Surfshark VPN – czy warto? Jak działa program? Krótka recenzja i przewodnik

0

Prywatność w Internecie – czy można ją zachować i bezpiecznie przeglądać interesujące nas treści? Z pomocą przychodzą oprogramowania VPN, a jednym z nich jest Surfshark. Dziś przyjrzymy się ja działa to oprogramowanie VPN.

Co to jest i jak działa VPN?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jak działa program Surfshark.

Dzięki szyfrowanemu połączeniu nikt nas nie podgląda.

VPN pozwala na anonimowe podłączenie się do sieci. Gdy korzysta się z niego podczas nawiązywania połączenia, komputer łączy się najpierw z serwerem VPN, a dopiero serwer łączy się z Internetem. Dlaczego jest to takie ważne?

Takie połączenie jest szyfrowane specjalnymi protokołami. Dzięki temu nasze działania nie są widoczne na zewnątrz (dla hakerów, korporacji, czy stron zbierających dane do wyświetlenia reklam). Nikt nie może zobaczyć co wysyłamy i co odbieramy, a to oznacza, że nasza obecność w Internecie pozostaje całkowicie anonimowa.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

 1. Pozwala ukryć swój adres IP i pozostać anonimowym w Internecie
 2. Zapewnia bezpieczeństwo w publicznych sieciach Wi-Fi
 3. Umożliwia dostęp do treści niedostępnych w naszym kraju
 4. Zapewnia dostęp do niższych cen produktów oferowanych w innych krajach

Funkcje oferowane przez Surfshark:

1. Możliwość nawiązania połączenia VPN z najszybszym dostępnym serwerem lub z najbliższym krajem

Wybierając bezpieczne połączenie możemy wybrać pomiędzy najszybszym dostępnym serwerem w okolicy lub połączeniem z serwerem zagranicznym. Połączenie przechodzące prze inny kraj umożliwia dostęp do treści blokowanych w naszym kraju. To wszystko możemy osiągnąć za pomocą jednego kliknięcia.

 

Funkcje połączenie za pomocą Surfshark.

Wybieramy pomiędzy najszybszym serwerem a najbliższym krajem do połączenia.

2. Wybranie statycznego IP, ulubionej listy adresów lub konkretnej lokalizacji, z której chcemy się połączyć

Niektóre serwery działają szybciej a niektóre wolniej. Tak samo treści w różnych krajach są różnie blokowane. Dlatego Surfshark oferuje nam możliwość stworzenia własnej najlepszej listy serwerów za których pośrednictwem będziemy łączyć się z intranetem.

Funkcje programu Surfshark.

Bez problemu ustawimy ulubione serwery.

3. Możliwość włączenie funkcji CleanWeb, która blokuje reklamy, złośliwe oprogramowanie i trackery

Reklamy są dzisiaj widoczne na niemalże każdej stronie www. Często bywają irytujące i przeszkadzające w przeglądaniu treści. Surfshark posiada swój własny bloker do reklam CleanWeb. Wystarczy ,że włączymy go w menu i reklamy oraz trackery nie będą przeszkadzały w czasie surfowania po sieci.

Dodatkowe funkcje programu Surfshark.

Koniec z drażniącymi reklamami dzięki funkcji CleanWeb.

4. Możliwość wyboru aplikacji oraz stron, z którymi nie chcemy łączyć się za pomocą VPN lub chcemy łączyć się tylko za pośrednictwem VPN

Nie zawsze korzystanie z VPN jest konieczne ale niektóre strony powinno odwiedzać się tylko i wyłącznie w szyfrowanym połączeniu. Dlatego Surfshark umożliwia stworzenie listy stron z którymi będziemy łączyć się tylko za pomocą VPN.

Program VPN Surfshark. Dlaczego warto korzystać.

Dodatkowo możemy włączyć dwie płatne funkcje w cenie 0,99 dolara miesięcznie:

1. Funkcja Hacklock

Funkcja, która powiadomi nas o sytuacjach, gdy nasz adres email zostanie opublikowany bez naszej zgody.

2. Funkcja BlindSearch

funkcja pozwalająca wejść w prawdziwy tryb prywatny i przeglądać treści internetowe bez bycia atakowanym przez reklamy.

Ustawienia Surfshark.

Kill Switch. Czyli połączenie anonimowe albo żadne.

Pozostałe ciekawe funkcje jakie oferuje Surfshark są możliwe do włączenia w ustawieniach. Na pewno na uwagę zasługuje funkcja Kill Switch, która nie pozwoli nam połączyć się z Internetem, jeżeli nie będzie dostępne połączenie VPN.

Platformy obsługiwane przez Surfshark

Surfshark dostępny jest na wiele platform.

Surfshark zabezpiecza niemalże każdą platformę.

Bez znaczenia z jakiej platformy korzystasz to Surfshark zapewni jej bezpieczne połączenie. Surfshark to VPN który zabezpieczy Androida, Komputer PC, Maca i wiele innych platform. Dzięki temu korzystanie z bezpiecznego połączenia jest możliwe w każdej chwili, miejscu i na każdym urządzeniu. Sprawdź poniżej wszystkie platformy jakie obsługuje Surfshark. Jeżeli korzystasz jednoczesnei z kliku pratofrm to dla Surfshark nie jest to problemem.

Surfshark dostępny jest na:

 • Chrome
 • Firefox
 • Android
 • iOS
 • macOS
 • Windows
 • LINUX
 • FIRE TV

Jak w 3 krokach skorzystać z SurfShark?

Krok 1. Zarejestruj się na stronie Surfshark 

Krok 2. Wybierz plan abonamentowy

Krok 3. Zainstaluj program na konkretnym urządzeniu i ciesz się bezpiecznym połączeniem VPN. Surfshark umożliwia zainstalowania aktywnego programu na tylu urządzeniach ilu chcesz. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie każdego urządzenia domowników.

Pakiety cenowe Surfshark

Cena Surfshark.

Surfshark umożliwia testowanie przez 30 dni.

Program dostępny jest w trzech wariantach cenowych:

 1. 11,95 USD/miesięcznie (subskrypcja odnawiana co miesiąc, bez zobowiązań długoterminowych)
 2. 1,99 USD/miesięcznie przy zakupie programu na 24 miesiące (w tym pakiecie mamy możliwość zwrotu kosztów do 30 dni w przypadku rezygnacji)
 3. 5,99 USD/miesięcznie przy zakupie programu na 12 miesięcy

Opłacić program możemy na kilka sposobów: Metody płatności za program Surfshark.

Dlaczego właśnie SurfShark?

Warto wybrać SurfShark z kilku powodów.

Po pierwsze dostajemy możliwość całkowitego zwrotu kosztów do 30 dni, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z programu. Mamy więc czas na testowanie rozwiązania w praktyce oraz gwarancję, że nie kupimy kota w worku.

Kolejnym plusem jest naprawdę szeroka liczba platform na których możemy zainstalować oprogramowanie Surfshark, co pozwala korzystać z niego właściwie na każdym rodzaju sprzętu.

Zaletą jest także to, że Surfshark posiada ponad 1700 serwerów w ponad 63 krajach, co ułatwia korzystanie z naprawdę szybkiego i bezpiecznego łącza. Dodatkowo obsługa programu nie wymaga specjalistycznej wiedzy i szkoleń, bo jest bardzo intuicyjny i prosty w nawigacji.

Surfshark oferuje również ciekawe programy lojalnościowe. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z jego działania, możemy go polecić swoim znajomym i w ten sposób zyskać aż do roku bezpłatnej usługi. Więc jeżeli zależy nam na zachowaniu jak największej prywatności w Internecie to warto przetestować Surfshark i jego przydatne funkcje.

Co zrobić aby otrzymać darmowe miesiące Surfshark?

 1. Wejdź w ustawienia Surfshark
 2. Wybierz „Zdobądź darmowe miesiące”Jak uzyskać darmowe miesiące w programie Surfshark?
 3. Pobierz link partnerski i przekaż go swoim znajomym.Gdzie znaleźć link partnerski Surfshark?

Każdy znajomy otrzyma 30 dni dostępu do programu Surfshark. Natomiast jeżeli zdecyduje się opłacić to dla nas czekają darmowe miesiące korzystania z Surfshark.Nagrody za promowanie programu Surfshark.

Jak zamówić VPN Surshark?

Najprościej wejść na stronę i tam zamówić program – Surfshark

Oceń artykuł
[Głosów: 9 Średnia: 4.1]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku