Jesteś bombardowany powiadomieniami z Facebooka? Codziennie otrzymujesz informacje o nowych wydarzeniach, postach w grupach, znacznikach czy aktualizacjach? Twoja skrzynka mailowa zasypana jest wiadomościami z portalu i nieustannie słyszysz dźwięk telefonu z otrzymywanymi powiadomieniami? Na szczęście możesz szybko rozwiązać ten problem i po prostu je wyłączyć. W poniższym artykule dowiesz się jak zrobić to za pomocą kilku kliknięć.
Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy
Jak wyłączyć powiadomienia z Facebooka?
Portal umożliwia wyłączenie powiadomień zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Możesz wyłączyć je wszystkie lub tylko te, którymi nie jesteś zainteresowany. Dodatkowo możesz wyłączyć miejsce odbierania powiadomień. Zobacz jak to zrobić na telefonie z systemem Android:
Krok 1: Kliknij ikonę w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Ustawienia i prywatność


Krok 2: Kliknij opcję Ustawienia i znajdź pole Powiadomienia


Krok 3: Przejdź do Ustawienia powiadomień, a potem z listy Otrzymywane powiadomienia wybierz opcję którą chcesz wyłączyć (np. Znaczniki)


Krok 4: Zaznacz nadawców od których chcesz otrzymywać powiadomienia w polu Powiadom mnie, gdy oznaczy mnie, a następnie przesuń suwaki w lewo w celu wyłączenia powiadomień w Miejscu odbierania tych powiadomień

Dodatkowo w polu Kropki powiadomień możesz wyłączyć Skróty, które będą wyświetlać kropki powiadomienia
Problem dużej ilości powiadomień na Facebooku można szybko rozwiązać. Wystarczy w polu Otrzymywane powiadomienia wyłączyć te, których nie chcesz otrzymywać. W ten prosty sposób w znacznym stopniu ograniczysz ilość odbieranych wiadomości.
Masz pytania dotyczące powiadomień? Napisz je w komentarzu.
Odpowiemy najszybciej jak się da!
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVG SecureVPN. Prywatność i anonimowość w sieci jest możliwa!
Ja mam problem z podwójnymi powiadomienia na IPhone 12 pro. Przychodzi powiadomienie z fb odnośnie wiadomości na Messenger i z Messenger. Chce wyłączyć te z fb ale nigdzie nie widzę takiej mozliwosci
Czy w obu aplikacjach jest Pani zalogowana na to samo konto? Sprawdziłem u siebie i faktycznie nie ma takiej opcji, ale też wydaje mi się, że od kiedy Facebook przeniósł wiadomości do osobnej aplikacji, to nie powiadamia już o nowych wiadomościach. Ewentualnie, czy to możliwe, że jest Pani zalogowana w przeglądarce do Facebooka i stamtąd przychodzą powiadomienia?
Odinstalowałam obie aplikacje, wyłączyłam i włączyłam telefon. Najpierw zainstalowałaś Messenger potem Facebook i już jest dobrze
Tak, to chciałem zaproponować jako kolejny krok 🙂 Cieszę się, że działa!
Witam mam problem bo w najnowszej aktualizacji nie mogę wyłączyć dźwięku jak dam np. Komuś lajka pod postem. Wie ktoś jak to wyłączyć?
Jeśli jest to związane z nową aktualizacją, to jest duża szansa, że to błąd FB. Czy to się dzieje na komputerze czy urządzeniu mobilnym?
Podepnę się do pytania. Też mam taki problem po aktualizacji. W ustawieniach nie ma możliwości wyłączenia dźwięku w aplikacji na urządzeniu mobilnym. Odinstalowanie i zainstalowanie na nowo nic nie pomogło.
Dźwięki powinno się wyłączać z poziomu ustawień urządzenia, nie aplikacji.
Witam.moj były miał mojego faceboka i mesangera jak jeszcze byliśmy razem. Od kad się rozstaliśmy zmieniłam hasła wylogowałam wszystkie telefony no ale niestety cały czas przychodzą powiadomienia kto pisze do mnie albo inne powiadomienia chodź nie może zobaczyć treści bo nie jest zalogowany. Co mogę zrobić aby przestały mu przychodzić takie powiadomienia na jego telefon. jak to zrobić z mojego telefony bo on nie chce sam tegoż robić bo wie kto do mnie pisze .pozdrawiam
Dzień dobry,
Niestety nie da się z tym nic zrobić. Można tylko liczyć na to, że Facebook wprowadzi poprawkę do systemu, która uniemożliwi takie podglądanie. Myślę, że najbezpiecznie byłoby zmienić konto i przekazać informację wszystkim znajomym o nowym koncie.
Zainstalować Messengera, wówczas fb nie zajmuje się wiadomościami i nie wysyła powiadomień o nich. Rolę rozmów przejmuje Messenger a ten nie powiadamia o nich na maila.
Bardzo dobra rada 🙂 Dziękujemy za podzielenie się nią!
Witam,otrzymuję codziennie po kilkaset powaiadomień od osób z azji ,afyki i nie wiadomo nawet skąd,jest to bardzo irytujące ,nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem
Cześć,
Jakiego typu powiadomień? Prywatne wiadomości przez messengera czy powiadomienia o aktywnościach, azjaci reagują na Twoje posty i aktywność?
Te powiadomienia widzisz na Facebooku czy przychodzą Ci mailem?
Prywatne wiadomość wszystkie odrzucam ,czasem reagują na moje posty ale rzadko,Przychodzą na FB.
Rozumiem, przejdź na stronę ustawień prywatności
https://www.facebook.com/settings/?tab=privacy
Ogranicz możliwość wyszukiwania Twojego profilu i kontaktowania się z Tobą kto może Cię wyszukać na podstawie emaila i telefonu, oraz na samym dole ustaw wiadomości od innych użytkowników, przestaw z Folder Inne na „nie chcę otrzymywać próśb”. Dzięki temu obce osoby nie będą mogły spamować Twojego messengera.
Hej,za jakie powiadomienia ja zapłacę,czy za opcje-komentarze,-znaczniki,-przypomnienia,-więcej aktywności związanych z Tobą
Cześć,
Nie za bardzo rozumiem pytanie, mógłbyś sprecyzować co masz na myśli?
Pomocy! Na fb dostaję powiadomienia push z grupy, której nawet nie jestem członkiem. Nie wiem jak je wyłączyć 🙁
Cześć, dzieje się tak, gdy ktoś Cię zaprosił do grupy publicznej, ale nie potwierdziłaś dołączenia. Przejdź na stronę tej grupy, powinnaś widzieć, że Twoje członkostwo oczekuje na potwierdzenie, kliknij opuść i przestaniez dostawać powiadomienia z tej grupy 🙂
Miałeś rację, faktycznie chodziło o zaproszenie. Teraz mam spokój. Dziękuję 🙂
Cześć,
Założyłem funpage przy moim profilu na Facebooku (czyli utworzyłem stronę).
Czy jest możliwość, abym nie otrzymywał powiadomień o wiadomościach wysyłanych na funpage w określonych godzinach i dniach?
Mam ustawioną automatyczną wiadomość o nieobecności i faktycznie to działa, gdy ktoś napisze wiadomość kierowaną na funpage. Jednak otrzymuję powiadomienie push. A nie chciałbym w tym czasie mieć takich powiadomień, skoro mam ustawioną nieobecność np. w niedzielę.
Cześć,
niestety, o ile wiem powiadomienia masz albo włączone, albo nie, nie ma harmonogramu powiadomień dla określonych godzin kiedy powiadomienia push mają działać.
Jakiś czas temu w powiadomieniach kliknęłam na powiadomieniu o transmisji na żywo „wyłącz powiadomienia tego typu”. Do tej pory nie otrzymuje powiadomień o żadnej transmisji. Chciałabym to cofnąć i otrzymywać te powiadomienia- co zrobić? Mam ustawione wszystkie powiadomienia (na film tez), zainstalowlaam na nowo fb, wszystkie inne powiadomienia przychodzą tylko te o transmisjach na żywo nie. Obstawiam, ze to wina tego kliknięcia „wyłącz powiadomienia tego typu”. Jak to cofnąć?
Cześć, znalazłem taki opis w pomocy FB https://www.facebook.com/help/208481212895336
dziękuję. To wszystko już próbowałam i ustawiałam. Nie jest to wina telefonu, bo logując się na konto męża powiadomienia o transmisjach przychodzą. Ewidentnie jest to wina ustawień na fb na moim koncie i obstawiam to kliknięcie sprzed roku „wyłącz powiadomienia tego typu”. Tylko nie wiem gdzie to przywrócić :/ albo reset ustawień do fabrycznych/pierwotnych?
Jak wyłączyć na Facebooku powiadomienia o grupach, reklamach jak coś kiedyś szukało się na Internecie, a teraz jest tego zalew na mediach społecznościowych i co drugi post tego dotyczy?
Czy mozna wylaczyc powiadomienia o umieszczonych przeze mnie postach tylko dla 1 osoby.Chodzi o to zeby post byl widoczny lecz aby tej osoby o tym nie powiadamiac.Nie chce wylaczac tych powiadomien dla pozostalych osob.
Cześć,
W Ustawienia > Prywatność > Twoja aktywność możesz zdefiniować tryb Tylko znajomi z wyjątkami i określić wykluczone osoby, które nie będą powiadamiane o nowych postach, ale też nie będą ich widziały na swoich osiach czasu, że jakąś nową aktywność zamieściłaś. Wyłączenia tylko powiadamiania jej o nowych postach niestety nie znalazłem w ustawieniach.