęto już działania mające na celu zminimalizowanie skutków ujawnienia danych, ale co się stało, to się nie odstanie. Na szczęście to tylko w USA.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/fema-data-leak-exposes-personal-info-of-23m-disaster-survivors/

Wydajność na 150%!

Nowe procesory Intela to będzie coś! Ice Lake – bo tak się będą nazywały – będą znacznie bardziej rozbudowane, co przełoży się na ich wydajność. Nowinki pojawią się również w zintegrowanych kartach graficznych, które mają dorównać obecnym kartom zewnętrznym.

Czekamy niecierpliwie żeby przetestować te możliwości!

https://antyweb.pl/intel-ice-lake-igpu-nowej-generacji-ogromny-wzrost-wydajnosci/

Zdrowie nie wychodzi na zdrowie?

Korzystacie z aplikacji zdrowotnych? Z jednej strony dobrze, z drugiej nie. Okazuje się, że wiele z nich ujawnienia poufne informacje o waszym zdrowiu. Aż 19 z 24 testowanych aplikacji przekazywało informacje medyczne takim gigantom jak Facebook, Google czy Amazon!

Cóż, jeżeli chcecie zachować informacje o swojej kondycji w tajemnicy, lepiej nie powierzajcie ich smartfonom…

https://www.bbc.com/news/technology-47652611

Co można zhakować?

W Kanadzie zakończył się niedawno kolejny konkurs dla hakerów – Pwn2Own 2019. Uczestnicy w trakcie jego trwania wykryli luki w przeglądarkach Apple Safari, Firefox, Microsoft Edge oraz w oprogramowaniu VMware Workstation i Windows 10. Udało im się także zhakować samochód Tesli (model 3). Zwycięski zespół zarobił 375 000$ i dostał w prezencie auto, do którego udało im się włamać.

A może by tak zmienić zawód…?

https://www.zdnet.com/article/tesla-car-hacked-at-pwn2own-contest/


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku