Zakupy przez internet zdominowały tradycyjną sprzedaż. Już 79% internautów kupuje online, a odsetek ten wciąż rośnie – wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2023” przygotowanego przez Gemius Polska. Za popularnością przemawiają przede wszystkim niższe ceny niż w tradycyjnych sklepach, możliwość porównania ofert z wielu sklepów jednocześnie czy realizacja zamówienia bez wychodzenia z domu. Opłacalność zakupów internetowych może być jeszcze większa, gdy skorzystamy z kuponów rabatowych i promocji. Oto najlepsze naszym zdaniem serwisy i aplikacje agregujące kupony zniżkowe i specjalne okazje.
Spis treści
- Jak oszczędzać na zakupach online? Poznaj sprawdzone sposoby
- Ranking najlepszych serwisów i aplikacji z kuponami rabatowymi i promocjami
- Podsumowanie
Jak oszczędzać na zakupach online? Poznaj sprawdzone sposoby
Już sam fakt robienia zakupów przez internet zazwyczaj oznacza spore oszczędności. Siedząc wygodnie w fotelu, możliwe jest bowiem szybkie porównanie ofert wielu sklepów internetowych i wybrania tej, która wydaje się najbardziej atrakcyjna. Na tym jednak nie warto poprzestawać. Oto kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym oszczędzimy jeszcze więcej:
- szukaj promocji – w internecie częściej niż w tradycyjnych sklepach można trafić na atrakcyjne promocje, dzięki którym interesujący nas produkt kupimy znacznie taniej. Aby być na bieżąco z atrakcyjnymi ofertami, warto korzystać z serwisów i aplikacji agregujących promocje. Wymieniamy je w naszym rankingu. Należy też pamiętać, że niekiedy cena w sklepie internetowym będzie niższa niż stacjonarnie, nawet jeśli sklepy należą do tej samej sieci.
- korzystaj z kuponów rabatowych – kupony rabatowe mogą obniżyć domyślną cenę produktu. Warto więc z nich korzystać. Skąd je wziąć? Cennym źródłem będą serwisy i aplikacje wymienione poniżej. Warto też zapisać się do newsletterów popularnych sklepów, które bardzo często w zamian oferują kupony rabatowe.
- korzystaj z porównywarek cenowych – cenę konkretnego produktu warto zweryfikować w porównywarkach cenowych. Dzięki temu w łatwy sposób sprawdzimy, który sklep sprzedaje go najtaniej i zweryfikujemy opinie o sprzedawcy. Do najpopularniejszych porównywarek w Polsce należy Ceneo.pl oraz Skąpiec.pl.
- kupuj z cashbackiem – w sieci warto kupować z cashbackiem, czyli specjalnym linkiem, który prowadzi do wybranego sklepu. Dzięki temu część pieniędzy z zakupu otrzymamy z powrotem na konto. Cashback zazwyczaj oscyluje w granicach od 0,5% do 5% kwoty transakcji. Wydaje się niewiele, ale sukcesywne korzystanie z takich ofert może przynieść nawet kilkaset złotych zwrotu miesięcznie.
- zamawiaj za granicą i płać kartą wielowalutową – część produktów można znacznie taniej kupić w zagranicznych sklepach. Oszczędności nie będą jednak znaczące, jeśli zapłacimy kartą płatniczą prowadzoną w PLN – zazwyczaj banki oferują w takiej sytuacji skrajnie nieatrakcyjny kurs wymiany. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z karty wielowalutowej – niektóre umożliwiają wymianę popularnych walut praktycznie po kursie międzybankowym. Listę najlepszych kart wielowalutowych można znaleźć w naszym rankingu.
„
W sieci warto kupować z cashbackiem, czyli specjalnym linkiem, który prowadzi do wybranego sklepu. Dzięki temu część pieniędzy z zakupu otrzymamy z powrotem na konto.
Ranking najlepszych serwisów i aplikacji z kuponami rabatowymi i promocjami
Poniżej prezentujemy najlepsze naszym zdaniem serwisy i aplikacje agregujące kupony rabatowe i atrakcyjne promocje. W rankingu wymieniamy też narzędzia dodatkowe, które pozwalają zaoszczędzić dodatkowe pieniądze np. dzięki skorzystaniu z cashbacku. Naszym głównym kryterium wyboru była aktualność ofert i rzeczywista przydatność podczas robienia codziennych zakupów w internecie.
1. Groupon
Groupon to jeden z najpopularniejszych i najstarszych serwisów w Polsce z kodami rabatowymi. Znajdziemy w nim oczywiście aktualne kody rabatowe do wielu popularnych sklepów internetowych. Część z nich jest dostępna na wyłączność serwisu. Oprócz tego portal agreguje też atrakcyjne oferty z wielu popularnych kategorii, choć wyróżniają się tu przede wszystkim podróże. Ciekawym zabiegiem jest możliwość filtrowania ofert, wyświetlając np. tylko te z naszego miasta. Można tu również zakupić bilety na wydarzenia w niższych cenach czy poszukać inspiracji prezentowych. Dodatkowym atutem jest dostępność intuicyjnej aplikacji mobilnej. Dla niektórych niewielką niedogodnością jest konieczność posiadania przy sobie kodu kreskowego (można pokazać w aplikacji), aby zrealizować zakupioną w serwisie ofertę.
Strona internetowa: groupon.pl
Cena: za darmo
Zalety
- Kupony rabatowe i atrakcyjne oferty w jednym miejscu.
- Możliwość wyświetlenia ofert dla konkretnego miasta.
- Inspiracje prezentowe i podróżnicze.
- Wygodna aplikacja mobilna.
Wady
- Część zakupionych ofert wymaga pokazania kodu kreskowego na miejscu realizacji.
2. Pepper.pl
Pepper.pl oferuje możliwość skorzystania z listy kuponów rabatowych, ale największą zaletą tego serwisu jest aktywna społeczność, która na bieżąco publikuje najciekawsze oferty promocyjne ze sklepów krajowych i zagranicznych. Użytkownik może ponadto dodać własne alerty na słowa kluczowe lub wybrane produkty, co zdecydowanie ułatwia polowanie na okazje i oszczędzanie pieniędzy. Publikowane promocje można oceniać, dzięki czemu do większości użytkowników trafiają wyłącznie te najbardziej atrakcyjne. Serwis może też podpowiadać najlepsze oferty na podstawie naszych zainteresowań. Dodatkowym atutem jest dostępność wygodnej aplikacji mobilnej oraz możliwość konwersowania z innymi użytkownikami, którzy są skłonni np. polecić najlepsze produkty w danej kategorii.
Strona internetowa: pepper.pl
Cena: za darmo
Zalety
- Obszerna baza kodów rabatowych i ofert promocyjnych.
- Aktywna i często pomocna społeczność.
- Możliwość ustawienia własnych alertów.
- Wygodna aplikacja mobilna.
Wady
- Brak.
3. Alerabat.com
Alerabat.com działa na nieco innej zasadzie, choć także tu znajdziemy atrakcyjne kupony rabatowe. Aby z nich skorzystać, wystarczy zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która następnie automatycznie podpowie możliwe do wpisania kody rabatowe podczas składania zamówienia. Użytkownicy mogą też korzystać z oferty cashback i oszczędzać dodatkowe pieniądze podczas płatności za zamówienie. Alerabat.com działa również w sklepach stacjonarnych, jeśli zdecydujemy się na zakup karty podarunkowej w serwisie i wykorzystanie jej do płatności w sklepie. W taki sposób można oszczędzić nawet do 15% kwoty. Dostępne kody rabatowe można też przeglądać bezpośrednio na stronie WWW. Użytkownicy mogą ponadto śledzić ceny wybranych produktów i otrzymywać powiadomienia, gdy będzie ona niższa.
Strona internetowa: alerabat.com
Cena: za darmo
Zalety
- Wtyczka do przeglądarki automatycznie podpowiada kody rabatowe.
- Kody rabatowe dostępne bezpośrednio w serwisie.
- Możliwość skorzystania z cashbacku.
- Śledzenie cen produktów.
- Karty podarunkowe do sklepów stacjonarnych.
Wady
- Brak aplikacji mobilnej.
- Długi czas oczekiwania na akceptację cashbacku w niektórych sklepach.
4. Picodi
Picodi działa na podobnej zasadzie, jak Alerabat.com. Serwis bazuje więc przede wszystkim na cashbacku w popularnych polskich sklepach internetowych, choć można tu także znaleźć kody rabatowe. Korzystanie z usługi w celu znalezienia kuponu zniżkowego nie wymaga logowania, ale portal nagminnie do tego zachęca. Możliwość zainstalowania wtyczki do przeglądarki sprawia, że uzyskanie cashbacku jest łatwiejsze – portal sam o tym przypomina po odwiedzeniu biorącego udział w promocji sklepu. Dodatek prezentuje też na bieżąco możliwe do wykorzystania kody rabatowe. Dużym udogodnieniem jest aplikacja mobilna, dzięki czemu z cashbacku można też korzystać na smartfonie lub tablecie.
Strona internetowa: picodi.com
Cena: za darmo
Zalety
- Wtyczka do przeglądarki automatycznie podpowiada kody rabatowe i przypomina o cashbacku.
- Kody rabatowe można też podejrzeć w serwisie.
- Wygodne korzystanie z cashbacku.
- Aplikacja mobilna.
Wady
- Korzystanie z serwisu bez logowania jest uciążliwe.
5. LetyShops
LetyShops to dość popularny serwis oferujący cashback. Posiada aplikację mobilną i wtyczkę do przeglądarki, dzięki czemu zawsze przed zrobieniem zakupów możemy aktywować dodatkowy zwrot gotówki. Dużą zaletą usługi jest dostępność sporej liczby sklepów, w której możemy uzyskać cashback, a także liczne, okresowe promocje (np. czasowo powiększony cashback na zamówienia z Allegro). Minusem jest dość długi czas akceptacji zwrotu gotówki z przeprowadzonych transakcji – może to trwać nawet kilkadziesiąt dni. Użytkownicy mogą też zarabiać na poleceniach LetyShops wśród swoich znajomych.
Strona internetowa: letyshops.com/pl
Cena: za darmo
Zalety
- Wtyczka do przeglądarki automatycznie przypomina o aktywacji cashbacku.
- Aplikacja mobilna.
Wady
- Brak kodów rabatowych.
- Długie oczekiwanie na akceptację cashbacku.
6. Łowcy Gier
Łowcy Gier to portal przeznaczony głównie dla graczy. Znajdziemy w nim zawsze aktualny przegląd najlepszych promocji na gry, a także konsole do gier. W serwisie pojawiają się też ciekawe okazje na elektronikę użytkową, choć niemal zawsze tematycznie są one powiązane z gamingiem. To także miejsce do wymiany poglądów z dużą społecznością, poszukiwania inspiracji prezentowych dla graczy czy nawet zakupu i sprzedaży gier pomiędzy użytkownikami na tematycznym bazarze.
Strona internetowa: lowcygier.pl
Cena: za darmo
Zalety
- Liczne promocje na gry i elektronikę użytkową.
- Bazar do sprzedaży i zakupu gier pomiędzy użytkownikami.
- Rozbudowana społeczność portalu.
Wady
- Brak aplikacji mobilnej.
- Serwis przeznaczony wyłącznie dla graczy.
7. Mydealz
Mydealz.de dodajemy jako ciekawostkę dla osób, które lubią łowić najlepsze okazje i nie boją się zagranicznych zakupów. To serwis siostrzany do Peppera, jednak przeznaczony na niemiecki rynek. Można więc w nim znaleźć sporo ciekawych promocji na produkty sprzedawane za naszą zachodnią granicą. Część z nich można zamówić bezpośrednio do Polski, a przy części konieczne jest skorzystanie z usług pośrednika. Bardzo często obniżki są jednak na tyle duże, że opłaca się podejmować trud. Niedogodnością jest natomiast fakt, że serwis jest dostępny w języku niemieckim. Jeśli nie znamy mowy Goethego, można skorzystać z translatora Google.
Strona internetowa: mydealz.de
Cena: za darmo
Zalety
- Atrakcyjne oferty promocyjne.
- Bardzo często niższe ceny promocyjne niż w Polsce.
- Aplikacja mobilna.
Wady
- Bariera językowa – serwis dostępny po niemiecku.
- W niektórych przypadkach skorzystanie z oferty może być skomplikowane.
Podsumowanie
Zakupy przez internet to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Opłacalność można zwiększyć jeszcze bardziej, korzystając z serwisów z kuponami rabatowymi. Warto też poszukiwać promocji i używać alertów, by kupować interesujące nas produkty w niższych cenach. Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie dodatkowego cashbacku, dzięki czemu część pieniędzy wydanych na zamówienia wróci na nasze konto.
Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com
Najlepiej łączyć kilka z nich jednocześnie. Sam korzystam z peppera do promocji, lety do cashbacku, a czasami mydealz – szukam tam promocji na części rowerowe 🙂
tego lettyshops nie znałem 🙂 bardzo przydatny portal
zazwyczaj korzystam z https://priceman.pl oraz https://pepper.pl
to moje dwa ulubione
Warto do tej listy dodać jeszcze https://hotshops.pl pojawiają się tam często mega fajne błędy cenowe