5 powodów, dla których warto iść do szkoły programowania

0

Naukę programowania można zacząć na kilka sposobów. Pierwszy z nich to samodzielne poznawanie technik kodowania w domu, korzystając z poradników wideo i książek. Drugim wariantem może być pomoc ze strony znajomego programisty, który w wolnym czasie będzie poprawiać nasze błędy w kodzie i udzielać rad. Trzecią opcją jest pójście do szkoły programowania, która okaże się najlepsza dla totalnie zielonych.

Szkoła programowania to miejsce, do którego może się zgłosić każda osoba chcąca zostać programistą. Zoptymalizowany tok nauczania, wsparcie ze strony ekspertów i pracę w grupie nie tylko usprawnią proces zdobywania umiejętności koderskich, ale także wzmocnią samodyscyplinę i pokażą, jak wygląda rzeczywista praca programisty na co dzień.

5 powodów, dla których warto iść do szkoły programowania

Tok nauczania

Każda szkoła programowania ma przygotowany optymalny plan rozwoju umiejętności dla początkującego programisty. Każdy kolejny etap rozpoczyna się po opanowaniu materiału z poprzedniego, dzięki czemu nauka idzie płynnie, a tworzone projekty stają się bardziej zaawansowane.

Wsparcie mentorów

Akademia programowania tworzone jest przez doświadczonych specjalistów w branży IT. W każdej chwili można się do nich zgłosić i pochwalić się stworzonymi projektami, zapytać o wskazówki czy poprosić o pomoc w znalezieniu błędu w kodzie. Mentorzy dzielą się także wiedzą dotyczącą rynku i poradami, jak zdobywać zlecenia w kraju i za granicą.

Gwarancja pracy

Dobrzy programiści na brak pracy nie narzekają. Szkoła programowania daje jednak gwarancję zatrudnienia tuż po ukończeniu kursu. Dzięki współpracy z firmami partnerskimi kursanci mogą od razu rozpocząć swoją karierę i budować portfolio.

Materiały dydaktyczne

Na rynku dostępnych jest mnóstwo poradników i książek dotyczących nauki programowania. Szkoda kodowania korzysta tylko z najlepszych materiałów dydaktycznych. Bardzo często są to autorskie produkty stworzone na potrzeby danego kursu, dzięki czemu wiedza w nich zawarta jest niepowtarzalna i oparta na rzeczywistych przypadkach. Wykładowcy w akademiach programowania pracują na realnych przykładach, dzięki czemu już na etapie nauki wiesz, z jakiego typu zagadnieniami przyjdzie Ci pracować.

Nauczysz się pracy w zespole

Będąc programistą, warto potrafić pracować w zespole. W dużych firmach deweloperskich poszczególne grupy programistów pracują nad konkretnymi funkcjami. Dobra współpraca i komunikacja pomiędzy nimi zapewniają płynność powstawania projektu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku