Zamienniki baterii do laptopów – o czym należy pamiętać?

0

Nawet oszczędzając baterię w swoim laptopie możemy być pewni, że za około dwa lata przejdzie nam zmierzyć się z pytaniem, co zrobić z laptopem, ponieważ moc akumulatora wystarczy, co najwyżej na kilka minut pracy. W ekstremalnych sytuacjach jesteśmy w stanie doprowadzić komputer do tego stanu nawet po niecałym roku ciągłej eksploatacji. Nie ważne, kiedy ten moment rzeczywiście nastąpi warto już teraz zadać sobie pytanie czy bardziej opłacalne jest kupowanie nowych i drogich baterii do laptopa czy może znacznie lepiej i ekonomiczniej będzie zakupić wysokiej, jakości zamiennik?

Na co należy zwrócić uwagę w momencie wyboru zamiennika akumulatora do laptopa?

Wielu producentów komputerów przenośnych decyduje się na wybór baterii litowo-jonowych. Należy pamiętać, że każdy akumulator do laptopa posiada specjalne oznaczenie. Za pomocą numeru baterii, który znajduje się na jej odwrocie w szybki sposób odnajdziesz odpowiedni zamiennik. Należy szukać ciągu liczb i znaków rozpoczynającego się od dopiska „Model”, „Replice” lub „Replacement”. S/N czyli numer seryjny nie będzie przydatny ponieważ jest unikatowy dla każdej sztuki baterii.

Jakie napięcie ma twój akumulator?

Pamiętaj, że czasem może zdarzyć się tak, że numer modelu akumulatora może kazać się niewystarczający do znalezienia odpowiedniego zamiennika. Zdarzają się przypadki, gdzie pod tym samym numerem modelu kryły się akumulatory o różnym napięciu. Napięcie baterii do laptopa zależne jest od tego ile ogniw występuje w środku.

Najwięcej akumulatorów na rynku ma napięcie 10,8V, znajdziemy również wiele baterii o napięciu 14,4V. Jest to bardzo ważna właściwość baterii, ponieważ niekompatybilne napięcie nie pozwoli na uruchomienie komputera, a czasem może nawet uszkodzić laptopa.

Nie należy więc eksperymentować i kupować baterię testowo z zamiarem ewentualnego jej zwrócenia.

Mili amperogodziny czyli jak długo wytrzyma bateria?

Oprócz napięcia kolejną ważną cechą baterii jest jej maksymalna pojemność. Cecha ta przekłada się bezpośrednio na czas pracy komputera. Dobrym porównaniem tej właściwości jest głębokość baku w samochodzie. Im więcej mAh ma masz akumulator tym więcej prądu jest w stanie zgromadzić, dzięki czemu możemy adekwatnie dłużej pracować na komputerze. Dobrym pomysłem jest zakup baterii o identycznej pojemności jak oryginalna.

Nic nie stoi również na przeszkodzie by zakupić baterię znacznie mocniejszą. Pamiętajmy jednak, że w przypadku najtańszych zamienników dane mogą być przekłamane, a bateria może mieć znacznie mniejszą pojemność niż reklamuje producent. Namawiamy więc gorąco tylko do zakupu zamienników renomowanych firm.

Z własnego doświadczenia możemy polecić sklep internetowy seltrade dostępny pod tym adresem https://seltrade.pl/. Baterie tam sprzedawane cieszą się dobrymi opiniami. Wejdź więc na link podany wyżej i zaoszczędź ciężko zarobione pieniądze kupując zaufany i sprawdzony zamiennik baterii do laptopa.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku