Jaki program antywirusowy wybrać do firmy?

0

Ochrona zasobów firmowych staje się dużym problemem dla wielu przedsiębiorców. Coraz częściej to informacja lub innowacyjne pomysły stanowią o przewadze konkurencyjnej. Bardzo łatwo ją utracić, nie dbając o wystarczające zabezpieczenia przed hakerami i włamaniami do sieci wewnętrznej. Tym bardziej, że badania pokazują, że prawie 60% firm nie ma wystarczających procedur ochronnych, a w wiele nie instaluje nawet podstawowych wersji antywirusa.

Jeżeli prowadzisz działalność i chcesz chronić posiadane dane (swoje i klientów) nie czekaj na pierwszy atak. Kup bardzo dobry program antywirusowy, który zapewni ci podstawową ochronę przed niebezpieczeństwami online.

Zabezpieczy on twoje urządzenia przed atakiem z zewnątrz i uchroni firmę przed kradzieżą informacji.

Z pewnością chcesz się chronić skutecznie wybierając jak najlepszy program antywirusowy. Dlatego nie decyduj pochopnie. Znajdź aplikację, która spełni stawiane przed nią wymagania. A te różnią się w zależności od tego czy kierujesz dużym przedsiębiorstwem, czy jesteś freelancerem z własną działalnością.

Sprawdź rozwiązania dostępne w AVG Internet Security 

Jaki najlepszy antywirus dla dużych firm?

Przedsiębiorstwa zatrudniające wielu pracowników potrzebują bardziej zaawansowanej ochrony antywirusowej. Przy większej liczbie komputerów i urządzeń mobilnych, szanse na infekcję złośliwym kodem wzrastają.

Dla tego typu podmiotów przygotowuje się programy będące prawdziwymi centrami dowodzenia.

Oprócz możliwości zainstalowania na wielu stanowiskach (każdy sprzęt podłączany do sieci wewnętrznej powinien być chroniony) antywirusy muszą mieć konsolę administracyjną. Pomaga ona działowi IT w monitorowaniu tego co dzieje się ze wszystkimi komputerami i bieżące sprawdzanie, czy któryś nie został zainfekowany.

Podstawową funkcją antywirusa dla dużych firm jest konsola administracyjna, która pomoże Ci zarządzać komputerami za pomocą kilku kliknięć.

Co więcej, taka konsola pozwala zarządzać bezpieczeństwem zdalnie – bez wstawania z fotela. Infekcje lub próby włamań są na bieżąco eliminowane.

Program antywirusowy, dobry dla dużych firm, ma także wbudowane dodatkowe funkcje. Do najbardziej pożądanych należy firewall (zapora, która chroni przed atakiem z zewnątrz) oraz niszczarka dokumentów (pomaga zachować poufność i zapobiec utracie danych wrażliwych).

Dobry antywirus to płynnie działająca firma!

Warto zainwestować w porządny program antywirusowy… Oszczędzi Ci to dużo nerwów!

Przydatne są również szyfrowanie danych (umożliwia zabezpieczenie plików hasłem) i sejf danych, zapewniający ich bezpieczne przechowywanie.

Taka kombinacja funkcji pozwala ochronić mniej świadomych użytkowników sieci, którymi, niestety, często okazują się… pracownicy firmy.

Jaki najlepszy program antywirusowy dla własnej działalności i małego biura?

Małe i mikro-firmy mają inne potrzeby niż korporacje, ale również i one są narażone na te same zagrożenia. Tym bardziej, że często nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie specjalisty, który będzie monitorował bezpieczeństwo online.

Najlepsza ochrona antywirusowa dla takich podmiotów to aplikacja z czułym skanerem, pracująca na wszystkich urządzeniach wykorzystywanych w firmie. Skaner powinien wychwytywać zagrożenia w czasie rzeczywistym, ale nie generować zbyt wielu fałszywych alarmów.

Bieżąca kontrola musi obejmować pocztę e-mail, strony www, chronić tożsamość przed ujawnieniem w sieci, jak również sprawdzać uruchamiane pliki i aplikacje.

AVG Internet Security gwarantuje zaawansowaną ochronę dla małej firmy!

W AVG znajdziesz ponad 25 przydatnych funkcji antywirusa – warto go wybrać dla małej firm!

Program powinien pracować w oparciu o aktualną i regularnie rozbudowywaną bazę (codziennie w sieci pojawiają się tysiące nowych wirusów) i wykrywać różne typy zagrożeń. Wygodę korzystania zapewniają automatyczne aktualizacje. Ma je właściwie każdy program antywirusowy.

Dobry antywirus nie powinien także obciążać systemu. Jego działanie musi być niezauważalne przy uruchamianiu innych aplikacji i pracy w kilku programach jednocześnie. To ważna cecha także wtedy, gdy prowadzony biznes wymusza podróżowanie i prace poza własnym biurem.

Częściej wówczas korzysta się z urządzeń mobilnych, równie łatwych do przejęcia jak komputer stacjonarny.

Antywirus musi więc chronić je na najwyższym poziomie, nie przeszkadzając w ich pracy. Im mniej zasobów będzie potrzebował do skutecznego działania, tym lepiej.

Najlepsza ochrona dla firm? Skuteczny program antywirusowy!

Na forach często toczą się dyskusje jaki jest najlepszy antywirus. Opinie specjalistów są zgodne: skuteczny, nie obciążający systemu i dopasowany do potrzeb użytkownika.

Wybierz więc aplikację, która zapewni twojemu biznesowi bezpieczeństwo i pozwoli swobodnie realizować nowe pomysły. Konkurencja nie śpi, a by zainfekować komputer wystarczy jeden fałszywy e-mail.

Dobry program antywirusowy uchroni przed stratami, a jego koszt zwróci się szybciej niż myślisz.

Sprawdź AVG Internet Security dla firm

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku