W ostatnim poście pisaliśmy o ankiecie, którą przeprowadziliśmy w lipcu w związku z bezpieczeństwem smartfonów.
Prezentujemy infografikę i wyniki tej ankiety.
Jeżeli chodzi o backup danych i usługi przeciwkradzieżowe – jest bardzo dobrze – ponad połowa z nas pamięta o tych kluczowych elementach (zwłaszcza backup jest nieodzowny w przypadku nie tyle zgubienia – co zniszczenia/uszkodzenia naszego urządzenia).
Jeżeli chodzi o kwestię zabezpieczeń (zarówno przed złośliwym oprogramowaniem jak i kradzieżą/możliwością włamania) – wyniki są bardzo podobne – prawie 1/3 Polaków lekceważy podstawowe kwestie bezpieczeństwa.
W notce prasowej, którą przygotowaliśmy, tak tę sprawę skomentował Arek Zakrzewski, nasz specjalista pomocy technicznej:
– W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że smartfon nie wymaga takich samych zabezpieczeń jak komputer „tradycyjny” – komentuje wyniki ankiety Arek Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Obecnie „rynek” złośliwych aplikacji tworzonych pod kątem systemu Android rozwija się najdynamiczniej – smartfony są celem nr 1 dla cyberprzestępców. Dlatego warto pamiętać o antywirusie, zwłaszcza, że wielu producentów oferuje jego darmową wersję. Dodatkowo antywirusy dla smartfonów często również są wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak możliwość zdalnego wykasowania danych, trwałej blokady telefonu, geolokalizacji, włączenia alarmu lub robienia zdjęć potencjalnemu złodziejowi.
Zobacz: 12 sposobów na zabezpieczenie smartfona.
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG Internet Security Unlimited to idealny antywirus dla androida. Jeżeli wysyłasz maile, korzystasz z banku z poziomu smartfona to ten program jest właśnie dla Ciebie.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!