Pracuj w Szczecinie

0

Duże miasta, dają zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o pracę, w porównaniu z małymi miasteczkami. Biorąc pod lupę jedno z większych miast w Polsce, jakim jest Szczecin, można natrafić na wiele ciekawych ofert pracy, dedykowanych dla różnych grup wiekowych.

Na stałe lub na chwilę w Szczecinie

Ogłoszenia jakie można spotkać pod hasłem praca Szczecin, dotyczą zarówno pracy tymczasowej jak i stałej. Pracy dorywczej poszukują głównie osoby młode – studenci i uczniowie, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania. Oto branże w których bez problemu można znaleźć pracę w Szczecinie.

Praca w gastronomii – Szczecin ze względu na walory turystyczne posiada bogatą ofertę gastronomiczną. Miasto przyciąga turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Praca na etat lub praca dorywcza w branży gastronomicznej jest więc tutaj bardzo popularna. Szczecin ma swoje perełki gastronomiczne, do których turyści chętnie powracają, czasem nawet specjalnie planują urlop, aby odwiedzić swoje ulubione miejsca, gdzie mogą dobrze zjeść.

Praca w budowlance – Szczecin jest atrakcyjnym miastem do zamieszkania, a więc rozwija się tutaj prężnie branża mieszkaniowa. Potrzeba więc rąk do pracy w dziedzinach związanych z budową i wykończeniem mieszkań. Oferty pracy dla osób znających się na wykończeniu wnętrz, są niezwykle popularne.

Atrakcyjna praca dla medyków – województwo zachodniopomorskie jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów do pracy dla branży medycznej. Lekarze, pielęgniarki, a także farmaceuci mogą uzyskać tutaj znacznie wyższe zarobki, niż w pozostałych województwach. Liczne oferty pracy, a także praca z zakwaterowaniem sprawiają, że zwłaszcza młodzi medycy przenoszą się tutaj z innych regionów w kraju. Praca w Szczecinie w branży medycznej po prostu się opłaca.

Blisko za granicę

Bez wątpienia dla mieszkańców Szczecina, bardzo ciekawą i kuszącą ofertą, jest praca u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech. Stosunkowo niewielka odległość od granicy sprawia, że zarówno młodzi jak i starsi, decydują się na pracę za granicą. Nic w tym dziwnego – za tę samą pracę, którą mieliby wykonać  w kraju – w Niemczech dostaną nawet kilkukrotnie wyższą stawkę. Najpopularniejsza jest praca sezonowa – przy zbiorze winogron czy szparagów. To idealne rozwiązanie dla studentów, gdzie praca tymczasowa w wakacje, pozwala zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Duże zarobki za granicą sprawiają niestety, że z Polski wyjeżdżają świetni fachowcy – z branży budowlanej czy też medycznej, których niestety tak bardzo brakuje.

Pozostaje jeszcze rodzaj pracy, którą można wykonywać bez względu na miejsce zamieszkania – praca zdalna. Zyskuje ona ostatnio niezwykłą popularność, gdyż okazuje się, że coraz to więcej dziedzin można przenieść do wirtualnej rzeczywistości.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku