Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Aplikacje online
        • Komputer
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • Informacje prasowe
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla domu»Jak haker może włamać się na Twoją skrzynkę mailową?
    Porady dla domu

    Jak haker może włamać się na Twoją skrzynkę mailową?

    Jeden komentarzPrzeczytasz w 3 minuty
    włamanie na skrzynkę pocztową
    Nie ryzykuj utraty swojej skrzynki mailowej

    Jeżeli kiedykolwiek padłeś ofiarą hakerów i włamano się na Twoją skrzynkę mailową, to pewnie znasz to uczucie strachu i niedowierzania – dlaczego akurat moja skrzynka?

    Zapewne też dobrze pamiętasz, jak wiele wysiłku wymagało przywrócenie wszystkiego do porządku: odzyskanie dostępu do skrzynki, sprawdzenie i zmienienie ustawień, założenie nowej skrzynki lub zmiana hasła na bardzo, bardzo silne.


    Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!
    Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!

    To wszystko pochłania czas i energię, cały proces jest niewdzięczny i zdecydowanie wolałbyś tego wszystkiego uniknąć. Wtedy zaczynasz się zastanawiać, jak w zasadzie do tego włamania doszło?

    1.Jak można się włamać na skrzynkę mailową?

    Poniżej zebraliśmy najczęstsze przyczyny włamania się na skrzynkę mailową, a także propozycje, jak się przed nimi ochronić.

    1. Padłeś ofiarą phishingu. Najczęściej w fałszywej wiadomości zostajesz poproszony o 'potwierdzenie’ swojego hasła. Tego typu wiadomości potrafią być naprawdę wiarygodne i niesamowicie przekonujące. Nigdy nie odpowiadaj więc na wiadomości, w których jesteś proszony o podanie lub potwierdzenie swojego hasła, numeru rachunku, adresu lub innej tego typu poufnej informacji.
    2. Nie wylogowałeś się ze swojego konta. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli korzystałeś z ogólnodostępnego komputera np. w bibliotece, czytelni, kawiarni lub nawet w urzędzie. Oprócz tego, że absolutnie zawsze powinieneś się wylogować ze swojego konta to najlepiej w ogóle zrezygnować z korzystania z ogólnodostępnych komputerów w tym celu. Nie masz żadnej pewności, czy ten sprzęt nie jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem lub nie ma tam zainstalowanego oprogramowania typu keylogger (rejestruje uderzenia w klawisze, czyli może bez problemu przechwycić Twoje hasło).
    3. Używasz prostego hasła. Lub jeszcze gorzej – tego jednego, łatwego hasła używasz do kilku witryn. Zadbaj o to, by Twoje hasło było długie (przynajmniej 16 znaków) i mało popularne, a także korzystaj z kilku różnych w zależności od tego, gdzie je wykorzystujesz.
    4. Nie aktualizujesz antywirusa. Bez odpowiedniej ochrony Twój komputer jest łatwym celem dla hakerów. Twoje hasło można wykraść przy pomocy złośliwego oprogramowania – wystarczy, że ściągasz zdjęcia, filmy lub książki lub automatycznie ściągnie się zawartość wiadomości e-mail. Ściągnij AVG Internet Security i możesz spać spokojnie, antywirus chroni przed najnowszymi zagrożeniami, które właśnie się w sieci pojawiły. Najlepiej też od razu zabezpieczyć swój telefon instalując np. AVG AntiVirus dla systemu Android™
    5. Korzystasz z niezabezpieczonej sieci Wi-Fi. W przypadku takich sieci hakerzy niezwykle łatwo mogą przechwycić Twoje hasło. Najlepiej korzystać tylko z zaufanych sieci, zabezpieczonych hasłem lub dla większej ochrony połączyć się przez wirtualną sieć prywatną (VPN), np. HMA!.
    6. Spammerzy znają Twój adres e-mail. Tak się zdarza, gdy zostawiasz swój adres mailowy w jakimkolwiek ogólnodostępnym miejscu w internecie, np. na forum internetowym, na blogach, w ogłoszeniach. Po prostu tak nie rób lub stwórz specjalne konto e-mail poświęcone rozrywce – nie będzie szkoda, jeśli zostanie zhakowane. W większości przypadków nie ma najmniejszej potrzeby publikowania prywatnego adresu e-mail na jakiejkolwiek stronie.

    Licencja bez limitu stanowisk.


    Tak właśnie przedstawia się 6 najczęstszych powodów, dla których Twoje konto e-mail mogło zostać zhakowane. Dobra wiadomość jest taka, że można się przed tym łatwo ochronić – wystarczy tylko zastosować się do naszych rad.

    Żródło: http://www.avg.com/us-en/6-ways-your-email-account-can-be-hacked

    ___

    Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź dobry antywirus AVG Internet Security. Idealny jeżeli potrzebujesz profesjonalnej ochrony domowego komputera.

    antywirus avg logo

     

     

    Oceń artykuł
    [Głosów: 8 Średnia: 3]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    e-mail poczta utrata e-maila utrata skrzynki pocztowej włamanie na pocztę
    Aleksandra Berger

      Z wykształcenia filolog, z wyboru tłumacz. Uwielbia swojego Kindle'a, nie rozstaje się ze smartfonem, nie wyobraża sobie życia offline. A do tego niepoprawna zakupoholiczka (oczywiście online).

      Subscribe
      Powiadom o
      guest
      guest
      1 Komentarz
      najstarszy
      najnowszy oceniany
      Inline Feedbacks
      View all comments
      HakerEduPL
      HakerEduPL
      4 lat temu

      Fajny wpis. Co do 6 punktu bym nawet to rozszerzył. Prywatnego e-maila nie używałbym wcale do innych celów niż kontakty prywatne/służbowe. Nawet i te dwie rzeczy bym rozgraniczył. 🙂

      0
      Odpowiedz
      Najnowsze komentarze
      • Wojtek Nie wyobrażam sobie jazdy gdziekolwiek bez Yanosika - wiele razy uratował mnie przed radar...Najlepsze aplikacje dla kierowców [ranking]
      • Gracjan przycisk "windows"+"kropka" otwiera emotki :D15 skrótów klawiszowych ułatwiających pracę – część III
      • Wojtek Fajne materiały od British Council i to za darmo - idealne jeśli ktoś chce się przyłożyć d...Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych dla dzieci i dorosłych [ranking]
      • Wojtek Chyba nikt nie ogranicza się do jednego komunikatora. Messenger jest najbardziej uniwersal...Najlepsze komunikatory internetowe [ranking]
      • Jura Czy któraś z tych stron umożliwia załadowanie pliku JPG na inny serwer za pomocą linku bez...Poznaj 11 najlepszych aplikacji do przechowywania danych w chmurze
      Skuteczny Antywirus
      Encyklopedia Bezpieczeństwa
      Odbierz darmowe porady od AVG
      O nas

      TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

      Znajdź nas na FB
      Facebook YouTube
      • Polityka prywatności
      • Regulamin
      © 2023 Trybawaryjny.pl

      Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

      wpDiscuz