Zakupy w Chinach, ale płatność w USD

0

Dziś każdy z nas może kupować w Chinach- dzięki globalnemu zasięgowi Internetu oraz nowoczesnym portalom zakupowym online, których oferta skierowana jest tak samo do  hurtowni, sklepów jak i klientów detalicznych.  Lubimy nabywać chińskie produkty gdyż kraj środka dostarcza na rynek praktycznie wszystko, począwszy od odzieży, obuwia, aż po AGD i elektronikę. W dodatku w korzystnych cenach. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku internetowych zamówień Chińczycy rozliczają  swoje ceny w USD.

Dlaczego za  chińskie zakupy warto płacić w USD?

Korzystając z pośrednictwa portali zakupowych umożliwiających handel hurtowy bądź detaliczny z Chinami (np. Alibaba,  AliExpress) można zapłacić tradycyjnym przelewem albo kartą płatniczą w PLN. Choć na pierwszy rzut oka ten sposób rozliczenia wydaje się dobry, jako że prosty, nie wymagający żadnej kombinatoryki ze strony kupującego, nie jest niestety korzystny. Zwłaszcza w przypadku hurtowych lub częstych zakupów. Chińscy sprzedawcy mają bowiem ceny ustalone w USD.

Co za tym idzie w przypadku płatności przelewem bądź kartą do konta w złotych dochodzi do automatycznego, dość kosztownego przewalutowania.  Nie mamy wówczas wpływu na kurs dolara a dodatkowo musimy liczyć się z wysoką prowizją. W tym momencie raptem nasze zakupy przestają być oszczędne, pomimo takiego założenia. Zdecydowanie lepiej więc płacić bezpośrednio w dolarze, a zakupu USD dokonać na własną rękę. Bez problemu można w związku z podjęciem takiej decyzji założyć konto walutowe i/lub zamówić w banku kartę, niemniej jednak w zakresie przewalutowania środków bank raczej nie sprawdzi się najlepiej.

Nie jest bowiem miejscem gdzie dolar kosztuje najmniej.

Najtańszy dolar z kantoru internetowego

Porównując kurs dolara w banku z wyceną kantoru internetowego szybko dochodzimy do wniosku, iż bardziej opłaca się kupić go w e-kantorze. W przypadku platformy Walutomat.pl cena dolara od standardowo oferowanej przez banki jest niższa nawet o kilkadziesiąt groszy. Jeśli dokonujemy zakupu hurtowego taka różnica już mocno rzutuje na to, ile możemy zaoszczędzić lub stracić- wybierając droższe, bankowe przewalutowanie. Warto zwrócić również uwagę na tabelę z ofertami sprzedaży dolara zamieszczoną w panelu https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ .

Są to propozycje cenowe klientów Walutomatu w ramach społecznościowej wymiany waluty. W tej opcji przewalutowania dolar będzie kosztował nas jeszcze mniej niż podczas zakupu po kursie dostępnym. Aby skorzystać z wariantu społecznościowego wystarczy zarejestrować się w Walutomacie, a dokonując transakcji na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ wybrać „kurs własny”. Gdy we wspomnianej wcześniej tabeli pojawi się taki sam kurs dolara (sprzedaż) wymiana natychmiast dojdzie do skutku. Na etapie dokonywania przelewu w USD kantor też okazuje się być praktyczny.

Co prawda nie zrealizujemy z niego jeszcze płatności bezpośrednio do Chin, ale na swoje konto walutowe jak najbardziej. W dodatku w ramach wielu popularnych banków bezpłatnie.

Tak więc za sprawą nowoczesnych technologii zarówno zakupy w Chinach przestały być dla Polaków egzotyką jak i płatności w walucie problemem. Dolar dzięki kantorom internetowym stał się ławo dostępny, a towary z Chin osiągalne w sprzedaży internetowej. Konfiguracja tych rozwiązań powoduje zaś, że zakupy za granicą stają się tak samo popularne i wygodne jak w Polsce.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku