Zmieniamy skina w Minecraft – jak to zrobić krok po kroku

0

Minecrafta nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Pomimo tego, że minęło ponad 10 lat od jego premiery, to jednak wciąż gra w niego ogromna liczba osób, które wspólnie przemierzają sandboksowe uniwersum. Aby spersonalizować własną postać wystarczy zmienić skin. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy krok po kroku.

Kto może zmienić skin w Minecraft?

Warto na początek podkreślić to, że zmiana skina postaci nie jest dostępna dla wszystkich graczy w Minecraft. Należy dysponować kontem Alpha lub Beta, a więc posiadać funkcjonalność premium. Jeśli mamy konto w takiej opcji to sama zmiana skina jest zupełnie darmowa i można ją przeprowadzać nieograniczoną ilość razy.

Jak zdobyć skin do Minecrafta?

Na początek należy zdecydować czy chcemy stworzyć własnego skina, czy może skorzystać z gotowych propozycji przygotowanych przez społeczność. W przypadku drugiej opcji wystarczy przejść na jedną z wielu popularnych witryn przeznaczonych do umieszczania tam gotowych skórek. Zwykle nawet nie trzeba się logować, aby pobrać jedną z wielu artystycznych wizji użytkowników. Następnie należy zapisać ten plik na dysku w formie PNG.

Druga opcja to przygotowanie własnej skórki. W tym celu trzeba pobrać specjalny edytor, który również można znaleźć na stronach gromadzących skiny do minecraft. Zabawa w takim programie może być nie lada rozrywką, ponieważ jego obsługa jest dziecinnie prosta i przypomina malowanie wzorów na trójwymiarowej postaci. Wygląda to podobnie do Paint. Pomimo ograniczonej ilości opcji w programie możliwe jest stworzenie pomysłowo wyglądającej postaci. Gotowy projekt należy następnie zapisać do pliku. Dodatkowo można wysłać na stronę społeczności, aby podzielić się swoją koncepcją artystyczną z innymi graczami. Więcej na ten temat na https://scroll.morele.net/.

Jak zmienić skin w Minecraft?

Krok po kroku, jak szybko zmienić skórkę:

  1. Wchodzimy na oficjalną stronę gry, czyli minecraft.net i logujemy się do konta loginem i hasłem.
  2. W prawym, górnym roku strony przechodzimy w nazwę naszego profilu i klikamy opcję poniżej, czyli Skórka.
  3. Na początek zaznaczamy czy nasz model to wersja Classic, czy Slim, a następnie przeciągamy obraz PNG na stronę lub klikamy w szary przycisk „Wybierz plik”. Po chwili ustawienia zapiszą się automatycznie.

Po zalogowaniu się do gry na komputerze będziemy mogli podziwiać naszą postać posiadającą nowo wysłaną skórkę. Jeśli jej wygląd nie będzie nam odpowiadał to na dole strony istnieje możliwość przywrócenia domyślnego wyglądu. Wtedy klikamy w żółty przycisk „Zresetuj moją skórkę” i powracamy do standardowej urody postaci. Więcej informacji na https://scroll.morele.net.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku