Kupiłem nielegalną licencję Avasta – co mi grozi?

0

We wpisie Jak rozpoznać nielegalną licencję Avast wspomniałam o niektórych konsekwencjach posiadania zdobytego w sposób sprzeczny z prawem klucza do programu. Tutaj opowiem trochę więcej o prawnym aspekcie i doradzę, jak można uniknąć problemów.

Konsekwencje prawne

Musisz pamiętać, że korzystanie z nielegalnego oprogramowania wiąże się z bardzo poważnym ryzykiem finansowym oraz karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jest tak również wtedy, gdy używałeś programu w dobrej wierze, nie wiedząc, że kupiłeś nielegalną licencję.

Co więc zrobić?

  1. Przede wszystkim przestań używać Avasta z nielegalną licencją! Wprowadź legalny klucz lub odinstaluj program.
  2. Zwróć licencję sprzedawcy i zażądaj zwrotu pieniędzy.
  3. Jeśli kupiłeś nielegalne oprogramowanie, masz też pełne prawo zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa na Policję.

Proponuję też, żebyś kolejnego zakupu dokonał niezwłocznie w sprawdzonym źródle – u jednego z naszych przedstawicieli handlowych. Możesz być pewien, że dostaniesz od nas korzystną propozycję.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź najlepszy program antywirusowy AVAST Ultimate. Kompleksowa ochrona, polepszona wydajność komputera i prywatność w sieci dzięki jednemu programowi.

antywirus avast logo

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku