Spadek Ropy, ale co z energią odnawialną?

0

Co się działo na światowym rynku energii w ostatnich miesiącach? Ropa trafiała na nagłówki gazet, ale nie jest ona jedynym graczem, z kolei inny mogą zostać dotknięci pandemią w zupełnie inny sposób. Chcesz wiedzieć więcej? Ten artykuł informacyjny Vestle zawiera najważniejsze informacje.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Ropa i COVID-19

Rynek ropy był ostatnio niestabilny. Jak wszyscy wiecie, głównym powodem jest pandemia koronawirusa, która obecnie nęka świat, oraz wpływa na globalny popyt, wzrost i rynki akcji. Ponieważ zużycie ropy naftowej i oleju napędowego spada w niektórych przypadkach o 70-90%, ropa jest zdana na łaskę naszych obecnych warunków, ponieważ środki blokujące pandemie trwają, a popyt na ropę nadal nie jest wysoki.

To prawda, że popyt wydaje się rosnąć w oparciu o wskaźniki, takie jak kraje łagodzące środki blokujące i zaczynające ponownie zużywać więcej paliwa, ale jak długo zajmie powrót do poprzedniej siły rynkowej, nikt nie jest pewien. OPEC + (obejmujący OPEC i głównych sojuszników produkujących ropę, takich jak Rosja) wprowadził środki w celu zrównoważenia sytuacji naftowej na rynku, co może przynieść pewne rezultaty w nadchodzących miesiącach. Biorąc to pod uwagę, zastanawiamy się, czy na rynku są inni gracze, którym można się przyjrzeć i jak sobie radzą?

Wprowadzenie energii odnawialnej

Naprawdę nie trzeba tego przedstawiać. Wszyscy zdają sobie sprawę, że istnieją inne rodzaje energii, z których niektóre są powszechnie określane jako „zielona energia”, w tym energia słoneczna i wiatrowa. Nowe badanie przeprowadzone przez Imperial College London i Międzynarodową Agencję Energetyczną ujawnia interesujące statystyki dotyczące zwrotu inwestycji w energię odnawialną.

Badanie wykazało, że w ciągu 5 lat w Wielkiej Brytanii inwestycje w zieloną energię przyniosły 75,4% zwrotu, w porównaniu z paliwami kopalnymi, które wygenerowały 8,8% .

Jednym z powodów, dla których rosną inwestycje w czystą energię, jest to, że inwestorzy mogą dostrzec potencjalne wyższe zwroty, ponieważ niektóre projekty energetyczne mogą przynieść ogromne ilości. Inną siłą napędową rynku energii odnawialnej jest również ruch w kierunku czystszych form energii, są spadające koszty paneli słonecznych i turbin wiatrowych. W krajach takich jak USA stosuje się ulgi podatkowe i preferencyjne taryfy gwarantowane, które jeszcze bardziej napędzają rynek energii odnawialnej.

Jednak ze względu na pandemię koronawirusa globalne inwestycje w energię spadły o 20% (aż 400 miliardów dolarów) w porównaniu z rokiem ubiegłym. Podobnie jak w przypadku ropy naftowej, można to w dużej mierze przypisać środkom blokującym, które mają wpływ na zapotrzebowanie na energię, a zatem ceny.

Energia odnawialna na rynku

Stany Zjednoczone odnotowały szczególny wzrost w ciągu ostatnich 8 lat w sektorze energii odnawialnej na rynku, który nadal powoli rośnie w obliczu obecnej pandemii. Jednym z głównych powodów jest to, że Stany Zjednoczone próbują mniej polegać na paliwach kopalnych i dążą do przejścia na czystsze paliwa.

Daqo New Energy Corp (NYSE: DQ) wykazał zwykłe wzrosty i spadki inwestycji, a w 2020 r. wykazał znaczny wzrost inwestycji w fundusze hedgingowe. W czerwcu Daqo osiągnął szczególnie wysoki poziom na rynku, biorąc pod uwagę rating Relative Strength (RS) ponieważ wzrósł do 81% .8 W branży energetyki słonecznej Daqo plasuje się obecnie blisko czołówki grupy.

NextEra Energy (NEE), kolejny kluczowy gracz na rynku energii odnawialnej, zwiększył przychody o 13,2%, w pierwszym kwartale 2020 r., ponieważ dodała 713 MW projektów wiatrowych i repowering.

Jednak chociaż energia odnawialna może być rozwijającym się sektorem, nie jest odporna na skutki wirusa na światowych rynkach, a zatem pozostaje nieprzewidywalna w najbliższej przyszłości. Podobnie jak w przypadku ropy naftowej, środki blokujące mają obecnie wpływ na obie branże i nikt nie może z całą pewnością powiedzieć, kiedy sytuacja znów się ustabilizuje. Polityka UE i powiązania z pakietami stymulacyjnymi mogą odegrać rolę w ożywieniu sektora, ale w tym momencie jest za wcześnie, aby zobaczyć rzeczywiste rezultaty.

W końcu energia odnawialna również nie ma tak głębokiej historii, jak wiele innych inwestycji na rynku, a jako stosunkowo nowy gracz mogą wydawać się mniej znanym i być może mniej stabilnym sektorem rynku.

Inwestowanie w kontrakty CFD na energię

Jeśli chcesz zainwestować w akcje CFD wiodących firm zajmujących się energią odnawialną lub surowce CFD, takie jak ropa WTI, ropa Brent i gaz ziemny, upewnij się, że jesteś na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w branży. Mamy nadzieję, że ten artykuł z wiadomościami Vestle pokaże ci, że w tym sektorze dzieje się wiele, więc bycie na bieżąco może być niezwykle ważne.

Jeśli chcesz zainwestować w tradycyjne kontrakty CFD na energię lub kontrakty CFD na energię odnawialną za pośrednictwem Vestle, po prostu zarejestruj się. Możesz wcześniej przeprowadzić przegląd regulowanych witryn brokerskich, aby zobaczyć, co oferujemy i co inni o nas mówią. Vestle jest regulowanym brokerem, oferującym ponad 800 kontraktów CFD na wielu rynkach.

Wierzymy, że nawet dobry inwestor zawsze może dowiedzieć się więcej. Zapewniamy naszym klientom dostęp do informacji oraz zasobów edukacyjnych, w tym wykresów na żywo, kalendarza ekonomicznego, samouczków wideo, artykułów, sygnałów transakcyjnych i danych rynkowych na żywo. Chcesz wiedzieć więcej? Nasi osobiści trenerzy handlowi chętnie pomogą.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób.

Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84.6% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku