Tryby pracy oferowane przez AVG PC TuneUp

0

wypróbuj któryś z trybów pracy w AVG PC Tune up

Oprogramowanie AVG PC TuneUp zostało stworzone tak, aby w jak największym stopniu zwiększyć nasz komfort podczas pracy przy komputerze. Jednym z elementów które mają zapewnić nam taki komfort są Tryby komputera oraz Tryb samolotowy. Dzięki tym modułom możemy zmienić i przystosować ustawienia sytemu za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Wszystko za sprawą bardzo przejrzystych i intuicyjnych kreatorów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Tryb ekonomiczny

Tryb zapewnia niskie zużycie energii, a co za ty idzie dłuższą pracę na baterii.

Do wyboru mamy trzy możliwości konfiguracji.

I. Maksymalna oszczędność energii – tryb obniżający do minimum pobór energii przez sprzęt, takie rozwiązanie może prowadzić do spadku wydajności, jednak ekstremalnie wydłuża czas pracy na baterii.

II. Średnia oszczędność energii – tryb pomaga oszczędzać energię, przy możliwie niewielkich stratach wydajności.

III. Konfiguruj ręcznie oszczędność energii – tryb umożliwiający ręczne przystosowanie do swoich potrzeb zużycia energii w Trybie Economy AVG przez zmianę ustawień ogólnych, ekranu, sprzętu, usługi wyświetlania.

avgeco

Tryb zalecany podczas korzystania z zasilania bateryjnego.

Tryb standardowy

Ustawiany automatycznie po instalacji oprogramowania AVG PC TuneUp w systemie. Tryb zwykłych ustawień sytemu Windows konfigurowanych w pełni przez nas.

avgstand

Tryb zalecany podczas codziennego korzystania z komputera.

Tryb turbo

Tryb w którym natychmiast wyłączne są wszystkie zbędne funkcje działające w tle, w celu maksymalnego zwiększenia wydajności systemu. Dzięki przystępnemu kreatorowi możemy w szybki sposób wyłączyć zaplanowane zadania konserwacji, pobierania aktualizacji czy defragmentacji, wyłączyć synchronizacje z urządzeniami przenośnymi, ograniczyć obsługę skanerów i aparatów cyfrowych, zmienić efekty, optymalizować zużycie bez względu na zużycie energii, wyłączyć usługi udostępniania, wyszukiwania, czy też raportowania błędów, wyłączy także rzadko używane usługi.

avgtur

Tryb zalecany podczas korzystania z wymagających programów oraz gier.

Tryb samolotowy

Tryb samolotowy pozwala szybko wyłączyć urządzenia sieci Wi-FI czy też Bluetooth sprawiając, że komputer staje się zgodny z zasadami bezpieczeństwa w liniach lotniczych. Po zakończonej podróży możemy szybko wrócić do wcześniejszych ustawień.

avgwi

Tryb bardzo przydatny, gdy dużo podróżujemy w szczególności samolotem.

Zachęcam serdecznie do komentowania i dzielenia się przemyśleniami oraz przeglądania drugiej odsłony powstającej serii „AVG krok po kroku”.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP to rewelacyjny program do naprawy wydajności komputera. Zestaw narzędzi do oczyszczenia, naprawienia i przyspieszenia komputera w jednym miejscu.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku