Jak wybrać dobre tusze i tonery do drukarek?

0

Podczas wyboru drukarki należy zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, związane między innymi z szybkością i sprawnością druku – zarówno w kolorze, jak i w trybie monochromatycznym. Sposób przygotowania sprzętu, a także jego możliwości, nie są jednak jedynymi kwestiami, którymi trzeba się zająć. Ogromne znaczenie mają bowiem wykorzystywane materiały eksploatacyjne.

Dlaczego jakość tonerów i tuszów jest tak ważna?

Wiele osób zapewne stwierdzi, że to lekka przesada. W końcu tusze czy tonery do drukarek przeważnie są do siebie bardzo podobne – gwarantują więc zbliżony sposób działania oraz „osiągi”. Taki pogląd jest jednak błędny. Jak się bowiem okazuje, poszczególne produkty mogą się między sobą znacząco różnić. Warto wybierać więc te, które gwarantują wysoką jakość i wydajność działania – tusze i tonery spełniające te kryteria znaleźć można w sklepie DrTusz.pl.

Co jeśli dokonasz złego wyboru i kupisz produkt co najwyżej przeciętny? Oczywiście nadal pozwoli on na korzystanie z wszystkich możliwości drukarki, jednak musisz przygotować się na:

  •       niższą wydajność druku,
  •       krótszą żywotność produktu,
  •       ewentualne awarie, związane na przykład z rozlaniem atramentu.

Największym problemem wydaje się tu żywotność zakupionych akcesoriów. Tanie tusze i tonery starczą na dość krótko, dlatego szybko trzeba je wymieniać. W efekcie początkowe oszczędności okazują się tylko pozorne.

Jaki tusz do drukarki wybrać?

Oryginalny tusz to lepsze wydruki i sprawna praca Twoje drukarki.

Dobre tusze i tonery do drukarek – jak je odróżnić?

Skoro wiadomo już, jak ważne dla codziennego użytku okażą się produkty dobrej jakości, należy przejść do ich wyboru. Na co więc zwrócić uwagę porównując ze sobą różne materiały eksploatacyjne? Oczywiście na ich parametry techniczne – są one istotne zarówno ze względu na przydatność tuszów oraz tonerów, jak i na ich dopasowanie do posiadanego modelu drukarki.

  • Pojemność. W ten sposób opisywany jest tusz do drukarki. Pojemność zazwyczaj podaje się mililitrach. Jak łatwo odgadnąć, im jest większa, tym lepiej, choć zdarzają się pewne wyjątki. Wiele zależy bowiem od kolejnego  parametru.
  • Wydajność. Wskazuje, ile (w przybliżeniu) stron pozwoli wydrukować jeden produkt – tusz bądź toner. Jest to więc informacja najważniejsza, na podstawie której należy porównywać ze sobą konkretne tusze i tonery. Co istotne, wydajność jest zazwyczaj podawana dla 5-procentowego pokrycia jednej strony.
  • Koszt jednej strony. Zależy od pojemności i wydajności produktu. Parametr ten umożliwia łatwe obliczenie kosztów eksploatacyjnych. Przyda się zwłaszcza wówczas, gdy drukarka wykorzystywana jest bardzo często.
  • Rodzaj. Zwróć na to uwagę wówczas, gdy kupujesz tusz do drukarki. Na rynku znaleźć można bowiem nie tylko typowe kartridże, ale również produkty do napełniania, a także specjalny tusz fotograficzny.
  • Kompatybilność. Czyli do jakiej drukarki pasuje tusz bądź toner. Producenci przygotowują zarówno modele dedykowane konkretnym urządzeniom, jak i wersje uniwersalne, pasujące do wielu sprzętów.

Zamienniki czy produkty oryginalne?

Na koniec warto jeszcze poruszyć jedną z najczęściej podnoszonych kwestii na różnego rodzaju forach dyskusyjnych. Oryginalne tusze i tonery do drukarek zazwyczaj gwarantują nie tylko wysoką jakość wydruku, ale też długą żywotność i bezawaryjność. Czy to samo mogą zapewnić również zamienniki?

Jak najbardziej! Pod warunkiem jednak, że zostały przygotowane w odpowiedni sposób, z użyciem dobrych materiałów. Z tego względu najbezpieczniejszym wyborem okażą się produkty pochodzące od sprawdzonych, cenionych producentów. Ich zakup oczywiście powinien odbywać się w oparciu o analizę wcześniej opisanych parametrów.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku