10 najlepszych VPN na polskim rynku

0

Dowiedzieliśmy się już sporo o sieciach VPN. Poznaliśmy również program HMA!, który w łatwy sposób pozwoli nam cieszyć się możliwościami, dostępnymi wyłącznie dla osób przebywających w dalekich krajach.

Czas przetestować go na tle innych programów, które pretendują do miana tego najlepszego.


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Wyselekcjonowaliśmy 10 płatnych aplikacji, które mają nam pomóc obejrzeć mecz ulubionej drużyny NBA, zrobić zakupy za granicą, czy ukryć nasz ruch w sieci przed podglądaczami. Gotowi? To zaczynamy!

1. Hotspot Shield

To jeden z najprostszych programów do VPN. Ma możliwość połączenia się tylko z kilkunastoma krajami. Dostępny jest na wszystkie urządzenia stacjonarne i mobilne. Brak mu jednak obsługi języka polskiego.

2. Avira Phantom VPN

To narzędzie, które zostało dołączone do pakietu antywirusa Avira. Jeśli już macie ten program, to można rozważyć dokupienie rozszerzenia z VPN. Tym bardziej, że jest dostępny na wszystkich urządzeniach. Jednak jest to równie prosty program, co Hotspot Shield przy podobnej ilości krajów do wyboru, na poziomie dwudziestu. Także tutaj brak jest języka polskiego.

3. SaferVPN

To kolejny z prostych programów, który daje możliwość połączenia się z jednym z około 30 krajów. Przy podobnej cenie jest on odrobinę lepszym rozwiązaniem. Również w tym przypadku brak jest języka polskiego. Warto wspomnieć o dobrej anglojęzycznej pomocy technicznej, która odpowiada na problemy całą dobę. Aplikacja dostępna jest na wszystkie urządzenia.

4. Hide.me

To rozwiązanie stawiające na większą prywatność połączenia. Niestety przy ok. 25 krajach i braku języka polskiego nie jest aplikacją idealną . Także tutaj program dostępny jest na wszystkich urządzeniach.

5. vyprvpn

To aplikacja wyróżniająca się dodatkową funkcjonalnością, w postaci Firewalla NAT. Do tego osiąga całkiem przyzwoite prędkości transferu. Przy dostępnych 60 krajach do wyboru jest to już bardzo solidna propozycja. Brak jest jednak języka polskiego. Dostęp do programu jest możliwy z każdego urządzenia.

6. purevpn

Jedną z głównych zalet tego programu jest dostęp do aż 140 krajów, w tym Chin. Można samemu sprawdzić jak w Państwie środka wygląda tamtejsze wydanie Internetu. Dostępny jest na wszystkich urządzeniach, choć nie obsługuje języka polskiego.

7. HMA!

To aplikacja z dostępem do największej liczby krajów na rynku. Jest ich prawie 200! Dodatkowo interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze. W łatwy sposób połączymy się z dowolną lokalizacją na świecie, dodatkowo unikniemy ograniczeń Internetu, w krajach, które je wprowadziły. Dzięki temu, że program trafił do pakietu AVG, zapewniona jest pełna pomoc techniczna w języku polskim. Dostępny jest na wszystkie urządzenia.

8. IP Vanish VPN

To program, który bardziej stawia na ukrycie własnej lokalizacji niż na korzystanie z dobrodziejstw Internetu w innych krajach. Tych ostatnich do wyboru jest ok. 60. Brak jest polskiego wsparcia, ale aplikacja dostępna jest na dowolne urządzenie.

9. NordVPN

To aplikacja trochę lepsza od wymienionego wyżej IP Vanish, która zacieranie śladów ceni sobie wyżej od swobodnego surfowania. Umożliwia dostęp do niecałych 60 krajów. Możliwe jest skorzystanie z niego na dowolnym urządzeniu., choć brak w nim obsługi w języku polskim.

10. ExpressVPN

To druga, poza HMA! aplikacja z polskim wsparciem technicznym. Zapewnia jednak dostęp tylko do 90 krajów i proponuje wyłącznie podstawowe połączenie, bez żadnych udogodnień. Dostępna jest na wszystkie urządzenia.

Warto dodać, że w chwili obecnej wszystkie te programy mają zbliżoną do siebie cenę i są w promocji. W związku z tym jest to idealny moment na wybór takiej aplikacji. Dla osób, które gorzej radzą sobie z językiem angielskim dostępne są dwa VPNy ze wsparciem po polsku. Jednak wyłącznie HMA! posiada pełen opis możliwości w rodzimym języku.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy bardziej stawiamy na ukrycie się w sieci, czy jednak surfujemy po obcych krajach i chcemy móc oglądać wydarzenia sportowe niedostępne w Polsce bądź robić zakupy za granicą.

W takim wypadku lepiej mieć dostęp do większej ilości krajów do wyboru. Podkreślamy także, iż pierwsze cztery pozycje są relatywnie prostsze od pozostałej stawki. Zapewniają też mniejszą ochronę i anonimowość.


Licencja bez limitu stanowisk.


Potrzebujecie pomocy z VPN? Nie bójcie się pytać! Z chęcią odpowiemy na wszystkie niejasności.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku