Naukę programowania można zacząć na kilka sposobów. Pierwszy z nich to samodzielne poznawanie technik kodowania w domu, korzystając z poradników wideo i książek. Drugim wariantem może być pomoc ze strony znajomego programisty, który w wolnym czasie będzie poprawiać nasze błędy w kodzie i udzielać rad. Trzecią opcją jest pójście do szkoły programowania, która okaże się najlepsza dla totalnie zielonych.
Szkoła programowania to miejsce, do którego może się zgłosić każda osoba chcąca zostać programistą. Zoptymalizowany tok nauczania, wsparcie ze strony ekspertów i pracę w grupie nie tylko usprawnią proces zdobywania umiejętności koderskich, ale także wzmocnią samodyscyplinę i pokażą, jak wygląda rzeczywista praca programisty na co dzień.
5 powodów, dla których warto iść do szkoły programowania
Tok nauczania
Każda szkoła programowania ma przygotowany optymalny plan rozwoju umiejętności dla początkującego programisty. Każdy kolejny etap rozpoczyna się po opanowaniu materiału z poprzedniego, dzięki czemu nauka idzie płynnie, a tworzone projekty stają się bardziej zaawansowane.
Wsparcie mentorów
Akademia programowania tworzone jest przez doświadczonych specjalistów w branży IT. W każdej chwili można się do nich zgłosić i pochwalić się stworzonymi projektami, zapytać o wskazówki czy poprosić o pomoc w znalezieniu błędu w kodzie. Mentorzy dzielą się także wiedzą dotyczącą rynku i poradami, jak zdobywać zlecenia w kraju i za granicą.
Gwarancja pracy
Dobrzy programiści na brak pracy nie narzekają. Szkoła programowania daje jednak gwarancję zatrudnienia tuż po ukończeniu kursu. Dzięki współpracy z firmami partnerskimi kursanci mogą od razu rozpocząć swoją karierę i budować portfolio.
Materiały dydaktyczne
Na rynku dostępnych jest mnóstwo poradników i książek dotyczących nauki programowania. Szkoda kodowania korzysta tylko z najlepszych materiałów dydaktycznych. Bardzo często są to autorskie produkty stworzone na potrzeby danego kursu, dzięki czemu wiedza w nich zawarta jest niepowtarzalna i oparta na rzeczywistych przypadkach. Wykładowcy w akademiach programowania pracują na realnych przykładach, dzięki czemu już na etapie nauki wiesz, z jakiego typu zagadnieniami przyjdzie Ci pracować.
Nauczysz się pracy w zespole
Będąc programistą, warto potrafić pracować w zespole. W dużych firmach deweloperskich poszczególne grupy programistów pracują nad konkretnymi funkcjami. Dobra współpraca i komunikacja pomiędzy nimi zapewniają płynność powstawania projektu.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!