Jak działa sandbox w antywirusach Avast?

0

Każdego dnia na wasze komputery spływa mnóstwo nowych plików: załączniki w wiadomościach, pobrane pakiety z sieci, dane z pendrive i innych źródeł. Niestety, niektóre z nich mogą zawierać ukryte wirusy. Wystarczy uruchomić je na komputerze, by cały system uległ infekcji! Dzięki funkcji sandbox w antywirusach Avast nie musicie polegać na swojej intuicji przy ocenianiu, czy to, co chcecie odpalić, zawiera złośliwe oprogramowanie czy jednak nie.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Obecnie nie sposób uniknąć otwierania nieznanych plików na komputerze. Tyle ciekawostek przychodzi przecież w mailach, jest podsyłanych przez znajomych w social media lub dostarczanych na nośnikach zewnętrznych (np. na pendrive). Niektóre pliki mogą być jednak szkodliwe dla komputera.

Mowa o sytuacji, gdy otwarcie któregoś z nich uruchamia pobieranie i instalowanie wirusa, który uszkodzi system lub zakoduje ważne dane na dysku.

Jak działa narzędzie sandbox w antywirusach Avast?

Sandbox jest specjalnym obszarem testowym, który został oddzielony od systemu. To trochę jak klatka – wszystko co znajduje się wewnątrz nie może się wydostać.

Stworzono go po to, by użytkownik mógł bezpiecznie otworzyć każdy podejrzany plik. Nawet, jeżeli będzie on zainfekowany wirusem, nic się nie stanie. Sandbox nie pozwoli mu uciec z „klatki” i rozprzestrzenić się w systemie.

Zobaczcie na filmie jak sandbox w antywirusach Avast może pomóc wam chronić komputer przed przypadkową infekcją!

W jakich programach dla użytkowników indywidualnych można znaleźć funkcję sandbox?

 1. Avast Premier
 2. Avast Internet Security

Macie pytania?

Jesteście ciekawi czy narzędzie do otwierania podejrzanych plików w bezpieczny sposób – sandbox – jest niezbędne? Chcecie dopytać o szczegóły? Służymy pomocą!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVAST i dołącz do ludzi Cieszących się bezpieczeństwem swojego komputera.

antywirus avast logo

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku