Zbita szybka w telefonie – co zrobić?

0

Zbita szybka w i-phonie to koszmar niejednej osoby. W końcu telefon to urządzenie, które towarzyszy nam na co dzień. Nie tylko w pracy czy w szkole, ale także podczas wielu czynności domowych, uprawiania sportu czy w podróży.

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń jest upadek telefonu nawet z niewielkiej wysokości na asfalt, beton, chodnik czy płytki podłogowe. Czasami niewielkie uszkodzenie nie musi być przeszkodą do korzystania z telefonu, kiedy jednak pojawia się charakterystyczna pajęczyna na dużej powierzchni ekranu, warto wymienić szybkę w wyspecjalizowanych serwisach.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych serwisów?

Każdy ekran Apple ma to do siebie, że jest odpowiednio zabezpieczony przez producenta. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z doświadczonych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się wymianą szyb w i-Phonach. Odpowiednią ocenią oni rodzaj uszkodzeń oraz szybko dokonają wymiany koniecznych części.

Należy pamiętać, że zbicie szybki nie wpływa jedynie na wyświetlacz, ale również na panel dotyku, dlatego konieczna jest szybka wymiana. W Internecie możemy przeczytać o możliwości samodzielnej naprawy zbitej szybki. Otóż z pewnością można pokusić się o samodzielną wymianę, jednak do tego potrzebna jest nie tylko wiedza specjalistyczna, ale także odpowiednie narzędzia, bez których niemożliwa jest wymiana samej szybki bez wyświetlacza.

Co więcej, niewłaściwa wymiana może skończyć się utratą wielu cennych funkcji telefonu. Bardzo często uszkodzeniu może uleć funkcja ALS, True Tone, dotyk czy inne podzespoły iPhone’a. Możliwa może okazać się bezpowrotna utrata danych telefonu.  Wybierając serwis Apple można mieć pewność odpowiednio dopasowanej wymiany do modelu naszego iPhone’a.

Serwisy iPhona

Korzystając z wyspecjalizowanych serwisów np. serwis Apple w Warszawie można mieć pewność profesjonalnego podejścia do każdego uszkodzenia naszego telefonu. Należy pamiętać, że decydując się na wymianę szybki za pomocą tańszych zamienników niższej jakości, możemy mieć problemy z nieodpowiednią jasnością, kontrastem czy ostrością obrazu, co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Warto zadbać o swój telefon zabezpieczając go przed upadkiem, a w momencie uszkodzenia jak najszybciej zgłosić się do serwisu w celu dokonania oceny uszkodzeń.

Czasami zbita szybka może przyczynić się do rozlania wyświetlacza, który  w kontakcie z podzespołami iPhone’a może dokonać ogromnych uszkodzeń, których naprawa może okazać się dość kosztowna. Więcej informacji uzyskasz na stronie https://flixapple.com/

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku