Win32.Zimuse – nam nie grozi.

0

Krążą po sieci liczne informacje w ciągu ostatnich kilku tygodni na temat nowego wirusa najczęściej określanego mianem Win32.Zimuse.

Robak atakuje sektor MBR (Master Boot Record – główny rekord rozruchowy) i doprowadza do utraty wszystkich partycji z dysku twardego co dla niedoświadczonego użytkownika oznacza również utratę danych.

Wypada więc poinformować wszystkich, którzy zaufali AVG, że nam Zimuse nie grozi.

Przeprowadziłem odpowiednie testy na próbkach Zimuse i z powodzeniem AVG 9.0 wykrywa wszystkie znane jego mutacje i na bieżąco jest również w kwestii kolejnych pojawiających się wersji.

Warto wiedzieć, że Zimuse przez AVG jest wykrywany pod nazwą SHeur2.CGGM – ta różnica wynika z indywidualnego podejścia do nomenklatury szkodników przez różnych producentów rozwiązań antywirusowych.
Sedno sprawy jest proste – z AVG Zimuse nam nie zagraża.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź dobry antywirus AVG Internet Security. Idealny jeżeli potrzebujesz profesjonalnej ochrony domowego komputera.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

Specjalista pomocy technicznej AVG, IT Wizard, zapalony gracz, fan komiksu, literatury fantasy i muzyki metalowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku