Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla firmy»Porady»Sprzęt poleasingowy – co to oznacza?
    Porady

    Sprzęt poleasingowy – co to oznacza?

    30 sierpnia 2022Zaktualizowano:30 sierpnia 2022Brak komentarzyPrzeczytasz w 4 minuty
    Sprzęt poleasingowy - co to oznacza?

    Choć w słowniku języka polskiego, na ogół nie znajdziemy tego wyrażenia, to przyjęło się ono na dobre, zarówno wśród branży IT, jak i w rolnictwie. Coraz więcej użytkowników, zamiast nowego komputera, kupuje model po leasingu. Dlaczego? Rosnącą popularność sprzęt zawdzięcza między innymi oszczędności, ale również wysokiej jakości podzespołów. Czym jest sprzęt poleasingowy i jak przygotować się do jego zakupu? Podpowiadamy.

    Spis Treści
    Zwiń
    Rozwiń

    Co dzieje się ze sprzętem po leasingu?

    Zakup nowego wyposażenia do biura, wiąże się z ogromnym kosztem poniesionym przez pracodawcę. W związku z czym, leasing na sprzęt komputerowy stał się powszechnym wyborem przedsiębiorstw, pozwalającym na odciążenie budżetu, poprzez wygodne raty i możliwość wymiany urządzeń co 2-3 lata. Jest to więc forma wynajmu czy dzierżawy. Po zakończeniu umowy leasingowej, sprzęt poleasingowy musi wrócić do leasingodawcy, w stanie pozwalającym na jego dalszą odsprzedaż. Następnie trafia on do serwisów komputerowych, gdzie po serii testów jest odświeżany i kategoryzowany, by docelowo trafić na aukcje. W przypadku laptopów, wymieniane są dyski SSD, pamięć RAM czy pasta termoprzewodząca.

    Artykuł napisany we współpracy ze sklepem poleasingowym Otokomputery, szczegółowe informacje dotyczące produktów ujętych w artykule znajdziesz pod adresem : https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179

    Co to jest sprzęt poleasingowy i dlaczego warto go kupić?

    Wiemy już, że sprzęt poleasingowy, to przeznaczone do odsprzedaży urządzenia po leasingu – oczywiście, po ówczesnym procesie odświeżenia i odnowienia. Pozwalają na wyposażenie biura czy domu w nowoczesny sprzęt komputerowy, przy stosunkowo niskim budżecie. Nikogo nie zdziwi, że używana elektronika, jest tańsza, aniżeli nowe modele, jednak w tym przypadku możemy liczyć na coś więcej, niż tylko niska cena. W leasing bowiem brane są tylko i wyłącznie wysokiej jakości, niezawodne urządzenia biznesowe.

    Z reguły są to laptopy, komputery, monitory, czy tablety trzech czołowych producentów – Lenovo, Dell i HP, czasem zdarzają się również produkty marki Apple, Acer, czy Fujitsu. Serie biznesowe każdej z marek, mocno wyróżniają się jakością podzespołów i materiałów obudowy na tle tanich, konsumenckich modeli. Za jakością zawsze stoi cena, dlatego pierwotnie kosztowały one nawet do 80% więcej niż w momencie odsprzedaży. Nowy notebook, dostępny w sklepie komputerowym może być zatem trzykrotnie droższy od poleasingowego laptopa o podobnych, a nawet lepszych parametrach. Najważniejszą zaletą jest jednak bezpieczeństwo inwestycji, jaką jest zakup poleasingowych urządzeń.

    Urządzenia poleasingowe a używane – różnica

    To, czym jest poleasingowy sprzęt komputerowy i jakie korzyści daje, najłatwiej jednak wytłumaczyć, porównując go do używanych urządzeń z prywatnych rąk. Zacznijmy od sposobu użytkowania – modele po leasingu, wykorzystywane były do pracy, wedle wytycznych i zasad określonych w umowie, natomiast prywatny sprzedawca oferuje nam sprzęt użytkowany wedle uznania. Przez wymogi umowy leasingowej, sprzęt jest także zazwyczaj w dużo lepszym stanie, a jego ewentualne wady, wykryte podczas rzetelnych testów, są dokładnie opisane. Wisienką na torcie bezpieczeństwa, jest gwarancja serwisowa na sprzęty poleasingowe, której osoba prywatna nie jest w stanie zapewnić. Podobnie z resztą sprawa ma się w przypadku faktury, rozłożenia kosztów na raty czy zwrotów.


    Lubisz czytać nasze artykuły?

    Otrzymuj świeże informacje o nowych treściach i promocjach.



    Sprzęt poleasingowy – co znajdziesz na aukcjach?

    Ogólnodostępność leasingu dla firm sprawia, że umowy zawierane są niemal na każde urządzenie biurowe – od smartfonów po komputery stacjonarne, laptopy, a nawet telewizory czy rzutniki. Tak szeroki wachlarz, pozwala sklepom poleasingowym, na posiadanie w swojej ofercie niemal wszystkich urządzeń, jakich szukają ich klienci. Spośród dostępnych produktów bez problemu wyposażenie znajdą studenci, uczniowie, pracownicy biurowi, graficy czy programiści, ale także wszyscy Ci, którzy szukają urządzeń do prywatnych zastosowań. Między innymi są to tanie laptopy poleasingowe i komputery, o przeróżnej specyfikacji i rozmiarach – od niewielkiego netbooka 11 calowego, po sporą stację roboczą. W zależności od potrzeb, powinno się wybierać modele tak, by odpowiadały wymaganiom ich zastosowania. Poleasingowe komputery idealnie sprawdzają się w pracy, dzięki mocnym procesorom z serii intel, czy AMD, oraz wytrzymałym obudowom. Dla szukających mobilnego narzędzia pracy, czy źródła rozrywki, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się tablety poleasingowe, które pozwalają łączyć funkcje laptopa ze smartfonem – podobnie z resztą jak komputery All in One, które stanowią hybrydę monitora z komputerem stacjonarnym. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na zakup monitora poleasingowego, czy smartfonu, szeroki wybór czeka nas w outletach komputerowych.

    Sprzęt poleasingowy – gdzie bezpiecznie kupić?

    Wraz ze wzrostem świadomości, jakie korzyści płyną z zakupu poleasingowego sprzętu, rośnie również podaż. W rezultacie na rynku ląduje coraz więcej aukcji poleasingowych. Gdzie kupować sprzęt poleasingowy? Warto mieć jednak na uwadze, że nie każdy sprzedawca oferuje te same warunki. Dlatego pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, przed zakupem, jest dokładne rozeznanie. Sprawdzić musisz zarówno kwestie formalne, jak gwarancja, regulamin czy polityka zwrotów, ale również wrażenia byłych klientów. Opinie o sklepie poleasingowym, mogą dużo powiedzieć o poziomie usług, czy stanie technicznym sprzedawanych produktów.

    Podziel się z nami swoją opinią! Zostaw komentarz! Podziel się z nami swoją opinią! Zostaw komentarz!
    Podziel się z nami swoją opinią! Zostaw komentarz!

    Artykuł sponsorowany. CORE - polski dystrybutor antywirusów AVAST i AVG. Poznaj AVAST Business Antivirus antywirus dla biznesu. Wysoko oceniany i nagradzany program do pełnej ochrony/ firmy.

    Avast | AVGAvast | AVG


    Oceń artykuł
    [Głosów: 1 Średnia: 5]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    Encyklopedia Bezpieczeństwa

    Odbierz darmowe porady od AVG
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    otokomputery.pl
    • Strona

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Najnowsze komentarze
    • Patryk Dropbox jest świetny. Fajnie zintegrowany z wieloma aplikacjami, wygodny, wiele użytecznyc...Dropbox – dysk w chmurze
    • Wiktoro Dobre zasilacze awaryjne UPS ma w ofercie marka armacJaki zasilacz UPS do firmy wybrać?
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Skontaktuj się z biuro@avg.pl podaj dane subskrypcji (numer zamówienia oraz nr refe...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Robert Zainstalowałem i opłaciłem subskrypcję produktu avg TuneUp i teraz mam problem z anulowan...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Asia Świetny artykuł, ale warto go trochę zaktualizować, bo powstało sporo ciekawych stron z ra...Aplikacja z promocjami – którą wybrać?
    Skuteczny Antywirus
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz