Przed czym chroni osłona antyspamowa Avast?

0

Nieodmiennie poczta email to jeden z najpowszechniejszych sposobów na wyłudzanie informacji oraz próba zawirusowania komputera odbiorcy. Do tego dochodzi zwykły spam, którego dostajemy na tony. Czy jest jakiś sposób, by się przed tym ustrzec? Chyba mamy dla was rozwiązanie.

Dlaczego warto się tym zainteresować?

W poczcie elektronicznej kryją się linki, które mogą prowadzić do fałszywych stron, wyłudzających dane logowania do kont bankowych czy innych serwisów. Dodatkowo załączniki mogą kryć niebezpieczne złośliwe oprogramowanie, także takie, które jest w stanie zaszyfrować wasze dane i żądać za ich odblokowanie pieniędzy.

Jak działa Osłona antyspamowa?

Wasze wiadomości czytane są przez algorytmy Avast, linki sprawdzane, czy prowadzą tam, gdzie mają, a nie na jedną z stron z czarnej listy, a załączniki badane pod kątem nieprawidłowości. Obecnie przestępcy są co raz lepiej przygotowani i bardzo trudno na pierwszy rzut oka zauważyć oszustwo. Avast blokuje znacznie więcej zagrożeń niż dostawca waszej poczty.

Dowiedz się więcej o antywirusach AVAST.

Pytania?

Macie jakieś pytania odnośnie działania Osłony antyspamowej? Czekamy na wasze komentarze!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku