Wystawiaj, przechowuj i kontroluj faktury dzięki aplikacji do fakturowania Taxon

4

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę musi wystawiać faktury swoim klientom. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu programów, jednak nie wszystkie są łatwe w obsłudze i zapewniają integrację z biurem rachunkowym. Przenoszenie danych jest uciążliwe, dlatego już na wstępie warto wybrać taki program, który posłuży firmie latami. Taką aplikacją jest Taxon.

Program do faktur TAXON

Taxon to przede wszystkim darmowa aplikacja do wystawiania faktur. Intuicyjna i naprawdę prosta w obsłudze ułatwi życie niejednemu przedsiębiorcy. Przekonajcie się sami jak wygląda i działa aplikacja Taxon.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Główne menu programu do wystawiana faktur TAXON.

Taxon wita nas prostym menu, które opanujemy w mgnieniu oka.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Funkcje aplikacji do faktur Taxon

Dodawania faktur kosztowych oraz sprzedażowych

Z poziomu głównego menu można wystawiać faktury naszym kontrahentom. Przejrzysty layout i opisy pól do uzupełnienia nie pozostawiają wątpliwości co należy wpisać w które okienko. Program pilnuje czy wszystkie dane niezbędne do prawidłowego wystawienia faktury zostały uzupełnione. Ułatwieniem jest możliwość pobrania informacji o firmie z rejestru CEIDG lub KRS, dzięki czemu są one bezbłędne, a wystawienie faktury odbywa się w tempie ekspresowym.

Aplikacja umożliwia także zapisywanie szkiców faktur, z których można skorzystać przy wystawianiu cyklicznych dokumentów temu samemu kontrahentowi. Jedyne co będzie wymagało zmiany, to data oraz kwota. To kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu – zwłaszcza wtedy, gdy rozliczanie miesiąca zabiera go coraz więcej.

 

Menu dodawania faktur sprzsedazowych i kosztowych w programie TAXON.

Dodawanie i wystawianie faktur nie może być łatwiejsze.

Aplikacja Taxon umożliwia wystawianie faktur każdego typu: faktur zwolnionych z VAT, faktur VAT, korekt, proform, faktur zaliczkowych, faktur marża/vat.

 

Rodzaje faktur jakie można wystawić za pomocą programu TAXON.

Taxon oferuje możliwość wystawienia każdej faktury.

Przy obsłudze faktur kosztowych aplikacja również zaoszczędzi nam wiele czasu. Fakturę możemy dodać na trzy różne sposoby: robiąc zdjęcie, przesyłając plik lub skan. Dzięki temu zaraz po zakupieniu towaru wystarczy pstryknąć zdjęcie faktury i jednym kliknięciem wrzucić go do aplikacji, gdzie dokument będzie przechowywany w bezpieczny sposób.

Bilans przychodów i kosztów firmy

W głównym menu aplikacji mamy dostęp do bilansu wydatków i przychodów firmy. Na diagramie pokazane jest zestawienie przychodów oraz kosztów firmy, a w tabeli obok otrzymujemy również bieżące wyliczenie zysków. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której w jednym miejscu mamy informacje o budżecie firmy. Ułatwia ona kontrolowanie wydatków i przychodów.

Bilans możemy uzyskać z aktualnego miesiąca, trzech lub sześciu ostatnich miesięcy, ostatniego roku lub wybranego przez nas okresu.

Funkcja bilansu zysków i kosztów w programie do faktur TAXON.

Dzięki funkcji bilansu na bieżąco widzimy zyski i wydatki firmy.

Moja firma – ustawienie Taxon

Dokładnie uzupełnione dane firmowe umożliwiają szybsze wystawianie faktur, bo są pobierane automatycznie przy każdej nowej fakturze. Aplikacja pozwala na dodanie i zapisanie wszystkich najważniejszych informacji dotyczących naszej firmy. Poza podstawowymi danymi, takimi jak nazwa, adres oraz NIP, otrzymujemy możliwość ustawienia konkretnego adresu e-mail (na który będą kontaktować się kontrahenci) oraz numeru telefonu.

Dodatkowo możemy w prosty sposób dodać logo firmy, które również będzie umieszczane na każdym dokumencie.

Ustawienia programu TAXON.

Menu gdzie wprowadzamy dane firmowe jest naprawdę przejrzyste.

Chcesz zobaczyć jak działa Taxon?

Jak dodawać dokumenty kosztowe?

Podstawowe ustawienia programu Taxon?

Kompleksowe instrukcje przedstawiające jak skutecznie obsługiwać program Taxon dostępne są na firmowym kanale YouTube Taxon.

Jak korzystać z aplikacji Taxon – poradnik

Współpraca Taxon z biurami rachunkowymi w Polsce

Taxon współpracuje z wieloma biurami rachunkowymi w Polsce. Na głównej stronie znajduje się wyszukiwarka, ułatwiająca znalezienie biura mieszczącego się w najbliższej okolicy. Można również wyszukiwać z uwzględnieniem innych kryteriów, np. nazwy miasta lub nazwy biura – znajdź biuro rachunkowe Taxon.

Cennik Taxon dla przedsiębiorców – pakiety

Aplikacja Taxon ma kilka pakietów dla przedsiębiorców.

Pakiet darmowy daje możliwość wystawienia 10 faktur kosztowych oraz dodania 10 faktur sprzedażowych miesięcznie bez żadnych opłat. To idealne rozwiązanie dla małych i mikroprzedsiębiorców, którzy na stałe współpracują z wybranymi kontrahentami, a także tych którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Taka ilość dokumentów w zupełności wystarcza by prowadzić rozliczenia, a nie obciąża budżetu firmy dodatkowymi wydatkami już na starcie.

Płatny pakiet jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które wystawiają więcej faktur. Opłaty nie są wysokie. W ramach pierwszego progu cenowego (8zł/mies.) można wystawić do 40 faktur miesięcznie. Natomiast w sytuacji, gdy dokumentów jest więcej niż 41 (a maksymalnie 200) cena wynosi zaledwie 18 zł miesięcznie. Każdy z pakietów możemy opłacić w trzech wariantach, wykupując go na jeden, sześć lub dwanaście miesięcy.

 

Cennik TAXON programu do wystawiania faktur.

W Taxon cena zależy od ilości wystawianych faktur.

A to jeszcze nie wszystko. Płatna wersja aplikacji Taxon ma wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają prowadzenie biznesu i analizowanie jego funkcjonowania. Do najważniejszych należą: raport z miesięcznych koszów i wydatków, łatwy i stały kontakt online z dedykowaną księgową, bezpieczeństwo dzięki ubezpieczeniu OC oraz – co najważniejsze – reprezentowanie przedsiębiorcy w razie kontroli z Urzędu Skarbowego.

Taxon wyróżnia się na tle innych programów tym, że nie jest to samoobsługowy program do faktur i księgowość online, ale współpraca z prawdziwymi i wykwalifikowanymi doradcami podatkowymi którzy biorą na siebie pełną odpowiedzialność w przypadku błędów i reprezentują klienta.

Taxon to program do fakturowania i księgowości z fachową obsługą.

Cennik Taxon dla biura rachunkowego

Taxon oferuje współpracę nie tylko przedsiębiorcom, ale również biurom rachunkowym. Również i tutaj dostępne są trzy różne warianty, co pozwala wybrać ten optymalny.

Korzyści ze współpracy biura rachunkowego z Taxon to między innymi:

 • szybsza komunikacja z klientem dzięki dedykowanemu czatowi w aplikacji
 • jednolity sposób wystawiania faktur (każdy klient korzysta z aplikacji Taxon, a nie z różnych i nie zawsze sprawdzonych aplikacji do wystawania faktur)
 • faktury przesłane przez klienta są od razu widoczne w systemie
 • możliwość przesyłania przez klientów faktur w postaci zdjęć
 • gwarancja bezpieczeństwa plików dzięki specjalnym systemom zabezpieczającym
Cennik usług TAXON dla biur rachunkowych.

Pakiety współpracy Taxon z biurami rachunkowymi.

Aplikacja do fakturowania Taxon

Aplikacja Taxon dostępna jest zarówno jako aplikacja webowa, jak i aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android. W obydwu przypadkach program wygląda identycznie, dzięki czemu nie jest konieczne uczenie się obsługiwania go od nowa. Wszelkie pliki można przesyłać i odbierać w taki sam sposób, na dowolnym urządzeniu.

Aplikacja mobilna Taxon.

Taxon dostępny jest zarówno w przeglądarce jak i na urządzeniach mobilnych.

Podsumowanie

Jeżeli planujesz założyć firmę i na samym początku nie spodziewasz się ogromnych ilości faktur oraz nie chcesz niepotrzebnie wydawać pieniędzy na płatne programy, to aplikacja Taxon jest właśnie dla ciebie. Dzięki prostemu interfejsowi oraz wsparciu technicznemu kwestia fakturowania nie będzie zajmować ci dużo czasu. A dzięki możliwości integracji z biurem rachunkowym jeszcze bardziej przyspieszysz proces fakturowania i bezpiecznego przechowywania dokumentów.

Obawiasz się, czy program do fakturowania sprawdzi się również później, gdy firma zacznie się rozwijać? Taxon ma wszystkie funkcje, z których korzystają większe firmy, dlatego nie musisz się martwić. Gdy Twoja firma się rozrośnie, w kilka chwil przejdziesz na inny plan. W zależności od potrzeb, również i tu będziesz mieć wybór kilku pakietów w przystępnych cenach.

Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych funkcji dostępnych w aplikacji Taxon.

Najważniejsze elementy aplikacji Taxon:

 1. Aplikacja mobilna: TAK
 2. Aplikacja webowa: TAK
 3. Wersja darmowa: TAK (max 10 faktur kosztowych oraz max 10 sprzedażowych miesięcznie)
 4. Możliwość pobierania danych kontrahenta na podstawie NIP: TAK
 5. Możliwość sprawdzania kontrahenta czy jest na białej liście VAT: NIE
 6. Możliwość integracji z systemem biura rachunkowego: TAK
 7. Wsparcie techniczne: TAK (czat dostępny bezpośrednio w aplikacji)
 8. Wersja płatna: TAK

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem

Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

Czy appka sprawdza kontrahenta na białej liście?

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  Robert

Niestety, aplikacja nie posiada takiej funkcjonalności.

Awist
1 rok temu

Osobiście używam tego narzędzia i bardzo je polecam. Szybko sprawnie i bardzo łatwo jest się jej nauczyć.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz (@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  Awist

Bardzo się cieszymy, że narzędzie przypadło Panu do gustu.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku