Od czego zależą ceny programów antywirusowych?

0

Ceny programów antywirusowych są jednym z głównych kryteriów, które bierze się pod uwagę przy zakupach. Warto jednak sprawdzić za co się płaci. Na cenę wpływa bowiem kilka różnych czynników.

Ile kosztuje antywirus?

Koszt tak naprawdę zależy od ilości funkcji, liczby stanowisk, miejsca zakupu oraz aktualnych promocji. Zazwyczaj za najpopularniejsze antywirusy do domu trzeba zapłacić pomiędzy ok. 90 zł a ok. 300zł.

Tanie programy antywirusowe dla firmy (na jedno stanowisko) zaczynają się już od ok. 130 zł. Więcej przyjdzie wyjąć z kieszeni za pakiety dla wielu stanowisk. W zależności od liczby licencji to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Gdzie kupować antywirus?

Sklep, w którym kupuje się program, również ma wpływ na jego ceny, narzucając swoje marże. Zanim więc klikniesz TAK, warto sprawdzić, czy gdzieś nie będzie taniej.

Tym bardziej, że często można trafić na korzystne promocje, obniżające koszty o kilkanaście procent.

Uwaga na podejrzanie tanie licencje!

Bardzo często na różnych portalach aukcyjnych możesz znaleźć licencje w super niskiej cenie. Uważaj na nie!

Zwykle są to wydobyte nielegalnie klucze (na przykład z dużej korporacji), które po kilkunastu dniach tracą ważność.

Producent nie ma obowiązku wtedy Ci pomagać, oddawać pieniędzy, ani świadczyć pomocy technicznej.

Osoba, od której kupiłeś taki wadliwy klucz też umywa ręce.

Warto więc zapłacić nieco więcej (nieraz jest to zaledwie kilkanaście złotych), ale mieć pewność solidnej i sprawdzonej ochrony antywirusowej.

Cena antywirusa? Uważaj na podejrzane licencje!

Czasem zakup nieco tańszej licencji antywirusa… może drożej kosztować.

Cena zależy od zakresu ochrony 

Tani program antywirusowy, żeby był skuteczny, musi mieć przynajmniej podstawowe funkcje chroniące komputer. Do najważniejszych z nich należy skaner antywirusowy (sprawdzający e-maile i strony www) oraz

Rozszerzona ochrona obejmuje przede wszystkim firewall oraz dodatkowe narzędzia.

Firewall to zapora ogniowa, której zadaniem jest zabezpieczenie komputera przed przejęciem kontroli przez osoby trzecie.

Bardzo przydatną funkcją jest filtr anty-spam. Jego działanie docenią osoby dużo korzystające z poczty elektronicznej.

Wyłapuje on większość niechcianych wiadomości, dzięki czemu w skrzynce jest mniej śmieci i mniej… potencjalnych zagrożeń infekcją.

Liczba stanowisk

Ochrona jednego komputera to nie problem. Ale jeżeli masz również tablet i smartfon, a twoje dzieciaki swoje komórki, to tani program antywirusowy nagle przestaje być tani.

Koszt licencji na każde pojedyncze stanowisko sprawia, że cena idzie mocno do góry.

Licencja dla domu bez limitu stanowisk?

Jeżeli chcesz chronić więcej urządzeń i nie zapłacić za to majątku, rozejrzyj się po rynku antywirusów. Np. AVG oferuje programy, które w jednej, umiarkowanej cenie mają nieograniczoną liczbę licencji.

Dobrym przykładem jest AVG Ultimate, który zawiera ochronę antywirusową, przyspieszenie komputera, a jest sprzedawany BEZ LIMITU STANOWISK.

Oznacza to, że płacąc raz możesz instalować aplikację na dowolnej ilości telefonów lub komputerów.

Antywirus AVG Ultimate oferuje ochronę wielu urządzeń bez limitu stanowisk.

AVG Ultimate oferuje ochronę komputera, laptopa i smartfona bez limitu stanowisk.

Ochrona dla dużej firmy

Ceny programów antywirusowych zależą również od dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest konsola administracyjna, przydatna zwłaszcza tam, gdzie trzeba zarządzać ochroną antywirusową na wielu stanowiskach (np. w dużych firmach).

Taki panel sterowania pomaga monitorować co dzieje się na innych komputerach, sprawdzać jakie są poziomy zabezpieczeń i czy coś złego nie dostało się do systemu przez serwery lub pocztę.

Co ważne, kontrola jest przeprowadzana zdalnie, a wszystkie działania można wykonać z komputera administratora.

Ochrona smartfonów

Kupując program antywirusowy nie zapomnij o ochronie urządzeń mobilnych. Coraz częściej sprawdzamy pocztę i surfujemy po sieci korzystając ze smartfona lub tabletu. A mobilki są tak samo narażone na atak jak komputery.

Promocje

Antywirus na laptopa nie musi kosztować majątku. Sklepy często oferują promocje, dzięki którym ceny programów antywirusowych spadają nawet o kilkadziesiąt procent. Największe obniżki pojawiają się sezonowo, np. przed świętami.

Niewielkie, kilkuprocentowe rabaty można również zyskać na stronie sprzedawcy oprogramowania, np. zapisując się do newslettera.

Jeżeli nie chcesz przepłacać za antywirusa, warto pozostać wiernym jednej firmie. Taniej mają osoby kupujące dodatkowe licencje (także na inne aplikacje tego samego producenta) lub przedłużające ochronę antywirusową.

Zasadą jest również to, że im dłuższy okres ochrony (np. 2 lata zamiast roku), tym cena jest korzystniejsza.

Zanim więc kupisz tani program antywirusowy dla siebie sprawdź, czy nie bardziej opłaca się kupić od razu licencje dla całej rodziny.

AVG oferuje najlepsze antywirusy w najlepszych cenach.

Antywirus AVG posiadają bardzo szeroką gamę produktów, które możesz zakupić BEZ LIMITU STANOWISK.

Czy tani antywirus znaczy „gorzej chroni”? 

Tanie antywirusy wcale nie są gorsze od droższych odpowiedników. To po prostu programy z ograniczoną liczbą funkcji. Tak samo dobrze zabezpieczają komputer, ale nie mają wszystkich opcji, które znaleźć można w nieco droższych wersjach.

Zwykle są dedykowane użytkownikom, którzy korzystają rzadko z internetu oraz korzystają z podstawowych funkcji komputera.

Warto jednak wspomnieć, że do zastosowań domowych, gdzie użytkownicy korzystają z poczty i czasami zaglądają na swoje ulubione strony www, taka ochrona jest wystarczająca. Przy takim użytkowaniu potrzebny jest po prostu skaner poczty i stron, a te funkcje ma każdy, nawet tani, antywirus na laptopa.

Jakie tanie programy antywirusowe są dobre?

Teraz już wiesz, że ceny programów antywirusowych mogą się różnić w zależności od ilości funkcji, liczby licencji i producenta aplikacji.

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości którego antywirusa wybrać dla siebie, skorzystaj z poradnika stworzonego przez specjalistów.

Jak wybrać antywirus dla siebie?

1. Dla mniej doświadczonych użytkowników – AVG AntiVirus w super niskiej cenie! 

Jeżeli rzadko korzystasz z internetu, nie używasz bankowości elektronicznej oraz płatności on-line, kliknij tu i sprawdź AVG AntiVirus.

Zamów AVG AntiVirus w ultra niskiej cenie

2. Dla internetowych wyjadaczy – AVG Ultimate BEZ LIMITU STANOWISK

Jeżeli internet to Twój drugi dom, czujesz się w nim jak ryba w wodzie, kilkanaście razy dziennie korzystasz z Facebooka, poczty e-mail, dużo kupujesz przez internet, robisz przelewy, namiętnie przeklikowujesz dziesiątki stron, koniecznie wybierz najlepszą ochronę AVG Ultimate, BEZ LIMITU STANOWISK, zawierającą ochronę antywirusową oraz narzędzia przyspieszające pracę komputera i smartfonu.

Zamów AVG Ultimate BEZ LIMITU STANOWISK

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku