Technologia (zbyt) przyjazna dla seniorów i emerytów?

0

Ponad dwie piąte (43%), osób powyżej wieku 50 lat czuje się traktowana przez firmy technologiczne niczym dzieci. Tak wynika z naszej ostatniej ankiety, w której zapytaliśmy prawie sześć tysięcy osób w wieku ponad 50 lat, na temat ich wiedzy i opinii o najnowszej technologii. Akcja przeprowadzona została w ramach badań cyfrowe dzienniki AVG.

Seniorzy czują się traktowani z góry

Co więcej, część z tych osób narzeka na fakt, iż firmy rozmawiają z nimi używając przesadnie prostego języka (39%) oraz traktują każdą starszą osobę w ten sam sposób (32%). Takie postępowanie nie jest niczym uzasadnione, jako że tylko 16% ankietowanych oceniło się na użytkowników początkujących, natomiast większość z nich (76%) uważa się za przeciętnych znawców technologii.

Badania dotyczące użytkowania urządzeń i aplikacji przez osoby w wieku 50+ przedstawiły również inne problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci:

  • 87% ankietowanych osób przyznało, że kilka razy mieli obawy co do swojego bezpieczeństwa i prywatności online
  • 66% seniorów martwi się o swoje dane i pliki
  • 44% z nich obawia się o prywatność informacji osobistych

Firmy technologiczne powinny mocno zastanowić się, zanim zaczną izolować starszych klientów. Jest to ciągle rozwijające się grono odbiorców, które aktywnie korzysta z urządzeń mobilnych i aplikacji oraz co ważniejsze, może pozwolić sobie finansowo na najnowsze nowinki technologiczne. I choć istotne jest, aby dbać o ich prywatność i bezpieczeństwo, należy robić to w taki sposób, aby osoby starsze nie czuły się przy tym lekceważone, ani poniżane.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku