4 drobne awarie komputera, z którymi poradzisz sobie samemu

0

Wiele uciążliwych awarii komputera jest prostych do wyeliminowania. Niekiedy do wykonania są naprawdę łatwe działania. Jak rozwiązać częste problemy, które mogą spotkać każdego użytkownika?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Zbyt wysoka temperatura

Dotykasz obudowy laptopa i czujesz, że jest gorąca? Komputer podczas pracy nagle się wyłącza i przez parę chwil nie chce się ponownie uruchomić? Najprawdopodobniej podzespoły są przegrzane. W takim przypadku najpierw należy odkręcić obudowę. Jeśli chodzi o laptopa – warto się skupić na miejscu, gdzie jest wiatrak. Następnie użyj sprężonego powietrza lub odkurzacza ustawionego na niską moc z bezpiecznej odległości, by wyczyścić układ chłodzenia.

Grafika zacina się podczas gry

Jeśli komputer spełnia wymagania techniczne gry, a grafika się zacina, to najprawdopodobniej zainstalowane są nieaktualne sterowniki. Należy je zainstalować ponownie. Wchodzimy w Menadżer urządzeń, a następnie znajdujemy kartę graficzną, klikamy dwa razy i uruchamiamy opcję zainstaluj sterownik ponownie. 

Port USB przestał działać?

Port USB, który przestał działać nie oznacza od razu, że jest bezużyteczny. Wystarczy odkręcić obudowę i sprawdzić, czy styki są prawidłowo podłączone. Zdarzają się przypadki, że połączenie delikatnie się poluzuje i port USB nie jest automatycznie wykrywany przez oprogramowanie. Warto też sprawdzić, czy wina nie leży przypadkiem po stronie urządzenia, które podpinamy pod port.

Nie umiesz rozwiązać problemu? Zgłoś się do serwisu

Problem z komputerem lub laptopem, który samemu nie można rozwiązać? A może naprawa wymaga specjalistycznego sprzętu? Potrzeba odzyskać bardzo ważne dane z dysku?

Pomóc może w tym serwis komputerów. Naprawa czasami jest naprawdę bardzo skomplikowana, a samodzielne próby rozwiązania problemu mogą spowodować, że sprzęt okaże się nie do uratowania, a wszystkie pliki po prostu przepadły. Pogotowie komputerowe może okazać się jedynym rozwiązaniem problemu. 

Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku