Nowe narzędzie Google ‚O mnie’ pokaże, co udostępniasz innym

1

Internetowy gigant Google pomimo tego, że ma wielu miłośników swoich produktów, jest również od dawna krytykowany za pozyskiwanie danych od swoich użytkowników. Nic dziwnego, przecież korzystając z internetu, nie zawsze myślimy o tym, że każdy nasz ruch w sieci jest bacznie śledzony pod kątem wpisywanych zapytań, oglądanych stron, produktów itp.

Nowe narzędzie Google

Żeby nieco ocieplić swój wizerunek, Google udostępniło właśnie swoje nowe narzędzie ‚O mnie’. Ta mała, sprytna funkcja umożliwia sprawdzenie, jakie informacje dotyczące Twojej osoby posiada Google  oraz co na Twój temat mogą z łatwością znaleźć również inni użytkownicy internetu.

Google About me: Łącznik, narzędzie marketingowe, czy coś jeszcze?

Nowe rozwiązanie ma być łącznikiem między pozostałymi aplikacjami, dzięki czemu będziemy mieć większą kontrolę nad swoimi danymi

Wyświetlone informacje możemy następnie zmienić, usunąć lub nawet dodać całkiem nowe – w zależności od potrzeby można, np. usunąć swoje nazwisko, zmienić datę urodzenia i miejsce urodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że nie możemy zmienić imienia, pod którym jesteśmy zalogowani na profilu Google.

‚O mnie’ łącznikiem we wszystkich serwisach

Nowe narzędzie Google ma być swoistym łącznikiem pomiędzy różnymi serwisami giganta, z których korzystasz. Jeżeli zmienisz którąś z informacji w nakładce ‚O mnie’, zostanie ona automatycznie zmieniona również w Gmailu, Google+, Photos, YouTube i innych.

Google planuje również, by pojawiła się możliwość podglądania informacji na swój temat, jako anonimowy, niezalogowany użytkownik.

A czy Ty sprawdzałeś już, co wie o Tobie Google? Korzystałeś z możliwości edytowania informacji na swój temat? Czy wiesz, że Facebook również śledzi Twoje poczynania?

źródło: //thenextweb.com

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Zobacz dobry antywirus AVAST Internet Security dla osób oczekujących pełnego bezpieczeństwa online.

antywirus avast logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GuralPL
GuralPL
4 lat temu

Zawsze o tym wiedziałem, nic nowego.

GuralPL
GuralPL
1 rok temu

Zawsze o tym wiedzialem, nic nowego.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku