Ubezpieczenia biznesowe w UK – przegląd dostępnych rozwiązań

0

Branża ubezpieczeniowa w Wielkiej Brytanii działa bardzo dynamicznie i jest zdecydowanie bardziej rozwinięta niż ta, którą znamy z polskiego rynku. Sprawia to, że dostępny jest cały szereg rozwiązań, zaczynając od tych zapewniających podstawową ochronę, przez ubezpieczenia, które w określonych sytuacjach są obowiązkowe, aż do rozwiązań stworzonych z myślą o konkretnych zagrożeniach, które możemy idealnie dopasować do naszej sytuacji.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Warto w tym miejscu wspomnieć, że mnogość dostępnych opcji nie dotyczy tylko i wyłącznie polis indywidualnych, ale również tych biznesowych – to właśnie nimi zajmiemy się w tym artykule. Oczywiście poniższa lista nie wyczerpuje możliwych do wybrania możliwości, i w celu znalezienia najlepszych rozwiązań dla Twojej firmy warto skontaktować się z doświadczonym doradcą ubezpieczeniowym, ma jednak na celu pokazanie na jak różnorodne polisy możemy liczyć.

Ubezpieczenie nieruchomości komercyjnej

Ubezpieczenie nieruchomości komercyjnej to sposób na zabezpieczenie budynku na wypadek zniszczeń – jednak znalezienie polisy dopasowanej do Twoich potrzeb nie jest prostym zadaniem, ponieważ zależy przede wszystkim od sposobu wykorzystania budynku. Inaczej będzie wyglądało ubezpieczenie budynku, w którym znajduje się siedziba Twojej firmy, inaczej będzie wyglądało ubezpieczenie sklepu, a jeszcze inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku nieruchomości przeznaczonych na wynajem.

[trybawaryjnys]Co więcej, na brytyjskim rynku ubezpieczeniowym znaleźć można nie tylko polisy oferujące ochronę samej nieruchomości, ale też dodatkowe rozwiązania, które zapewnią Ci kompleksową ochronę. Jest to na przykład ubezpieczenie gwarancji czynszu, ale też ubezpieczenie zawartości budynku.

Ubezpieczenia dla branży motoryzacyjnej

Każdy samochód w Wielkiej Brytanii potrzebuje ubezpieczenia, by móc legalnie poruszać się po drogach, jeśli zaś chodzi o samochody wykorzystywane w ramach działalności firmy – potrzebują one polis uwzględniających wykorzystanie w celach biznesowych. Jednak wykorzystanie biznesowe pojazdów mechanicznych może wyglądać bardzo różnie, dlatego też dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych rozwiązań, między innymi:

 • ubezpieczenie floty samochodów firmowych: dla firm, które w ramach swojej działalności korzystają z wielu pojazdów, dostępne są polisy pozwalające na zabezpieczenie całej floty jednocześnie.
 • ubezpieczenia dla kurierów: dla samochodów wykorzystywanych w branży transportowej przeznaczona jest polisa z użytkiem pojazdu tzw. “hire and reward”, czyli przewozu towarów za opłatą. Terminowe dostarczanie przesyłek wymaga sprawnego samochodu, warto więc zadbać też o odpowiednie ubezpieczenie gwarantujące pomoc drogową na wypadek awarii auta na drodze. Możliwe jest również dokupienie polisy ubezpieczającej transportowane towary.
 • motor trade insurance: jest to rodzaj ubezpieczenia przeznaczony dla firm działających w branży motoryzacyjnej, np. garaży naprawiających auta czy firm handlujących samochodami. Jeśli rozpoczynasz tego typu działalność, warto już na samym początku upewnić się, czy nie jest ono wymagane.

Kompleksowe ubezpieczenie firmy

Nie zawsze konieczne jest szukanie pojedynczych rozwiązań w odpowiedzi na każdy rodzaj zagrożenia, przed którym chcesz się zabezpieczyć. Na rynku dostępne są również pakiety ubezpieczeniowe, pozwalające na kompleksowe ubezpieczenie biura czy fabryki. Warto zaznaczyć, że nie są to rozwiązania uniwersalne, dlatego szczegóły polisy można dopasować do indywidualnych potrzeb firmy, zabezpieczając zarówno narzędzia niezbędne do pracy, jak i zapewniając sobie ochronę przed różnego rodzaju ryzykami.

Nawet w ramach jednej branży, różnice pomiędzy indywidualnymi firmami mogą być ogromne – każdy biznes ma swoje własne cele i sposób działania, tak samo, jak każdy biznes powinien mieć ochronę dopasowaną do swojej własnej sytuacji. Dlatego warto wybierać rozwiązania szyte na miarę i współpracować z ubezpieczycielami, którzy rozumieją takie potrzeby.

Artykuł zewnętrzny

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku