Jak zwiększyć żywotność baterii w smartfonie?

1

Telefon zbyt szybko się wyładowuje? W artykule eksperci AVG przygotowali dla Ciebie kilka prostych wskazówek, jak zwiększyć żywotności baterii.

Na pewno nie raz narzekałeś, że Twój telefonu lub smartfon ma słabą baterię i szybko się rozładowuje. W tym artykule dowiesz się jak, ograniczyć zużycie baterii, a także jak zwiększyć jej wydajność. Bez względu na rodzaj posiadanego smartfona oraz na system operacyjny, problem z szybko rozładowującą się baterią dotyczy wszystkich aktywnych użytkowników smartfonów.

1. Czy używasz wszystkich aplikacji na swoim telefonie?

Wyłącz, pozbądź się, skasuj wszystkie zbędne aplikacje i programy.  Naprawdę nie ma się czym przejmować, aplikację śledzącą spalane kalorię zawsze można ponownie pobrać w styczniu. To może wydawać się oczywistym rozwiązaniem, ale i tak warto o nim wspomnieć.

2. Zbędnie zużycie energii

Jeśli posiadasz smartfona od dłuższego czasu, a Twoja tapeta jest dynamiczna i zawiera jaskrawe kolory to prawdopodobnie ktoś bawił się Twoim urządzeniem i zmienił tapetę podczas Twojej nieuwagi. Każdy użytkownik smartfona wie, że proste, nie zawierające animacji tapety znacznie ograniczają zużycie baterii.

3. Ustawienia jasności ekranu.

Nie ufaj funkcji automatycznej regulacji jasności ekranu. To narzędzie w rzeczywistości nie jest zbyt dokładne, a w dodatku zużywa mnóstwo energii. Najprościej jest ręcznie dostosować jasność ekranu.

Automatyczna funcja rozjaśniania ekranu to kolejny wróg efektywności baterii

Najczęściej aplikacje, z których najbardziej lubimy korzystać, zużywają najwięcej baterii

4. Portale społecznościowe vs. bateria smartfona

Krok niezbędny i konieczny – wyłącz powiadomienia aplikacji społecznościowych. Duża aktywność ludzi na portalach społecznościowych owocuje ogromną ilością powiadomień, które nie są łaskawe dla żywotności Twojej baterii. Po za tym, ilość łapek w górę zawsze można sprawdzić później.

5. „Za 4m skręć do salonu”

Nie ma potrzeby, aby usługa lokalizacji była cały czas aktywna. Jestem (prawie) pewien, że GPS jest zbędny w drodze z domu do pracy w rodzinnym mieście.

6. Ustawienia długości czuwania ekranu. 

Upewnij się, że ekran Twojego smartfona jest aktywny tylko wtedy, kiedy go używasz. Ustaw czas czuwania ekranu na wartość minimalną. W dodatku każdy użytkownik spodni wie, że smartfon święcący w kieszeni nie wygląda elegancko.

Stosowanie się do powyższych rad na pewno korzystnie wpłynie na czas działania baterii w Twoim urządzeniu. Przede wszystkim, znacznie rzadziej będziesz szukał kontaktu, co bywa irytujące w sytuacji, gdy naprawdę potrzebujesz telefonu. Testowaliśmy powyższe rozwiązania i muszę przyznać, że o wiele rzadziej rozglądam się za wtykiem. A może masz własne sposoby na wydajniejszą baterię w telefonie? Podziel się nimi, to baterie staną się jeszcze wydajniejsze!

Więcej filmów i praktycznych porad, jak zwiększyć żywotność baterii oraz swoje bezpieczeństwo w sieci, znajdziesz na naszym kanale: AVG Academy YouTube channel. Tutaj z kolei artykuł dotyczący najpopularniejszych mitów o bateriach w smartfonach.

Źródło: //now.avg.com/how-to-increase-the-battery-life-of-your-smartphone/

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

  • Andrzej Jajko

    A ja mam inną opcje do dodania w artykule: Brakuje opisu aplikacji które pomagają zamykać nepotrzebne apki nie używane. Od McAfee jest super apka polecam

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku